O'NIL OKTRIO: Nikad ne bih postao NBA šampion da nisam trenirao MMA!

Legendarni NBA centar Šakil O’Nil iza sebe ima sjajnu košarkašku karijeru tokom koje je bio četvorostruki šampion i MVP lige.

U zanimljivom intervjuu za ESPN, O’Nil je govorio je o tome da je MMA sport imao veliku ulogu u njegovom igračkom razvoju.

– MMA je razlog zbog kojeg sam šampion. Uvek sam trenirao košarku, otkad sam bio mali. Međutim, način na koji sam ja igrao, to je više bilo rvanje. Zato sam mnogo sarađivao sa Džonom Burkom, mojim prijateljem iz Orlanda, imali smo mnoge treninge za MMA. Bio sam u najboljoj formi u životu u to vreme. Bila je to 2000. godina. Osvojili smo titulu i dominirali – ispričao je u dahu O’Nil.

Nije nameravao da stane posle te prve titule, naprotiv.

– Znate, ja sam čovek navike. Uradio sam to drugi put i mi smo osvojili drugu titulu. Treći put – opet isto, treća titula. Onda sam trejdovan u Majami i postao prvak i po četvrti put. Kada radim MMA treninge, puls mi bude visok, a ja volim kada su takve situacije. Mislim da su MMA borci jedni od najspremnijih sportista na svetu. Voleo bih da sam mogao da udarim neke svoje protivnike u NBA dok sam igrao – dodao je kroz šalu jedan od najdominantnijih centara u istoriji.

Šek je veliki obožavalac sporta, prisutan je na mnogim događajima, a čovek koji ga je “navukao” na MMA je bivši UFC prvak Vitor Belfort.

– Od malih nogu su mi govorili: “Zašto se ne kačiš s nekim svoje veličine?” I ja sam to hteo da uradim, zato sam želeo da imam meč sa Hong-Men Čoijem, korejskim MMA borcem koji je viši od 220 centimetara. Ipak, to se nikada nije desilo – otkrio je O’Nil.

Šek o Čikagu: „Ubio“ bih trojicu, Džordan? Kao da gledate Boga!

OBAVEZNO POGLEDAJTE – Fudbalski kutak iz karantina: EP 1960, Galić, Belorusi i kako kroz izolaciju!

60 Komentara

    I ja bih tako igrao da sam bio visok 2.3 i tezak 180kg. Niko mi nista ne bi mogao

    Koliko je bio dobar košarkaš, verujem da bi takav i MMA borac bio ??

    Hahhahaha voleo bih da ga vidim u Oktagonu ili onog protiv njega hahahah

    Odlicno bi prosao i da se bavio samo MMA. A mislim da je igracima koji kombinuju 2 sporta dosta lakse, Izvuku i iz oba ono najbolje..

    Eto njemu je mma toliko pomogao. Bravo

    O’Nill je jedan od najdominantnijih centara u NBA ikada

    Kombinacije sportova su neophodne da bi uspeo, mada ne vidim kko bi se bio sa njim , bilo gde…

    jos ce da krene i MMA-om da se bavi hahahah

    Šta bi bilo da je ostao da bude šampion u MMF

    Hahaha pa bio bi, ali slava kao Nba nikada

    Зато је таква зверина био на терену

    Nisam znala da MMA moze da pomogne u kosarci ali eto njemu je mnogo pomoglo,kako kaze.

    O’Nill, Sekil Onill. 😀 Najjaci igrac.

    Sek zverina!

    ala lupeta,kakav MMA

    Mozda sad da se oproba u nekom mma revijalnom mecu 🙂

    Ee tako se nekad igrala kosarka,na snagu,onda razmisljanje a ovo danas hvataj zalet zakucaj ili stani da pola i opali za tri

    Mislim da ima mnogo sportista koji pored onog primarnog igraju jos jedan. Novak voli i tenis i fudbal. Nije ni cudo sto ima jako puno prijatelja iz te branse.

    ?? pa nisam znala da je bio borac.

    Ma lupeta

    fiser fox brajant o.nil i mislim.walker

    kakav tandem o nil brayant

    Sjajan covek

    samo kad se setim kako je bacanja izvodio

    Bio je mma na parketu svaku utakmicu koju je igrao. ?

    Hahahah, preslo mu u naviku ?

    Mene on podseca na film nindza kornjace, ali ove nove koje su izasle, samo mu onaj povez preko ociju fali

    Nemoj tako ahhahaha veliki je on igrac

    Hmm..ma sta ce ti kosarka..idi da se bijes…to ti vise pristaje

    Mma i kosarka…pa ne ide mi jedno sa drugim

    sve je to kul sek ali bi te omlatio kao beba zvecku to si mogao da dominiras ove nejake centre ali nasli nacin i za to faul opa dva bacanja kao da sutiras nogom ali svaka cast za titule

    Pa tako je i igrao kosarku…kao da se bori?

    vala jeste

    Mislim da bi pokidao i u mma ?

    Glumac jeste svakako.. Glumio je u nekom filmu secam se..

    Realno da nije bilo Kobija mozda ne bi osvojio tri uzastopne NBA titule. samo kazem

    Sta god da radi ili igra, odlican je!

    Lepo od njega sto priznaje na sta je licila kosarka koju je igrao.

    Vidis li legendo koliki si!!! Da si se bavio i sumo rvanjem bio bi odlican!

    Glumio je i u filmu, i tu je bio dobar!

    jeste, odlican!

Postavi odgovor