Nije bio heroj kao u četvrtak, ali je Aleksa Avramović odigrao odličan meč i pomogao Partizanu da dođe do rutinske pobede nad večitim rivalom.
Košarkaš Partizana je izrazio veliko zadovoljstvo što je ekipa reagovala na poraz od Mege, kao i nešto lošijeg početka u Evroligi. Utakmice sa Zvezdom su dali dodatno samopuzdanje izabranicima Željka Obradovića.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
“Mnogo bitnija pobeda. Vratili smo se na pravi kolosek, kako u Evroligi, tako i sada u ABA ligi. Na najteži mogući način. Da smo birali, drugačije bi izabrali, jer derbi nosi posebnu draž”, rekao je Avramović.
Iako bez Pantera i Ponjitke, Partizan je odigrao odličan meč i potpisao novu pobedu nad večitim rivalom.
“Kontrolisali smo utakmicu, Zvezda je prišla trojkom Teodosića na šest razlike, ali smo imali pametne rezone. Spuštali smo loptu na Frenka, koji ih je uvodio u problem. Odigrali dobre odbrane i rutinski doneli pobedu. Srećni smo i zadovoljni. Teško nam je bez Mateuša i Kevina. Koga kod da nema, moramo da nađemo ekstra motivaciju, da povučemo. Danas je bio Frenk i Doužer”.
Nije želeo previše o svojoj partiji.
“Imao sam i loših i dobrih stvari, ali na kraju sam odigrao dobro”.
Nakon utakmice, vodio je zanimljiv razgovor sa Nemanjom Nedovićem. O čemu se radilo?
“To su neke interne stvari”.
Frenk Kaminski i Pi Džej Doužer su pokazali da su se adaptirali na evropski stil košarke.
„To su ljudi sa NBA iskustvom. Vi ste znali za njih i pre dolaska u Partizan. Period adaptacije traje nekada i šest meseci. Dolaze u drugu zemlju.Stašni su igrači i tek će nam pomagati, Bitno je da imamo dobre ljude”.
Koliko je bilo teško pripremiti se za novi derbi?
“Nema psihološkog aspekta. To je utakmica kao i svaka. Pobedimo, izgubimo, idemo kući. Protiv svake ekipe u Evropi imamo šansu da pobedimo, ako je glava podešena na pravu razinu. Znamo da imamo talenat. Svaku utakmicu možemo da pobedimo“.
Na pitanje da li se ponovo čuo sa Matijasom Lesorom, Avramović je imao više nego zanimljiv odgovor.
„Nisam se čuo sa Lesorom. Samo mi je poslao poruku, kada je postao MVP, pošto je sujeveran, da svaki dan moramo da se čujemo. Tako da sam nagrabusio. Šalim se, mi smo velika porodica. Imamo pravu ekipu unutar svlačionice, i ove i prošle godine”, zaključio je košarkaš Partizana.
Bonus video:



janja
Uspeo je opet partizan do jako bazne pobede nema zvezda lek za ćemo bele