SRPSKI AS PORUČUJE: Pre bih NBA prsten nego titulu sa Srbijom

Košarkaški reprezentativac Srbije Boban Marjanović govorio je za Instagram profil FIBA o brojnim temama.

Pričao je o svojoj karijeri, reprezentaciji, Olimpijskim igrama.

Sigurno najzanimljivije pitanje za srpskog centra je bilo da li bi pre voleo da osvoji titulu sa Srbijom ili NBA prsten.

Usledio je, pomalo neočekivan odgovor.

– Teško pitanje. Već sam bio drugi sa Srbijom na Evrobasketu, sada bih birao prsten NBA lige. Ali ko bi se žalio da bude ovo drugo – rekao je Bobi Marjanović.

Košarkaš Dalasa je sastavio petorku najboljih srpskih igrača i najboljih saigrača iz reprezentacije.

Nikola Jokić, Dejan Bodiroga, Miloš Teodosić, Vlade Divac, Predrag Danilović. Moram da stavim Divca jer je najbolji centar i zbog svega što je uradio za reprezentaciju. Jokić je najbolji centar u NBA i na svetu i mnogo mi je dobar prijatelj. Bodiroga je… Što se tiče najboljih saigrača iz reprezentacije, uzeo bih Birčevića uz Tea i Jokića. On je dobar borac i igra srcem. Uzeo bih Bogdana Bogdanovića kao i Nikolu Kalinića – izjavio je reprezentativac Srbije.

BRAUN BESNO O SITUACIJI U SAD: Nismo svi jednaki u ovom sistemu!

Marjanović je istakao da je razočaran zbog odlaganja Olimpijskih igara.

– Bio sam tužan jer se sve ovo desilo a hteo sam na Olimpijske igre i da osvojimo turnir koji je u našom gradu. Imali smo veliku priliku da to i uradimo pred našim navijačima. Želeo sam da budem na Igrama, to je jedan od najvećih turnira, bio sam tužan ali sledeće godine će biti sledeća prilika. Prvo moramo da pobedimo koronu, pa da osvojimo turnir u Beogradu pa da osvojimo i Olimpijske igre – poručio je 31-godišnji košarkaš.

Boban Marjanović je imao poruku i za Tobajasa Herisa.

– Tobijasa Herisa bih posterizovao. Kada me vidiš na terenu Tobi, skloni se od obruča jer ću zakucati preko tebe – rekao je centar Dalasa.

ZVEZDA NA MENIJU EVROLIGE Najbolji potezi crveno-belih ove sezone!

Rekord koji teško da će biti oboren | RONALDO JE KRALJ PREMIJER LIGE

PARTIZAN PONOVO U FUENLABRADI? Obradović otkrio velike planove!

78 Komentara

    Ako ima ambicija,osvojice i prsten i medalju.

    Pa covek iskren, svako ima pravo na svoje misljenje. Ne svidja mi se mnogo njegov izbor igraca

    Ja ne znam cemu ovo prozivanje bobija iskreno covek je u NBA-u sada i tu ima karijeru vrhunsku i naravno da hoce da osvoji prsten nije rekao da nece da osvoji zlato sa srbijom ili prsten nego medalju a sa srbijom vec ima medalju ne znam u cemu je vas problem ali ako vec ima jedno zasto ne bi vise zeleo ono sto nema>????

    Nadam se da ce osvojiti i jedno i drugo!

    Finansijka nagrada pri osvajanju ova dva takmicenja ne mogu da se porede, tako da me ne cudi sto je ovo izjavio.

    A Bogdan Bogdanović, on je meni među najboljih 5

    Covek je samo iskren,njegovo misljenje je da bi pre NBA prsten i naravno ko ne bi,ali ne bi se bunio ni sa Srbijom da uzme zlato tako da samo guraj Bobi

    Glupost većina igrača bi pre sa reprezentacijom uspeh.Dodvoravanje navijacima.

    Eeeee some jedan, zvala bih te u reprezentaciju sutra malo, imamo toliko predivnih i kvalitetnih kosarkasa da si visak, ni ime ti necu spomenuti vise.

    Veliki Srbin ne bih vise voleo titulu sa Srbijom nego NBA prsten.

    Ko bi se bunio da osvoji NBA prsten. Pa naravno da ne bi. Covek je skroz u pravu.

    Petorka najboljih srpskih igraca kako da sam je i sam birao.

    Bez obzira na izjavu koja se ni meni ne dopada, on i svako ima prava na svoj izbor! Mozda je njemu zelja NBA prsten pa zasto da je ne ostvari!

