Evroliga: Drama u Atini na kraju završena u korist Gudurića i Fenerbahčea

Košarkaši Fenerbahčea savladali su kao gosti Olimpijakos rezultatom 78:82, u okviru druge utakmice plej-ofa Evrolige.

Grci su imali prednost posle prvog meča, a silovito su krenuli i u drugom. Posle prve četvrtine imali su prednost od 14 poena.

Strateg gostiju, Dimitris Itudis, uspeo je da pokrene svoju ekipu koja je uzvratila pa skoro istom merom i na poluvremenu je na semaforu stajao rezultat 37:34.

To je bio nagoveštaj onoga što će se desiti u nastavku, a to je veoma ujednačena utakmica. Olimpijakos je u poslednju deonicu ušao sa prednošću 56:51, ali to su uspel da dostignu i prestignu košarkaši turske ekipe.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Usledila je velika drama u poslednjim minutama utakmice u Atini, smenjivali su se u vođstvu i jedni i drugi, ali su na kraju pobedu izvojevali igrači Fenerbahčea.

Odlični su bili Itudisovi puleni pogotovu u finišu meča te su taj deo dobili sa devet poena prednosti što im je donelo pobedu i izjednačenje u seriji, koja se sada seli u Istanbul.

Najefikasniji na meču bio je dvojac iz Olimpijakosa Vezenkov i Slukas sa po 18 poena, dok je u pobedničkoj ekipi Edvards ubacio 16, a Hejs i Motli po 15 poena. Srpsk reprezentativac Marko Gudurić pobedi svog tima doprineo je sa osam poena, četiri asistencije i dva skoka.

Petrušev za Meridian sport o tuči u Madridu: Nije slučajno što je ista ekipa napravila incident…