Vanredna Skupština KLS: Nedostajala dva glasa za formiranje radne grupe o uvođenju ABA ligaša

Na vanrednoj sednici Skupštine Košarkaške lige Srbije raspravljalo se o formiranju radne grupe koja bi u narednih 30 dana dala predlog ili predloge, koji bi bili izneti na glasanje, a po pitanju uvođenja klubova iz ABA lige u KLS od prvog kola, počevši od sezone 2026/27.

Od 22 člana prisustvovao je 21, a predlog nije usvojen.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Za formiranje radne grupe glasalo je 12 članova, među kojima su i Crvena zvezda i Partizan, ali da bi se donela odluka potrebna je dvotrećinska većina (u ovom slučaju 14 glasova), te su nedostajala dva glasa.

Protiv predloga su glasali OKK Beograd, Mega, Dinamik, subotički Spartak i Zlatibor, dok su suzdržani ostali Čačak 94, Hercegovac i Borac Zemun, a sednici Skupštine nisu prisustvovali predstavnici Metalca iz Valjeva.

Košarkaška liga Srbije će nastaviti da radi na ovoj inicijativi, a u narednom periodu će se znati dalji koraci.

Bonus video:

0 Komentar

    Covic nista nije rešio u savezu od kako je postao predsednik a svw je obećao

    Mora nesto da se menja da bi KLs liga privukla Zvezdu i Partizan da igraju od početka

    Nasi timovi iz Aba lige ne zele da igraju ovu KLs ligu i stavili su do znanja to svima.

    Ova KLs liga je toliko bedna da to ni rodbina igrača koji je igraju ne gledaju hahaha

Postavi odgovor