Osvojila je Crvena zvezda Meridianbet Kup Radivoj Korać u Nišu, iako u timu nije bilo jednog od lidera, Čime Monekea, zbog ograničenog broja stranaca.
Saša Obradović odlučio se za Ebuku Izundua i tri beka, te je Čima ostao u Beogradu, mada je doputovao u Niš sa ostalim saigračima koji nisu bili na spisku za Kup, kako bi podržao ekipu u finalu.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Ipak, sad se sve vraća u normalu, trener Obradović će moći da računa na kompletan tim, pa će tako Čima ponovo biti važan šraf na terenu.
“U Evroligi smo izgubili dve utakmice zaredom. Imali smo mali odmor, trenutno smo na desetom mestu, deset utakmica do kraja sezone. Ista priča kao uvek – samo želimo da izađemo na teren i igramo na pravi način, sa fokusom na odbranu i brzu igru, sve te dobre stvari,” rekao je Moneke pred duel sa Anadolu Efesom i iskoristio priliku da pohvali narednog rivala:
“Svi su stvarno dobri. Ovo je Evroliga, svi su talentovani i svako može da ima odličan meč. Moramo biti spremni i poštovati svakog igrača na terenu. Prva utakmica je bila dobra, ali to više nije važno, jer sledeća počinje 0-0, tako da moramo biti spremni za svakoga.“
A onda se osvrnuo na prethodni period i kraći predah koji je imao od takmičarskih obaveza (svakako je redovno trenirao i održavao formu). Na društvenim mrežima kružio je njegov snimak iz neke beogradske kafane, kako uživa u srpskim specijalitetima, poput rakije i kajmaka.
“I ajvar. Ajvar, da. Najbolji je“, dodao je Čima, pa nastavio:
“Bilo je zanimljivih par nedelja. Mislim da postoje dva pogleda na ovo. Sa jedne strane, ego – želiš da igraš, da se osećaš vredno i da uvek budeš na terenu“.
Ipak, odmor mu je prijao.
“Od utakmice u Barseloni u decembru imao sam tendinitis Ahilove tetive u obe noge, propustio sam utakmice i mrzim kada propuštam. Nisam bio zdrav od tada. Bilo je dana kada sam se penjao ili silazio stepenicama i hodao kao da imam sedamdeset i pet godina – i morao sam dolaziti sat ili sat i po ranije da bih mogao da trčim. Bilo je stvarno teško i to je uticalo na neke stvari. Kada na to pogledam, mislim da je trener doneo pravu odluku da me fizički pripremi bolje i mentalno mi omogući da se napunim i budem svež, jer sezona je duga. Osvojili smo kup – neverovatno. Momci koji su bili ovde su i dalje radili naporno. Sada se osećam neverovatno, fizički i mentalno opet.”
Dakle, razume Obradovićevu odluku da ga odmori, ali ne i da ne povede Semija Odželeja u Niš?
“Mislim da je Semi trebao da igra – to je jedina stvar. Bilo je promena u sastavima, ali sve je ispalo dobro. Navijanje za njih mi je prirodno. Ja sam pozitivan tip, uvek se trudim da budem srećan, i jednostavno slavim kada moji momci igraju dobro, a pobedili smo, tako da uopšte nije bilo teško.“
Posle velikog slavlja u Nišu, društvenim mrežama je kružio i snimak Džereda Batlera kako spava dok njegovi saigrače slave uz glasnu srpsku muziku.
“Prvo, ja nisam bio u autobusu. Momci koji nisu igrali nisu bili u tom autobusu. Ne verujem da je on spavao. Nema šanse da možeš da zaspiš kroz to“, zaključio je Čima Moneke.
Bonus video:



balsa
Kod njega je najveći problem što nema konstantnost i forma i raspoloženje mu varira od utakmice do utakmice a inače vrhunski košarkaš
maksim
U pravu je on je trebao da igra kup mislim da bi sve bilo sa njim drugačije na terenu