Na vanrednoj sednici Skupštine Košarkaške lige Srbije raspravljalo se o formiranju radne grupe koja bi u narednih 30 dana dala predlog ili predloge, koji bi bili izneti na glasanje, a po pitanju uvođenja klubova iz ABA lige u KLS od prvog kola, počevši od sezone 2026/27.
Od 22 člana prisustvovao je 21, a predlog nije usvojen.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Za formiranje radne grupe glasalo je 12 članova, među kojima su i Crvena zvezda i Partizan, ali da bi se donela odluka potrebna je dvotrećinska većina (u ovom slučaju 14 glasova), te su nedostajala dva glasa.
Protiv predloga su glasali OKK Beograd, Mega, Dinamik, subotički Spartak i Zlatibor, dok su suzdržani ostali Čačak 94, Hercegovac i Borac Zemun, a sednici Skupštine nisu prisustvovali predstavnici Metalca iz Valjeva.
Košarkaška liga Srbije će nastaviti da radi na ovoj inicijativi, a u narednom periodu će se znati dalji koraci.
Bonus video:



visnja
Covic nista nije rešio u savezu od kako je postao predsednik a svw je obećao
irina
Mora nesto da se menja da bi KLs liga privukla Zvezdu i Partizan da igraju od početka
kalina
Nasi timovi iz Aba lige ne zele da igraju ovu KLs ligu i stavili su do znanja to svima.
angelina
Ova KLs liga je toliko bedna da to ni rodbina igrača koji je igraju ne gledaju hahaha
niksa
Ni oko čega ne mogu da se slože