Moneke o rakiji, kajmaku i ajvaru, ali i problemima sa Ahilovim tetivama: Osećao sam se kao da imam 75 godina, Semi je trebalo da igra Kup

Osvojila je Crvena zvezda Meridianbet Kup Radivoj Korać u Nišu, iako u timu nije bilo jednog od lidera, Čime Monekea, zbog ograničenog broja stranaca.

Saša Obradović odlučio se za Ebuku Izundua i tri beka, te je Čima ostao u Beogradu, mada je doputovao u Niš sa ostalim saigračima koji nisu bili na spisku za Kup, kako bi podržao ekipu u finalu.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Ipak, sad se sve vraća u normalu, trener Obradović će moći da računa na kompletan tim, pa će tako Čima ponovo biti važan šraf na terenu.

U Evroligi smo izgubili dve utakmice zaredom. Imali smo mali odmor, trenutno smo na desetom mestu, deset utakmica do kraja sezone. Ista priča kao uvek – samo želimo da izađemo na teren i igramo na pravi način, sa fokusom na odbranu i brzu igru, sve te dobre stvari,” rekao je Moneke pred duel sa Anadolu Efesom i iskoristio priliku da pohvali narednog rivala:

Svi su stvarno dobri. Ovo je Evroliga, svi su talentovani i svako može da ima odličan meč. Moramo biti spremni i poštovati svakog igrača na terenu. Prva utakmica je bila dobra, ali to više nije važno, jer sledeća počinje 0-0, tako da moramo biti spremni za svakoga.

A onda se osvrnuo na prethodni period i kraći predah koji je imao od takmičarskih obaveza (svakako je redovno trenirao i održavao formu). Na društvenim mrežima kružio je njegov snimak iz neke beogradske kafane, kako uživa u srpskim specijalitetima, poput rakije i kajmaka.

I ajvar. Ajvar, da. Najbolji je“, dodao je Čima, pa nastavio:

Bilo je zanimljivih par nedelja. Mislim da postoje dva pogleda na ovo. Sa jedne strane, ego – želiš da igraš, da se osećaš vredno i da uvek budeš na terenu“.

Ipak, odmor mu je prijao.

Od utakmice u Barseloni u decembru imao sam tendinitis Ahilove tetive u obe noge, propustio sam utakmice i mrzim kada propuštam. Nisam bio zdrav od tada. Bilo je dana kada sam se penjao ili silazio stepenicama i hodao kao da imam sedamdeset i pet godina – i morao sam dolaziti sat ili sat i po ranije da bih mogao da trčim. Bilo je stvarno teško i to je uticalo na neke stvari. Kada na to pogledam, mislim da je trener doneo pravu odluku da me fizički pripremi bolje i mentalno mi omogući da se napunim i budem svež, jer sezona je duga. Osvojili smo kup – neverovatno. Momci koji su bili ovde su i dalje radili naporno. Sada se osećam neverovatno, fizički i mentalno opet.”

Dakle, razume Obradovićevu odluku da ga odmori, ali ne i da ne povede Semija Odželeja u Niš?

Mislim da je Semi trebao da igra – to je jedina stvar. Bilo je promena u sastavima, ali sve je ispalo dobro. Navijanje za njih mi je prirodno. Ja sam pozitivan tip, uvek se trudim da budem srećan, i jednostavno slavim kada moji momci igraju dobro, a pobedili smo, tako da uopšte nije bilo teško.

Posle velikog slavlja u Nišu, društvenim mrežama je kružio i snimak Džereda Batlera kako spava dok njegovi saigrače slave uz glasnu srpsku muziku.

Prvo, ja nisam bio u autobusu. Momci koji nisu igrali nisu bili u tom autobusu. Ne verujem da je on spavao. Nema šanse da možeš da zaspiš kroz to“, zaključio je Čima Moneke.

Bonus video:

0 Komentar

    Kod njega je najveći problem što nema konstantnost i forma i raspoloženje mu varira od utakmice do utakmice a inače vrhunski košarkaš

    U pravu je on je trebao da igra kup mislim da bi sve bilo sa njim drugačije na terenu

Postavi odgovor