JB Capital je dostavio sveobuhvatan izveštaj o proceni vrednosti rukovodstvu Evrolige i njenim članicama, procenjujući ukupnu vrednost lige i njenih licenciranih timova na više od 3,2 milijarde evra.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Izveštaj procenjuje samu ligu na 1,41 milijardu evra za sezonu 2025–26, a procenjeni EBITDA za sezonu 2026–27, na 1,64 milijarde evra. Ove projekcije zasnovane su na snažnim finansijskim osnovama, pri čemu uprava lige predviđa kontinuirani rast prihoda i EBITDA koji prelazi prosečnu godišnju stopu rasta (CAGR) od 10% u periodu od sezone 2022–23 do 2034–35 – piše na sajtu Evrolige.
Na nivou klubova, analiza procenjuje ukupnu vrednost svih licenciranih timova na približno 1,8 milijardi evra. Pojedinačne procene vrednosti klubova izvedene su na osnovu multiplikatora prihoda, u rasponu od preko 60 miliona do više od 320 miliona evra, što odražava rastuću komercijalnu snagu i takmičarski profil organizacija koje učestvuju.
“Gledajući unapred, izveštaj ukazuje na potencijal rasta širom celog sistema. Analiza sugeriše da bi ukupna vrednost lige i njenih klubova mogla da poraste i do 25% nakon što se trenutni desetogodišnji licencni okvir razvije u trajne franšizne strukture. Dodatno širenje franšiznog modela moglo bi da otključa još veću dugoročnu vrednost, učvršćujući poziciju lige kao jedne od najdinamičnijih i najbrže rastućih organizacija u globalnom profesionalnom sportu”, piše na sajtu Evrolige.
“Uz uspešnu realizaciju poslovnog plana i prelazak na trajni franšizni model, uz primenu istih multiplikatora vrednovanja, Evroliga i njeni licencirani timovi mogli bi potencijalno da dostignu vrednost od 4,3 milijarde evra do sezone 2026–2027”.
Bonus video:



anastasija
Kako planiraju da se šire i da zovu klubove da plate učešće a da sa njima ne dele profit ima da im još više poraste vrednost.
anika
Ovo je prava sitnica prema NBA,kada stigne u Evropu…