Crvena zvezda je pobedila Igokeu sa 94:79 kao gost u 17. kolu ABA lige i upisala peti vezani trijumf u regionalnom takmičenju.
Trener crveno-belih Dragan Šakota istakao je posle utakmice da njegova ekipa više nema prava na kiks u ABA ligi.
– Situacija je takva da uvek moramo da igramo na pobedu i da nemamo više kikseva. Čestitam ekipi Igokee na dosadašnjim pobedama, okrenuli su čitavu situaciju na tabeli i na dobrom su putu. Za nas je bilo bitno da sprečimo Grina da organizuje ekipu i da zaustavimo ofanzivni skok Igokee, koji je prema statistici, najbolji u ligi. Uspeli smo i mislim da je to ključ naše pobede – rekao je Šakota.
https://www.meridiansport.rs/kosarka-aba-liga-17-kolo-igokea-crvena-zvezda-79-94/
Iskusni stručnjak se nada da će za naredne mečeve u regionalnoj ligi i Evroligi imati na raspolaganju kompletan tim.
Još uvek su van stroja Branko Lazić, Filip Čović i Marko Jagodić-Kuridža, a na ovom meču je posle dužeg vremena zaigrao Stratos Perperoglu, kao i Dejan Davidovac.
– Dolazi nam dupla nedelja, igramo protiv Partizana, pa Panatinaikosa, Himkija u Moskvi i onda idemo u Bar. Igramo mnogo utakmica, nadam se da će se oporaviti i preostala dva igrača koja su na putu da se oporave i da ćemo onda moći da ih rotiramo u svim tim utakmicama – zaključio je Šakota.
Zvezda će u petak od 19 sati u “Štark areni” dočekati Efes u Evroligi.
Nakon toga crveno-bele u ponedeljak od 21 sat očekuje duel sa Patizanom u ABA ligi.


