Ajzea Majk, poruka na patikama i crno-beli san: Razgovaraćemo oko ugovora, ali kad vidim šta se dešava - shvatim koliko sam srećan

Mandat u Partizanu je za Ajzeju Majka počeo nesrećno. Povredio se na samom početku priprema, pa mu je bilo potrebno nešto više vremena da se adaptira na novi tim od ostalih saigrača.

Zasijao je na prvom derbiju i pokazao šta može, imao nekoliko zapaženih partija, a u finišu takmičarske godine se činilo da bi mogao da bude i švajcarski nož Željka Obradovića u borbi za titulu na Jadranu.

Meridian sport ti donosi ekskluzivnu promociju – registruj se i osvoji 7.000 RSD za sport i 500 spinova za slot

Ipak, u velikom finalu ABA lige nije dobio veći prostor. Odradio je solidan posao tek u finišu trećeg susreta, prvog u Beogradskoj areni, ali bio je mahom u drugom planu. Zato se situacija preokrenula u završnici Superlige Srbije, gde je jedna od glavnih uzdanica crno-belih.

Proveo je 34 minuta na parketu u prvom polufinalnom okršaju protiv FMP-a, a iako poenterski nije previše doprineo (5 p), uhvatio je 13 skokova, borio se lavovski u odbrani i pomogao da Partizan preokrene i potom slavi.

U razgovoru za Meridian sport posle susreta, dotakao se početka borbe za poslednnji trofej u sezoni, ali i promenjive uloge koju je imao u ekipi tokom čitave takmičarske godine.

Najvažnije je da smo pobedili. Pokušavamo da uhvatimo neki ritam ove sezone, koja je za sve nas bila drugačija. Dolazimo iz situacija gde smo ranije imali veću ulogu u timovima, pa je ovo prilika da se uhvatimo za nešto, kako god to neko nazvao – ritam, kontinuitet, šansa. A i nova prilika da se borimo za trofej. Na kraju, najvažnija je pobeda,” iskreno je za naš portal rekao kanadski košarkaš.

Junak trijumfa nad Panterima bio je Duejn Vašington sa čak 40 postignutih poena.

Neverovatno. Presrećan sam zbog njega. Nadam se da može da ponovi ovakvu partiju, pa još jednu… i da tako dođemo do titule. Duejn je kao mikrotalasna – čim se “uključi”, počne da rešeta. Pokazivao je to tokom cele sezone. Drago mi je što sada konačno dobija priliku da igra i pokaže sve što zna.”

Iako se čini da mu je žao što nije imao veću ulogu u borbi za ABA titulu, mnogo mu znači što je osvojio prvu titulu u karijeri na Starom kontinentu.

Ovo mi je prva titula u domaćem prvenstvu otkako sam profesionalac u Evropi. Nadam se da neće biti poslednja. Sezona je bila duga i iscrpljujuća, ali na kraju – vredelo je. Drago mi je što smo doneli trofej.

Žal ostaje što se crno-beli nisu bolje pokazali u Evroligi.

Želeli smo više, ali nadam se da ćemo sledeće sezone dobiti novu priliku. Sada su se karte okrenule – oni koji su ranije manje igrali, dobili su više prostora. Na nama je da iskoristimo šansu i pokušamo da osvojimo još jedan trofej.”

Beogradska hronika Vanje Marinkovića: ‘Rode’ su priča iz mog kraja, odakle je jedan klinac sa basketa postao kapiten kluba za koji navija (VIDEO)

Iako je neretko bio u drugom planu, a pritom se sezona prilično odužila, Ajzeji motivacije nikada nije nedostajalo – pa tako ni kada se broje poslednji dani takmičarske godine.

Živim od košarke – to je samo po sebi ogromna privilegija. Kad se probudim i vidim sve što se dešava u svetu, shvatim koliko sam srećan što radim ovo što radim. Sednem u kola, krenem na trening i samo mi klikne u glavi – živim od košarke. To je sva motivacija koja mi treba. Kad mi ponestane fokusa, napišem sebi podsetnik na patike, da ne zaboravim koliko sam zapravo blagosloven. Duga je sezona, ali ima ljudi kojima je mnogo teže.”

Pre početka sezone je u razgovoru za Meridian sport istakao da bi sa Partizanom voleo da igra Fajnal-for Evrolige u Beogradu. S ozbirom da je glavni grad Srbije jedan od kandidata da ugosti četiri najbolja tima Evrope i naredne sezone, Majkov san, da se u crno-belom bori za najsjajniji trofej na kontinentu, pred punim tribinama Beogradske arene – i dalje živi.

Naravno (da želim da ostanem, prim. aut.). Najviše od svega želim priliku da igram, da se razvijam. Razgovaraću uskoro sa ljudima iz kluba o tome šta će biti dalje, što se tiče mog ugovora. Ako mogu da pomognem timu da se domogne Fajnal-fora – čuo sam da će biti u Beogradu – to bi bilo neverovatno. Osvojiti titulu kod kuće, pred ovim navijačima… Znam koliko bi to značilo ovom gradu. Nadam se da ćemo većina nas dobiti priliku da pokušamo opet sledeće godine,” zaključio je uvek iskreni Ajzeja Majk u razgovoru za Meridian sport pred kraj prve, a on se nada ne i jedine sezone, u dresu Partizana.

Bonus video:

2 Komentara

    Ostaje na Obradovicu da proceni sta ce sa njim na dalje!!!!

    Dobio je šansu sad da pokaže koliko može i verujem da će Obradović i čelnici Partizana da mu ponude produžetak ugovora kad je već toliko zagrizao da igra za Partizan i da budu deo Fajnal-fora koji će se verovatno održavati u Beogradu.

Postavi odgovor