KONAČNO Bertomeu otkrio da li ABA treba da brine za predstavnika u EL!

Nakon nove runde razgovora s klubovima, pred novinare je ponovo stao čelni čovek Evrolige, Đordi Bertomeu.

Bertomeu je, pre svega, naglasio, da nema govora o nastavku dok se ne obezbedi da svi budu sigurni.

– Želimo da nastavimo Evroligu i Evrokup, mada navijačima verovatno neće biti dozvoljeno da budu na tribinama. Samo ukoliko budemo mogli da garantujemo za zdravlje svih prisutnih, krenućemo dalje. Želimo da nastavimo Evroligu i Evrokup u istom formatu – rekao je prvi čovek EL.

Đordi Bertomeu
Đordi Bertomeu (FOTO: Joern Pollex/Bongarts/Getty Images)
O učesnicima Evrolige za narednu sezonu, Bertomeu nije želeo da govori, ali poručio je “da ABA ne treba da brine”.

– Fokusirani smo na trenutnu sezonu. Još ne razmišljamo o vajld-kardovima i narednoj godini, želimo da završimo ovu sezonu. Nemamo na umu ko će igrati naredne godine, imamo procedure kako timovi ulaze u Evroligu i jedini problem možemo da imamo ako se neka domaća takmičenja ne završe. Mesta u Evrokupu se određuju prema plasmanu iz nacionalnih prvenstava, tako da ćemo tu imati problem. Mislim da ABA liga nema previše razloga da se plaši za mesto u Evroligi. Oduvek je imala predstavnika. Shvatamo koliko je Balkan važan za Evropu – poručio je on.

Takođe, Bertomeu je pričao i o potencijalnom novom formatu EL.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Sportske priče | Dobio sam 10 hiljada dolara da se potučem sa Kobijem!

162 Komentara

    Hey! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
    Is it very difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty
    quick. I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to start.

    Do you have any ideas or suggestions? Thank you adreamoftrains best web hosting

    What i don’t realize is actually how you are now not really a lot more neatly-preferred than you may be now.
    You’re very intelligent. You realize thus considerably in terms
    of this topic, made me personally believe it from numerous numerous angles.
    Its like women and men don’t seem to be fascinated unless it
    is one thing to do with Girl gaga! Your individual stuffs
    great. Always care for it up!

    Aba ne treba da ima jednog predstavnika, nego dva ili cak tri. Mnogo je ovaj kraj dao evropskoj kosarci, vise nego npr Rusi koji imaju 3 predstavnika

    Нек се и та сага о учешћу заврши, сваки дан се нагађа, Аба ће имати преставника, Аба неће имати представника и тако у недоглед…ако је веровати Бартомеу та ствар је завршена

    Naravno partizan u evroligu, vreme je da neko nesto napravi u evroligi a to zvezda ne moze bez obzira koliko ulaze, nema tu hemiju a bogami i navijače u kosarci

    Sve su to prazne price, neka da dokaz za to

    Ne verujem ja njemu nista dok se ne dokaze suprotno

    Pa trebalo bi da igraju ipak su to zvezda i partizan

    Ne bi bilo pravedno da niko iz ABA lige ne ide.

    Oni ne znaju nista,samo forsiraju klubove koji imaju para

    Ovi još neznaju šta će da rade ?

    bezbednost uvek treba da bude na prvom mestu

    Tako je

    Zvezda dozivotni ucesnik.

    To ti Covic javio? ?

    Videcemo, nemamo mi tih para za Evroligu

    sad svi brinu iskljucivo o zdravlju

    nista ti ja ne verujem bato tebe samo pare zanimaju a ne i kosarka toliko

    Imace ABA mesto dok se ne pojavi neko npr. iz Londona da pljune pare i tu ce biti kraj

    Aba mora imati minimum 2 mesta u EL

    Evroligu treba da igraju Zvezda partizan i budućnost

    Balkan mora imati minimum 3 predstavnika

    Pa naravno da treba svi prvo da budu bezbedni, pa onda sve dalje.
    Ko bi uopste pomislio drugacije.

    I sta je rekao, sta je odgovorio, sta je reseno???????

    Nista nije rekao,mlatio praznu slamu

    Ako se igra bez navijaca gubi se draz

    Biti ili ne biti, pitanje je sad, a svi znamo da ce biti ??

    Tragicno bi bilo da niko iz ABA lige ne ide u Evroligu.Najbolja predstava su utakmice u Areni i Pioniru gde i najveci padaju.

    Nije rekao nista sto ne znamo

    Samo zvezda?

    Svake godine nešto oko aba lige neke dileme da li treba da ima predstavnika u EL?

