Razigrana Zvezda upisala pobedu protiv Čukaričkog (VIDEO)

Crvena zvezda dočekala je Čukarički i slavila rezultatom 3:0, u utakmici 22. kola Superlige Srbije.

U meču dva beogradska tima viđen je dobar fudbal, pregršt prilika na obe strane, doduše više u režiji momaka u crveno-beloj opremi, koji su bili uspešniji i kada se radi o pogocima.

U prvih desetak minuta ofanzivni su bili i jedni i drugi, a prvi su do gola stigli domaći igrači preko Aleksandra Kataija.

Zvezdin „Magiko“ je u 14. minutu iskoristio dodavanje Kange, oslobodio se svojih čuvara u kaznenom prostoru i iskosa sa leve strane preciznim udarcem doveo svoj tim u vođstvo.

On je tim golom izbio na čelo liste strelaca u Superligi i nastavio je golgetersku seriju u prolećnom delu.

Tri minuta kasnije Osman Bukari je duplirao prednost domaćina. Aleksandar Pešić je uputio sjajan pas u prostor za hitronogog fudbalera, koji je bio brži od protivničkih defanzivaca i rutinski je savladao golmana Mićovića.

Nisu se tu zaustavili fudbaleri Zvezde, vršili su konstantan pritisak, pokušavali prodorima po bokovima da dođu do novog gola, najbolje prilike za to imali su Kanga, Vigo, Pešić i Bukari.

Sa druge strane, pred kraj prvog dela igre viđen je dobar pokušaj mladog fudbalera Čukaričkog, Miladinovića.

Domaći su stigli do novog gola u 67. minutu, kada se Osman Bukari po drugi put na meću upisao u listu strelaca.

Kanga je dugom loptom na dijagonalnoj strani terena pronašao Rodića, koji je uputio nisku povratnu loptu u šesnaesterac gostiju, gde je na loptu natrčao Bukari i spakovao je u mrežu za novu prednost crveno-belih.

Od tog momenta Milojevićevi izabranici su svesno spustili ručnu, zaigrali strpljivo i čekali grešku protivnika.

Zvezdin strateg je u nastavku odlučio da odmori nekoliko startera poput Ivanića, Kataija, Kange, Pešića, Rodića i šansu je dao Kangvi, Mijatoviću, Rakonjcu, Azarovu i Mitroviću.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja i Zvezda je zabeležila novu pobedu posle koje je ostala na liderskoj poziciji sa 60 bodova, dok je Čukarički ostao na četvrtom mestu sa 41 bodom.

Meridian ima najbolje kvote

UŽIVO:

KRAJ! CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 3:0

Rutinska pobeda Crvene zvezde u malom gradskom derbiju.

77′ Dvostruka promena u timu Zvezde, van terena su izašli Katai i Kanga, a na terenu su Mitrović i Rakonjac.

75′ – Nova prilika za Čukarički, ovoga puta je Badamosi probio po levoj strani, uputio povratnu loptu u šesnaesterac gde je natrčao mladi Miladinović čiji je pokušaj izblokiran.

73′ – Pripretili su gosti preko Docića, koji je iznudio novi korner za svoj tim.

71′ – Pešić je zbog povrede napustio igru, a njegovo mesto zauzeo je mladi Mijatović, koji je sada najmlađi od aktera na terenu. Milojević je rešio da odmori i Rodića kog je zamenio Azarov.

67′ – GOL! BUKARI PONOVO STRELAC!

Kanga je dugom loptom pronašao Rodića na dijagonalnoj strani terena, koji je uputio nisku povratnu loptu u šesnaesterac gostiju, gde je na loptu natrčao Bukari i spakovao loptu u mrežu za novu prednost crveno-belih.

62′ – Oslabio je tempo u nastavku, domaći čekaju grešku protivnika, koji zbog toga igra nešto opreznije i nema velikih uzbuđenja na terenu.

58′ – Prva izmena u timu Zvezde, Kangva ulazi umesto Ivanića.

56′- Nešto mirniji period igre, borba se vodi uglavnom na sredini terena.

48′ – Razmenili su pasove na protivničkoj polovini Kanga, Vigo i Katai, poslednji je šutirao preko gola Mićovića. Deluje da će ovakve akcije često praktikovati Zvezdin tim u nastavku kako ove utakmice, tako i prvenstva. Argentinac se ne libi da učestvuje u napadima svog tima.

47′ – Kapiten Docić je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, uputio je oštar centaršut u peterac domaćih, ali su dobro reagovali igrači u crveno- belom dresu.

