Veljko Ilić: Utakmice protiv Partizana na nivou evropskih... Poziv selektora ostvarenje sna, naredni je - debi

Veljko Ilić jedan je od najtalentovanijih golmana generacije 2003, a fudbalsko usavršavanje izdanak Zvezdine škole po odlasku sa Marakane nastavio je u redovima TSC-a.

Dvadesetjednogodišnji čuvar mreže provodi četvrtu godinu u Bačkoj Topoli, gde se dokazao na superligaškoj sceni, ali i stekao međunarodno iskustvo, što sa klubom, što sa reprezentacijom.

“Kad sam dolazio vodio sam se time da imam dobre uslove da se razvijem kao igrač što sam pronašao u Bačkoj Topoli i sa te strane sam napravio pravu odluku. Od prvog dana sam dobro prihvaćen i posle toliko vremena zavoleo sam klub i osećam se sjajno u Bačkoj Topoli”, počeo je Ilić priču za Meridian sport, u danu kada će se sa TSC-om suprotstaviti Partizanu (19.30 časova).

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Među Lavove je došao kao treći golman, da brani za omladince, ali se ubrzo uklopio u sistem Žarka Lazetića i postao standardan na golu Bačkotopolčana gde je nastavio fudbalsko usavršavanje, a kvalitet je prepoznao i selektor Dragan Stojković koji ga je zvao u najbolji državni tim za mečeve sa Švajcarskom i Španijom.

“Baš lepo iskustvo nosim sa obe utakmice, u Leskovcu i Kordobi, bila je sjajna atmosfera što je na mene delovalo kao ostvarenje sna. Stekao sam dodatni motiv da nastavim dalje da radim kako bih ostvario naredni cilj, a to je da u budućnosti dođem do debija u reprezentaciji”.

Mladi golman izneo je utiske o boravku u taboru Orlova.

“Ne bih nikoga izdvajao. Od svakoga nešto može da se nauči, da se primeni da se bude bolji. Mi golmani kad imamo zagrevanje uglavnom to radimo kroz šalu i dobru zabavu, a tu je bez premca Predrag Rajković. Glavni za šalu. Od njega sam imao i mnogo toga da naučim i što se tiče golmanskog umeća”.

Prilika da se nađe u reprezentaciji u oktobru usledila je iznenada posle otkazivanja Vanje Milinkovića Savića, ali je oberučke prihvaćena.

“Nisam očekivao poziv, ali sam uvek spreman da se odazovem. To je poziv koji se ne odbija! Već sam ranije bio sa reprezentacijom, pa mi je sada bilo lakše. Prvi put sam imao malo dozu strahopoštovanja, nisam bio opušten u priči sa ostalim igračima, ali sada je to već sve prirodno. Komunikacija i atmosfera u reprezentaciji je generalno na visokom nivou”.

Ilić se našao na širem spisku selektora Stojkovića i za novembarsko okupljanje, pa je prirodno da su radi zabave počela zadirkivanja saigrača da je sada A reprezentativac, zvezda, ali mladi čuvar mreže ne da se omesti.

“Trudim se, kakav god uspeh da napravim, da ostanem sa obe noge na zemlji, da nikoga ne ponižavam ili da ne posmislim da sam nešto bitan. Svestan sam da sam tek na početku karijere i da imam još mnogo toga da prođem i uradim da bi moglo da se kaže da sam nešto napravio”.

TSC u 14. kolu Superlige Srbije dočekuje Partizan, što će biti jedan od derbija kola i duel dva rivala koji su ranije umeli da prikažu odlične fudbalske predstave.

“Biće neizvesna utakmica i na nivou evropskih, kao i svaka prethodna sa njima do sada. Očekuje nas zahtevan meč, u kojem će detalji odlučiti. Zbog toga bi trebalo greške da svedemo na minimum, jer u svojim redovima imaju kvalitetne igrače koji mogu da kazne svaki naš eventualni pad koncentracije ili bilo kakav propust”, kaže Ilić i dodaje od koga iz crno-belog tabora preti najveća opasnost:

“Tu su Natho, Zahid, Kalulu, kao i još nekoliko igrača koji mogu da naprave razliku. Samim tim što su u Partizanu, radi se o dobrim fudbalerima koji mogu da donesu prevagu”.

Dobri rezultati TSC-a prethodnih sezona u okršajima sa timovima iz vrha tabele podigli su lestvicu očekivanja kada se radi o timu iz Bačke Topole.

“Ne osećamo pritisak, želimo da se pokažemo u najboljem svetlu i da pokušamo da pobedimo. Svakoj utakmici pristupamo isto već duže vreme, a to je da ispunimo zahteve koje trener stavi pred nas i da odradimo sve što je do nas – ako to uradimo, pozitivan rezultat će sam doći”.

Perspektivni čuvar mreže je takmičenje u evropskim kupovima iskoristio da se dodatno unapredi.

“Prve godine kada smo izborili kvalifikacije za Ligu šampiona bilo mi je nestvarno kada sam čuo himnu i da sam sa svojih 20 godina u prilici da se okušam na tom nivou. Nekoliko godina ranije o tome sam mogao samo da maštam i gledam na TV-u takve utakmice. Sve je to velika škola koja mi je pomogla da budem bolji, da imam veći fokus, koncentraciju, da manje grešim. Igranje na svim tim velikim stadionima je bilo lepo iskustvo i motiv više da jednog dana igram redovno u takvom okruženju”.

U prethodnim prelaznim rokovima za golmana TSC-a su se interesovali klubovi iz inostranstva, a reprezentativac Srbije ne želi previše da otkriva planove za budućnost.

“Imam neke želje i ciljeve, ali trenutno sam maksimalno fokusiran na TSC, da napredujem što više, pa ćemo videti šta nosi budućnost”, zaključio je Veljko Ilić za Meridian sport.

Bonus video:

2 Komentara

    Nisu oni iskusili prave utakmice čim ovsko govore da je za njih utakmica protiv partizana nešto WOOW

    Utakmice protiv Partizana ne mogu biti na evropskom nivou jer Partizan odavno ne igra dobrar fudbal.

Postavi odgovor