U prostorijama Košarkaškog saveza Srbije (KSS) održan je sastanak na kojem su predstavnici svih pet srpskih klubova koji učestvuju u ABA ligi upoznati sa programom i planom priprema muške A reprezentacije za predstojeće izazove.
Na sastanku su predsednik KSS Predrag Danilović, generalni sekretar Zlatko Bolić, potpredsednik Nenad Krstić, selektor Svetislav Pešić i direktor reprezentacije Dragan Tarlać upoznali predstavnike Crvena zvezda, Partizan, Mega, FMP Meridian i Borac sa trenutnim stanjem na tabeli u kvalifikacijama za odlazak na Svetsko prvenstvo 2023.
Takođe, predočena je pozicija u odnosu na reprezentacije Grčke, Turske i Velike Britanije sa kojima će naš tim odmeriti snage u drugoj fazi kvalifikacija, a koja počinje već u avgustu.
Istovremeno, predstavnicima srpskih klubova je predstavljen plan priprema za Evrobasket 2022. kao i veoma izazovan kalendar takmičenja koji reprezentaciju očekuje nakon Evropskog prvenstva.
Tokom veoma konstruktivne razmene mišljenja predstavnika KSS sa predstavnicima klubova, donet je zaključak da u cilju postizanja vrhunskih rezultata nacionalnog tima svi zajedno moraju učiniti dodatne napore i ustupke kako bi tim Srbije u svakom datom trenutku bio najbolji mogući.
Svesni zgusnutog kalendara i obaveza koje pred sobom naročito imaju klubovi koji učestvuju u Evroligi, svi koji su prisustvovali sastanku su izrazili slaganje sa konstatacijom da će samo uz uzajamno razumevanje srpski nacionalni tim imati neophodne preduslove da se bori za najviše domete.
U ZVEZDI SPREMNI ZA FMP MERIDIAN! Radonjić: Sve misli usmerene ka finalu!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zvezda otišla na pripreme | TERZIĆ I STANKOVIĆ najavili pojačanja



martina
Neophodno je da zaigraju najbolji !!!!!