Posle velikog slavlja u Nišu, košarkaši Crvene zvezde Meridianbet su se brzo vratili treninzima, jer ih već u sredu (20.30) očekuje prvo od poslednjih 10 “finala” ligaške faze takmičenja u Evroligi.
Crveno-beli kreću u završnu etapu trke za plej-of, a prvi rival će im biti – Anadolu Efes. Ekipa Pabla Lasa koja je zaustavljena u polufinalu Kupa Turske, ali je pre toga bila u seriji od šest vezanih pobeda.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Zvezda je u prvom delu sezone ubedljivo savladala Pivare u Istanbulu, ali Saša Obradović upozorava da je to bila neka potpuno drugačija ekipa.
“Ništa više nije isto, Efes ima manje šanse za plej-of, ali ima izvanrednu ekipu, koja je igrala fenomenalno do poraza u polufinalu Kupa. Dominantno su dobili Valensiju, koja je nas izdominirala ovde, pa Žalgiris, igrali na jednu loptu sa Fenerom… Imali su i dan više, možda i stres u ekipi gde je GM podneo ostavku – sve to utiče na psihologiju igre. Mnogo agresivenije igraju u odbrani u odnosu na prvu utakmicu i zbog toga smo sigurno imali mnogo lakih poena u napadu. Neki igrači nisu našli ritam u prvoj utakmici, Lojd, Doužer, sad su na visokom nivou. Promena u odnosu na tu prvu utakmicu, Sejben Li nije igrao protiv nas, on je takođe jedan od faktora. Ekipa, zajedno sa centrima, Poarje protiv nas nije bilo izvenso da li će da igra, našli su mnogo bolji ritam i opravdano je trenersko pribojavanje kako ćeš da izgledaš, jer znaš da ćeš da imaš ozbiljnog protivnika ispred sebe“, rekao je Obradović.
Pričao je i o trofejnom kolegi sa protivničke klupe, jednom od najuspešnijih trenera u istoriji madridskog Reala – Lasu.
“Igra sa velikim brojem ljudi u rotaciji, tako je bilo i kroz Real Madrid. Kad ljudi kažu, svako bi mogao da osvoji sa onim timom… To je priča za laike, pogotovu što se tiče egoa, velikih igrača, to treba hendlovati – on je to radio na najbolji način. U Baskoniji možda nije imao rezultata, ali ga i dalje poštujem kao trenera, ima ideju, dobra mu je energija i to je u poslednjem periodu preneo na ekipu“.
Glavna tema pred utakmicu sa Efesom je Zvezdino proklestvo Žućkove levice i podatak da su od 2017. posle Kupa Radivoj Korać redovno gubili prve sledeće mečeve na evro-sceni.
“Iz ovog rasporeda i određene doze dopamina i dobre atmosfere posle osvajanja Kupa, moramo da naučimo i iz ove sezone, i iz prošlosti i nekih utakmica, kako je kad nismo igrali na najboljem nivou, a da dolazimo iz dobrog momenta. Recimo, Barselona ovde, emocije su se digle, navijači došli u velikom broju, tad smo dali neke jednostavne stvari Barselone. Zatim protiv Žalgirisa tamo, gde smo odigrali ispod svakog nivoa, ali dobro je da se desila, da imamo primer. Pobeđivali ili gubili, svi se nadamo pobedamo, moramo uvek da imamo dobro lice, da budemo pametni u euforiji, a da u lošem momentu znamo šta da radimo na terenu“.
Samo prošle sezone crveno-beli su porazom od Žalgirisa značajno ugrozili svoju poziciju u borbi za doigravanje Evrolige.
“Svako može da bude u toj situaciji posle nekog emotivnog pražnjenja. Osvajanje kupa, a možda i veći broj utakmica, to može da te ponese i da uđeš u euforiju. To treba da se nauči, to iskustvo je važno i sutra, ali i kroz čitavu Evroligu, pogotvu ako imaš velike ciljeve, treba da se nosiš sa tim pritiskom euforije, posle dobrih momenata, ali i u lošim situacijama. Sve što je loše moglo da se desi posle Kupa prošle godine – desilo se. Možda i neko samozadovoljenje posle osvajanja, a onda su došle i povrede, kako to obično biva. Onda je već sezona bila na liniji“.
Dobra vest je da Obradović ima gotovo kompletan tim na raspolaganju.
“Fokusiran sam na ono što nam je dao ovaj rezultat i to ne treba da se menja. Svaki igrač koji bude došao, dobro je da su pre svega zdravi, treba da bude strpljiv i u odnosu na ovom što imamo razume situaciju. Ono što najbolje imamo u ovom trenutku, to ćemo i da koristimo, videćemo za povređene igrače, treba neko da dođe na fizički nivo da bi dobio šansu. Nije to tako blizu, pričajući o Karteru i Riveru“, dodao je trener Crvene zvezde i konkretno se osvrnuo na status dvojice pomenutih igrača:
“Karter je počeo sa treninzima, normalno, nisu to noge koje mogu da dobiju šansu, treba vremena, individualnog rada da se fizički vrati, ali dobar je. Bitno je da je počeo da radi i da je sa ekipom. Rivero individualnoj još“
Upitan je Obradović i za potencijalni dolazak Nikole Đurišića na Mali Kalemegdan?
“Nemam komentar oko toga, to nije moj deo posla, na meni je samo da spremim ekipu“.
Za kraj je pozvao navijače da podrže ekipu u veoma bitnom trenutku.
“Iskoristio bih priliku da pozovem navijače, najavljivali smo koliko nam je svaka utakmica važna. Svaka će biti i veoma teška. Treba igrati i na gostovanjima i sve ostalo, kući moramo da pobeđujemo protivnci koji imaju manje šanse za plej-of su najopasniji, jer nemaju pritisak. Ova ekipa Efesa ima pritisak čuvanja velikog tima i igračke reptuacije. Svaki navijač ovde je toliko važan, kao šesti igrač, kao pritisak u menjanju odluka, sudijskih, protivnika… Svaka utakmica se sad meri i ocenjuje, važno nam je da imamo svakako, a naši navijači su najveći podstrek“, zaključio je Saša Obradović.
Bonus video:



mladen
Opet li su se već znaju kako mogu da prođu valjda su naučili lekciju
sasa
Tako je dok se posao ne odradi do kraja ne treba se pretjerano ni radovati niti gajiti bilo kakve emocije treba smirena glavi proći kroz sve to