Jokić ponovo piše istoriju NBA lige, ali Bjelica slavi!

Sakramento Kingsi savladali su Denver Nagetse drugi put ove sezone – 125:115 (32:34, 42:28, 22:38, 29:15).

Tako je Nikola Jokić ponovo morao da čestita Nemanji Bjelici na pobedi, ali je usput oborio rekord Denvera.

Jokić je utakmicu završio novim tripl-dablom, što mu je za sada treći u ovoj sezoni, a imao je 26 poena (8/11 za dva, 1/3 za tri i 7/7 slobodna bacanja), 11 skokova i 12 asistencija, ali i dve ukradene lopte.

Jedino što je pokvarilo utisak jesu deset izgubljenih lopti. Ujedno, ovo je Jokićev 44. tripl-dabl u NBA ligi, pa je tako zauzeo deveto mesto u istoriji najjače lige na svetu.

Ipak, Majkl Meloun nije porpustio priliku da ga iskritikuje zbog tih izgubljenih lopti.

Previše je, Nikola ne bi smeo da ima 10 grešaka – rekao je Meloun nakon utakmice.

Pored Jokića, istakao se Majkl Porter sa 30 poena i 10 skokova, dok je Moris dodao 24 poena.

Na drugoj strani istakao se Dearon Foks, koji je imao 24 poena, tri skoka i devet asistencija, dok je Nemanja Bjelica odigrao 21 minut i za to vreme upisao 12 poena.

Kada se radi o samoj utakmici, Denver ju je otvorio serijom 8:2, pa se moglo naslutiti da će se voditi velika borba.

Vođstvo Denvera trajalo je sve do pred kraj druge deonice, kada je usledila prava rapsodija Kingsa! Rezultat? Bjelica i drugari su na poluvreme otišli sa +12.

Ipak, već treća deonica donela je novi preokret, Denver je uzvratio serijom 14:0, a pred sam kraj Jokić je vezao 11 poena.

Međutim Foks, Haliburton i Bjelica doneli su još jedan rezultatski preokret, koji Denver ovog puta nije mogao da neutrališe.

Gtovo pet minuta Denver nije uspeo da pogodi koš, a Kingsi su to i te kako umeli da kazne. U poslednjoj četvrtini Denver je zaustavljen na svega 15 poena, a Jokić nije postigao nijedan.

Dok Meloun vidi krivca u Jokiću, srpski centar zna druge razloge poraza.

tatični smo u napadu, loše smo se kretali, olakšali smo im odbranu – rekao je Jokić nakon utakmice.