    Ako se nastavi euro kup bez navijaca Partizan najvise gubi jer je kroz takmicenje svojim rezultatima izborio prednost domaceg terena i mozda izgubi sansu da se nadje u evro ligi sledece godine

    Idemo crveno beliiiii 🙂

    Gde ce te? ?

    Možda je zvezdi bolje da preskoči ovaj put hahaha

    Zasto, pa neka se zabavljaju ???

    Nadam se ce se sve vratiti uskoro u normalu

    Ko god da bude nema sanse da bude u top 8.

    Jos samo da se utvrdi ko ce da bude sampion. ?

    Sve mi se nesto cini da nece niko hahaha

    Lik je mutan i ne može mu se baš verovati

    Najbolje da nema predstavnika hah

    I ja kazem

    Realno mnogo smo slabi sa para za EL.

    Bas me zanima kako misli da zavrsi sezonu i po kom sistemu, i veliko je pitanje dal ce svi klubovi pristati na tako nesto.

    Naci ce oni nacin kao i uvek ???

    i mene to isto zanima!!

    Bezbednije je svakako da bude bez igraca, ako se u opste i nastavi.

    Opušteno, nema Evrolige bez nas Balkanjerosa

    Evroliga sve smesnija i smesnija

    Partizan Sampion!!?

    Takoooo je,, samo Partizan ????

    Samo da korona prodje, sve ce se resiti

    Laganoo

    bilo bi glupo da ostanemo bez predstavnika a zemlja smo kosarke

    Zvezda ide lagano nema sta

    Ma kakva zvezda,, tesko sada

    Ako on kaze da ne brinemo onda je sve ok

    Czv ?

    Naravno da ne treba,zna se

    ❤️❤️❤️

    Sta ce vam navijaci, jeste da donose pare, ali nije sve u parama nesto je i u igri

    Pa nazalost, pare su im primarni motiv.

    Ljudi su napravili privatnu ligu i obesmislili nacionalna prvenstva… Ne igraju sampioni nego oni koje oni pozovu, odnosno koji imaju ugovore.

    Upravo tako,velika lova se vrti

    Ne treba da brine. hahahaha, al je odgovorio. Ništa nije rekao ali ni preuzeo odgovornost ako se nešto ne ispuni. hihihi

    Bukvalno

    Ma nece niko iz aba da ide,vec vidjeno

    Ove godine bolje partizan da ide,bolji su za klasu

    Bez Partizana nista.

    Tako je breee

    Bez prestavnika u evriligi igrati ABA ligu nema smisla !!!

    Sve ce biti ok..ZVEZDA CE ICI LAGANO! AHAHAHAHH

    Al zamalo

    Najbolje bi bilo kad bi se lige I sve zavrsilo, ako bi se prekinulo uvek ce neko biti ostecen.

    Slazem se

    Nadam se da ce to biti Partizan on je najvise zasluzio.

    PARTIZAN rules! ?

    Uvek su zasluzili oni

    Svake sezone vidimo da ne treba da brinemo…

    Još nam je trebalo da glavonje počnu odlučivati o sudbini igrača koji srce daju na teren ?

    Potpuno je u pravu….bezbodnost je najbitnija!

    Tako je!!!

    Ide Zvezda i bez toga, Partizan je taj koji ne ide i neće još dugo

    Hahahaha kako da ne! Bas da vidimo!

    Klise,sport ce zavisiti od volje pojedinaca

    Ko li ce biti taj predstavnik ABA lige? Vac mi se javlja…

    Pa Partizan naravno ?

    Nego kako drugacije

    Sta ce biti videcemo

    Nikad se ne zna dok ne proglase

    Svi se nadamo brzom nastavku,i najbitnije je da bude sigurno za sve

    Zvezda još jednu sezonu u Evroligi ??

    Tesko da ce do toga doci

    Samo je pitanje ko će ići, ja mislim da će svi od prošle godine…

    I ja kontam

    Dajte dva tima iz ABE da moze i Zvezda opet u Evroligu. ?

    Oće, sve trče ??

    Ide Zvezda i bez toga, Partizan je taj koji ne ide

    Pa kojim trikom ce zvezda u evroligu?

    Ajde pa da ponovo Partizan dođe gde mu je mesto. Idemo crno bela ljubavi

    tako je bre !

    Evroliga opala na kvalitetu otkad Partizana nema ?

    Aj da mu verujemo

    Ako je njemu verovati…

    Naravno da bezbednost uvek treba da bude na prvom mestu

    Svejedno kad Partizan neće ići ??

    Ma jok,nego ce zvezda

Postavi odgovor