    Iskren jesi ali se ne slazem sa tobom

    Drvo jedno.Nisu trebali da te vracaju u a repku uopste kad mozes ovako da izjavis nesto!A nekada sam te gotivila!

    Ma dobar je on igrac, kad bi ga malo vise pustali da igra bio bi dominantan centar, a sto se tice izjave za NBA prsten sano je bio iskren

    i ja sam se razocarao,bolje i da je slagao jer niko ga ne [pita da mu pokloni.moze zelju da nosi u sebi i da tezi ka tome,bruka sebicnjak

    Nekako mi to nije za poredjenje, ali ga razumem donekle ,jer je vec bio drugi sa Srbijom. Neugodno pitanje svakako.

    Po meni nije.Mislim da iole normalan igrac i osoba ce uvek birati svoju zemlju ispred svih.Jer da mu nije te Srbije ne bi ga video niko iz Amerike…

    Bobi ti si ionako obicno drvo ispod kosa. Toliko minuta igras u NBA da bi mojoj babi dali vise. A o prstenu necu ni da govorim. Sto se reprezentacije tice ja tebe nikad nebi ni zvao.

    Pa on njima sluzi tamo kao atrakcija samo,da mu se smeju i snimaju reklame sa njim!A za repku se slazem,ne bi ga zvao vise nikada!!!

    zaboravio odakle je dosao i ko ga je napravio

    Bićetu i jedne i druge titule. Iskreen si……

    Ne mogu da verujem da je ovo Bobi izjavio. On je meni baš simpatičan

    Covek je samo iskren! Zeli NBA prsten vise nego bilo sta drugo!

    Nikada ga nisam gotivio, a sad vidim da je i jedan obični smrad.

    Kod mwne posle ovih reci ne bi igrao vise za Srbiju.

    Tako i ja mislim, ali nismo selektori.

    Kako ga nije sramota da izjavi ovako nesto

    Okej sve da imas za sta da se opredelis,ali da kazes pre nesto drugo nego Srbija.. Razocarao me

    Ja ne mogu da verujem da je rekao da bi pre NBA prsten!

    Dobre igrace je sastavio sve na mestu sto je rekao. U pravu je

    E zato cemo se uvek secati onih starih igraca, koji su ginuli na terenu za svoju zemlju, a ne ovi sad mladi i pokondireni

    I zeljni love, za zemlju se igra srcem i dusom jer tu nema neke love, a prsten donosi brdo para. Dusa prodana

    Nije u pravu!

    pa dobro, po tebi nije.. to su njegove zelje..

    lepse je osvojiti zlato sa reprezentacijom nego NBA prsten

    Vidis da ne misle svi tako ?

    Ovakvim igracima se sve prasta

    Pa sta to bi Bobi, aj bar nešto da upadne od toga dobar si lik..

    Vise mu prija to i treba ga postovati

    Svaki covek bira ono sto mu najvise odgovara, ne treba ga osudjivati

    Pa razume se da bi covek pre hteo da osvoji NBA prsten. Ko ne bi

    Pa meni to nije razumljivo, zato i nemamo uspehe u timskom sportovima ko pre, jer nema vise patriotizma i zelje da svoju zastavu vidis na vrhu

    Sa ovakvom igrom ne zasluzuje da bude u NBA, a kamoli da osvoji prsten

    To je razlika izmedju danasnjih igraca sa retkim izuzecima i onih koji su nam donosili zlato i stavljali reprezentaciju ispred svega…

    Tako je, nismo za dzabe tad imali onaj “kult reprezentacije” gde su svi igraci jedva cekali da dodju na pripreme.

    Au crni Marjanoviću da ti je NBA prsten bitnije od zlata sa Srbijom

    Makar je covek iskren

    Pa dobro, covek je samo iskren, nista tu lose nije.

    Pitanje je da li ce uopšte biti u dugoročnim planovima novog selektora reprezentacije, takodje je teško da će biti u prilici da osvoji titulu u Nba i prstena, tako da je ovo sve na dugačkom stapu, moralo bi mnogo stvari da se poklope…

    Upravi si brate, covek je izneo sta bi voleo pa sad pitanje je uvek

    Sa igrom koju prikazuje tesko da ce biti u bilo kakvom planu

    Auu Bobi, bar da si precutao

    E bas,bar da je precutao

    Covek prica srcem, onako kako oseca, iskreno.

    pa kakve su vam to izjave jbt…jel svestan sta je rrako

    Daj ti nama titulu sa Srbijom ostalo ces lako

Postavi odgovor