U samo nekoliko minuta Nikola Jokić je pogodio trojku sa skoro pola terena za pobedu Denvera nad Golden stejtom u San Francisku, raširio ruke i potrčao u zagrljaj svih saigrača koji su ga okružili i sa njim slavili, onda smireno odložio zaštitu za zube u čarape, otišao da se pozdravi sa Dejanom Milojevićem – asistentom u stručnom štabu Voriorsa koji je prijatelju ponudio širok osmeh – i brže-bolje stavio slušalice da bi se uključio u emisiju „Insajd NBA“ gde su ga čekali Šekil O’Nil, Čarls Barkli, Keni Smit i voditelj, Erni Džonson.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
„Bio je to zaista veliki preokret. I to je najbolji opis ove ekipe – mi se nikada ne predajemo“, počeo je priču Jokić nakon što je pobedio Ratnike.
O’Nil, kao jedan od najdominantnijih centara svih vremena, uživa kada gleda Jokića kako razgrće protivnike kada odluče da ga ne udvajaju.
„Trudim se samo da pobeđujem. Tako igram od kada sam došao u ligu. Ideja je ili pronaći otvorenog saigrača, ili pogoditi.“
Barkli je želeo da zna da li je srpski as „najavio“ da će pogoditi šut od table, na šta je dobio: „Prijatelju, pobedili smo, srećan sam.“ Potom se, međutim, bivši MVP NBA lige uozbiljio i naglasio fantastičnu odbranu Denvera u poslednjoj četvrtini.
Najveći šut najvećeg igrača: Jokićeva bomba sa skoro pola terena – za pobedu!
„Oni su najbolji šuteri u NBA, moraš da igraš drugačiju odbranu, ali smo imali neke greške i to ih je pokrenulo. Poslednja četvrtina je bila neverovatna u tom smislu“, rekao je Jokić.
Smit je naglasio da cela liga juri šampione. Ali, koga juri Denver?
„I mi jurimo Denver. Želimo da budemo bolji nego prošle sezone. Mislim da smo u stanju to i uradimo. Jurimo Nagetse.“
U poslednje četiri utakmice Nikola Jokić je iz igre šutirao nestvarnih 44-39!
„Nekada uđe, nekada ne.“
Nekada uđe i sa pola terena…
Golden stejt – Denver 127:130
Golden stejt: Kari 30 (12-5 trojke, 6 as), Tompson 24 (10-4 trojke), Kuminga 16, Šarić 13 (7 sk, 6 as), Podziemski 13 (5 as), Vigins 11.
Denver: Jokić 34 (14-11 za dva, 2-2 trojke, 7-6 penali, 9 sk, 10 as 2 ul, 1 rampa, 4 il za 38 min), Gordon 30 (17-11 iz igre, 9 sk), Marej 25 (6-1 trojke, 6 as), Votson 19.
San Antonio – Milvoki 121:125
Bonus video:



aleksandra
Denver ide do polufinala sigurno,za dalje videcemo…
mia
Pali se masina polako kod njih
iva
Denver je za mene i ove sezone prvi favorit za titulu
mihajlo
Naravno uvek treba da teze tomexda budu bolji …i stvarno igraju odlično ,i ove sezone verujemcdamogu doći do kraja