A SAD ONO PRAVO Amerikanke prejake, poraz koji ne boli Srbiju

Na startu kvalifikacija za Olimpijske igre za košarkašice, Amerika je pobedila Srbiju 88:69 i tako potvrdila da ima najjači tim na svetu.

Možda je fraza, ali zaista – poraz koji ne boli.

I Marina Maljković je u najavi ove utakmice da rekla da će ovaj duel iskoristiti da otkloni greške u igri. Rezultat, odnosno pobeda SAD-a se nije dovodila u pitanje, iako su naše košarkašice imale sjajne minute.

Ipak, igračice predvođene Sju Bird bile su prejake za Srbiju.

Prvo poluvreme bilo je odlično, iako je SAD imao plus 8. Ono što je odnelo prevagu je treća deonica, koju su Amerikanke dobile 28:13.

Naravno, u poslednjoj četvrtini povratka nije bilo – ali jeste odlične igre. To je bila jedina deonica koju su izabranice Marine Maljković dobile (22:20).

Naravno, s obzirom na to da je ovaj “drim tim” izborio plasman na OI, poraz ne boli mnogo. Jer sada ide ono pravo – dueli sa Mozambikom i Nigerijom.

Ukoliko se te dve utakmice dobiju, žensku reprezentaciju ćemo gledati na leto u Tokiju!

Što se tiče najboljih strelaca, u pobedničkoj ekipi to je bila Brijana Stjuart sa 16 poena. Jedan manje postigla je Diginsova.

Kod naše selekcije, Ana Dabović je postigla 13 poena, a Saša Čađo 12.

PRED KVALIFIKACIJE Marina Maljković ima plan za Amerikanke!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Crvena zvezda – Partizan 92:86 | Izjave nakon utakmice | Štimac, Veličković, Braun, Beron, Gordić