Tudorova poruka otkriva koliko je Totenhem zaglibio: Nećemo ispasti iz lige

Dolazak novog trenera često predstavlja poslednju liniju odbrane u borbi za opstanak, a u severnom Londonu nadaju se da će upravo Igor Tudor da bude čovek koji će zaustaviti slobodan pad Totenhema. U trenutku kada se Spursi nalaze tik iznad zone ispadanja, hrvatski stručnjak ne ostavlja prostor za dilemu – veruje u ekipu i tvrdi da Premijer liga za klub nije upitna.

Tudor bez zadrške poručuje da je uveren u pozitivan rasplet sezone i ostanak kluba u Premijer ligi. Spursi su trenutno na 16. mestu na tabeli, sa svega pet bodova više od prvog ugroženog Vest Hema, a do kraja prvenstva ostalo je još 12 kola.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Uprava kluba odlučila je da 11. februara raskine saradnju sa Tomasom Frankom, koji je na klupi proveo osam meseci, a na njegovo mesto doveden je Tudor, trener sa iskustvom rada u Marselju, Laciju i Juventusu.

Na svojoj prvoj konferenciji za medije, hrvatski stručnjak je jasno stavio do znanja sa kakvim mentalitetom dolazi u London i šta smatra prioritetom u ovom trenutku.

Nisam ovde da uživam, ovde sam da radim“, rekao je Tudor. “Uživanje traje samo prvi trenutak, a onda počinje posao. Ovo je fantastičan klub. Potpuno sam fokusiran da radim prave stvari. Nije sve u sistemima. Najvažnije je da postanemo tim, grupa koja brine jedni o drugima. Za mene je to osnova. Posle toga kvalitet može da ispliva. A za mene je ovo ekipa koja ima kvalitet, ima noge da trči. Postoji potencijal“.

Iako je Totenhem ostvario solidan rezultat u Ligi šampiona, završivši ligašku fazu na četvrtom mestu i izborivši direktan plasman u osminu finala, domaće prvenstvo predstavlja veliki problem. Forma u Premijer ligi daleko je ispod očekivanja.

Od novembra, Spursi su upisali samo dve pobede u 17 prvenstvenih utakmica, uz šest remija i čak devet poraza. Poslednji put su slavili 28. decembra, kada su na gostovanju savladali Kristal Palas rezultatom 1:0. U 2026. godini osvojili su svega četiri boda od mogućih 24.

Prošle sezone Totenhem je jedva izbegao ispadanje, završivši na 17. mestu, ali klub ima dugu tradiciju u elitnom rangu engleskog fudbala, u kojem neprekidno nastupa još od sezone 1977/78, izuzev kratkog boravka u tadašnjoj Drugoj ligi.

Upitan koliko je siguran da će Totenhem i naredne sezone igrati u Premijer ligi, Tudor je bio kratak i jasan.

“100 odsto”.

Njegov debi na klupi dolazi odmah u jednom od najtežih mogućih trenutaka, u nedelju na domaćem terenu protiv najvećeg rivala i trenutnog lidera Arsenala. Situaciju dodatno otežava ozbiljna kriza sa povredama.

“Situacija je zaista retka. Imamo 10 povređenih igrača, trenirali smo sa njih 13. Izazov je još veći u ovakvim okolnostima. Moj prvi cilj je da postanemo tim u pravom smislu te reči, da znamo da patimo kada treba, da se borimo, trčimo i imamo pravi mentalitet. Početak je uvek u glavi”, poručio je Tudor.

Standings provided by Sofascore

Bonus video:

0 Komentar

    Tudorova poruka je bas umirila navijace Totenhema…

    Neće sigurno doći do toga ali ovo je sramota sa kakvom ekipom se oni boje za opstanak

    Mislim da neće Premijer liga dozvoliti to jer mnogo su uložili para u stadijum

    Pa Iskreno bilo bi sramota sa ovakvim timom da ispadnu iz lige

Postavi odgovor