Košarkaši Crvene zvezde oprostili su od ove sezone u Evroligi velikom pobedom nad Efesom, koju je gledao i nekadašnji košarkaš crveno-belih, Kvinsi Miler.
Naime, Miler je bio gost podkasta Entonija Gudsa, sa kojim je gledao meč svog bivšeg kluba, komentarisao aktuelne teme, pa i odgovarao na zanimljiva pitanja.
Naravno, govorilo se i potencijalnom povratku na Mali Kalemegdan.
Zvezda oooo – počeo je da peva Kvinsi posle koša Kalinića koji je potvrdio trijumf, a nakon toga je odgovarao na pitanja navijača. Upitan je u kojoj dvorani je teže igrati, Zvezdinoj ili Makabijevoj.
– Zvezdina definitivno. Makabijeva ume da bude glasna takođe i tamo su navijači ludi – rekao je Miler, a onda je uporedio “Pionir” i Arenu.
– U Areni nešto i možeš da čuješ, dok u Pioniru ne možeš baš ništa da čuješ. Preglasno je, ludilo potpuno. Nebitno koliko se približiš saigraču, ne možeš da ga čuješ – prisetio se Amerikanac.
Pričao je zatim o nekim nekadašnjim saigračima iz vremena kada je bio deo Zvezde.
– Vasa Micić je i tada bio talentovan, dobar dodavač, mnogo je radio. Sada je podigao nivo igre. Nikada ne odustaje. Luka Mitrović je bio naš kapiten, znao je da donosi prave odluke u napadu, dobro je igrao odbranu. Ko mi je najviše pomogao? Terens Kinzi. Nisam nikoga poznavao kada sam stigao, on je bio tu.
Navijači su ga putem komentara zvali da se vrati na Mali Kalemegdan. Priznao je da ne bi imao ništa protiv toga.
– Znaš da imam poene u rukama. Igram dobro, normalno, treba mi samo šansa. Samo tražim priliku – zaključio je Miler koji trenutno igra u Urugvaju.
Kvinsi Miler je posle Crvene zvezde otišao u Makabi, potom u Bamberg, ali nikad nije dostigao nivo igre iz Srbije. U Zvezdi je bio izabran u drugi tim Evrolige, ali nakon toga njegova karijera nije išla uzlaznom putanjom.
BEOGRAD ČEKA NAJBOLJE: Evroliga objavila raspored utakmica plej-ofa
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vladimir Štimac: Iz nezavidne situacije sam stigao do velikog uspeha! | Sport Fokus Podcast EP43


