Valjda se košarkaška Evropa previše uzdrmala kada je objavljena vest da Alba sledeće sezone neće igrati Evroligu, da su iz Berlina odlučili da reaguju na način na koji će zabrinuti brojne klubove. One iz Srbije takođe.
SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.
Prema pisanju portala „Encestando“, čelnici Albatrosa predstavili su rukovodstvu Evrolige dokument koji je potpisao Đordi Bertomeu, prethodni izvršni direktor elitnog takmičenja. Na tom papiru jasno piše da je Berlincima garantovano igranje u Evroligi u sezoni 2024-2025.
Dakle, po slovu ugovora, Alba će igrati i naredne takmičarske godine u najjačem društvu, što otežava ne samo planove ljudi koji vode elitnu ligu, već i put nekim klubovima. Navodno, posebno Valensiji, ali ne bi trebalo da budi spokojni ni Partizan i Crvena zvezda, odnosno onaj tim iz Beograda koji ne osvoji ABA ligu.
Bonus video:



Ivan Banjac
Ako oni ostanu a Zvezda i Partizan ne onda stvarno sramota!
Momcilo
Sramno je ako ostave njih i Asvela i sledece sezone,krs ekipa!
Sale Vuk
Paaaa sa ovim dokumentom menjaju se znacajno stvari ipak bi Alba mogla dobiti mesto u EL
jelenamilosevic540
Ma mislim da se nece nista menjati od ucesnica ove sezone iskreno!
Goran Munic
Imaju dopis da su sigurni ucesnici i sledece sezone,sto se kaze imaju sve crno na belo.