Cedevita Olimpija je ovog ponedeljka sa mesta trenera smenila Slavena Rimca, a Ljubljančani su već pronašli zamenu.
Slovenačku ekipu će u narednom periodu sa klupe predvoditi Jurica Golemac, koji je bez kluba od kada je napustio Primorsku zbog loše finansijske situacije.
Pokušaće da trgne tim, koji se nalazi u krizi i seriji od četiri vezana poraza u ABA ligi.
Slovenački stručnjak se dovodio u vezu sa ekipom Budućnosti, ali ipak odlučio je da karijeru nastavi u Cedevita Olimpiji.
Golemac je izneo prve utiske po dolasku u klub.
– Osećanja su pomešana. Kao bivši igrač ljubljanskog tima, uvek sam želeo da jednog dana budem trener ovog tima. Sigurno da ovo nije savršen momenat za to, ali posle svega, zamenio sam svog bivšeg trenera Rimca. Moramo da zavrnemo rukave, da počnemo poslove na obnovi naše forme. Sigurno to možemo da uradimo, tim je dovoljno kvalitetan da igra mnogo bolje nego što je igrao do sada – rekao je Golemac.
On će na klupi Cedevita Olimpije debitovati protiv FMP-a u 18. kolu ABA lige u subotu od 19 sati u Železniku.