45′ – Počelo je drugo poluvreme posle nešto veće pauze od uobičajenih 15 minuta.

Milojević nije menjao po povratku sa odmora.

Trostruka izmena u gostujućem timu pre početka drugog dela igre, Kerkez se odlučio da na teren pošalje Docića, Tomovića i Badamosija, umesto Kovača, Adžića i Ovusua.

POLUVREME CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 2:0

45′ – Novi pokušaj najmlađeg igrača na terenu, Miladinovića. Pokušavaju fudbaleri Čukaričkog da visokim presingom dođu do lopte na protivničkoj polovini, a iz jedne takve situacije ponovo je šutirao mladi fudbaler “Brđana”.

43′ – Uspeli su gosti da dođu do predaha u poslednjih pet minuta, splasnuli su i ataci domaćih, koji sada više čekaju priliku da iz tranzicije izkoriste brzonoge fudbalere i tako dođu u šansu.

37′ – Uzvraća Čukarički! Zvezdini defanzivci dali su vremena mladom Miladinoviću da se namesti i uputi udarac iz velike udaljenosti, koji je naterao Borjana da napravi paradu i izbije loptu u korner.

34′ – Ivanić je lepo prošao po levom boku, uputio dobar centaršut na koji je natrčao Vigo i uputio udarac koji su izblokirali protivnički defanzivci.

32′- Ne staje Zvezda sa napadima i pokušajima.

30′ – Pešić je vrlo dobro šutirao sa distance, međutim, Mićović je ponovo dobro reagovao.

26′ – Novi pokušaj Bukarija koji je iz izgledne pozicije iskosa šutirao pravo u golmana Čukaričkog.

22′ – Ne prestaju sa napadima domaći fudbaler, pripretio je Kanga posle manje konfuzije u kaznenom prostoru gostiju.

17′ – GOL! BUKARI DUPLIRA PREDNOST ZVEZDE!

“Blickrig” domaćih i novi pogodak Osmana Bukarija, koji se najbolje snašao posle kontre u kojoje učestvovao i Pešić. Reprezentativac Gane iskoristio je svoju brzinu da dođe do lopte pre defanzivaca gostiju i rutinski je savladao Mićovića.

14′ – GOL! VODI ZVEZDA 1:O! STRELAC KATAI!

Aleksandar Katai pogodio je u svom stilu sa vođstvo Crvene zvezde protiv Čukaričkog. Kanga je uspeo da doda loptu do najboljeg strelca crveno-belih, koji se sa ivice kaznenog prostora oslobodio čuvara i sjajnim udarcem levom nogom iskosa doveo svoj tim u prednost.

WhatsApp Image 2023 02 18 at 15.11.09

10′ – Ovusu je veoma raspoložen na ovom duelu, oprobao je udarac levom neogom sa nekih 20-ak metar, međutim, Borjan je sigurno intervenisao.

7′ – Početak meča protiče u otvorenoj igri na obe strane. Ovusu i Rogan su kombinovali po desnoj strani, usledila je oštra lopta na peterac domaćih, gde je Eraković intervenisao bez većih problema.

5′ – Prvi ozbiljniji napad Zvezde, Kanga je izveo korner, Eraković se najbolje snašao, uputio udarac, ali preko gola Čukaričkog.

3′ – Tošić je predriblao nekoliko igrača po levoj strani, pokušao da pronađe nekoga od saigrača ispred Borjanovog gola, ali bezuspešno.

1′ – Zvezda je izašla u najjačoj mogućoj postavi, dok je trener gostiju iznenadio sa ostavljanjem na klupi nekoliko standardnih igrača, poput kapitena Docića, kao i ubacivanjem od starta 18- godišnjeg Miladinovića.

UTAKMICA JE POČELA

Gosti su u prolećnom delu sezone ostvarili obe pobede, dok domaćin ima remi i pobedu u poslednjem kolu.

“Brđani” su ranije znali da iznenade protiv crveno-belih, a u poslednjih pet međusobnih duela pretrpeli su svih pet poraza.

Trener gostiju za ovaj meč neće moći da računa na Lučića, Pankova i Popovića koji su pozajmljeni igrači današnjeg rivala i u ugovorima igraju klauzulu po kojoj ne mogu igrati protiv svog kluba.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić, Mijailović, Kanga, Ivanić, Katai, Bukari i Pešić.

Čukarički: Mićović, Rogan, Drezgić, Gajić, Tošić, Sisoko, Kovač, Miladinović, Adžić, Ivanović i Janković.