Nakić i Partizan po Evropi tragaju za izgubljenom utakmicom: Možda je vratimo već u Istanbulu

Nismo igrali košarku…

Kako je posle utakmice sa Monakom otkrio Karlik Džons, upravo to je igračima Partizana rekao Željko Obradović u poluvremenu. Naravno da je trofejni trener rekao još mnogo toga što nije za ponavaljnje, ali poenta je stala u te tri reči.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Crno-beli su u prvom poluvremenu, u krcatom i vrelom „Pioniru“, najmanje igrali košarku. Fokus im je bio na nekim drugim stvarima, a nervoza ih je očigledno jela. I to sve posle sasvim dobrog starta. Već do polovine drugog perioda sasvim su ispustili utakmicu iz ruku. Upali i u dvocifren zaostatak.

Onda su počeli da “igraju košarku”. Dobru košarku. Kažu da je to drugo poluvreme možda i najbolje što su ponudili u Evroligi ove sezone. Da je nekakav recept kako bi trebalo dalje. Zato su uspeli da se vrate. Da sasvim okrenu. Ipak, ne i da privedu meč kraju.

Karlik Džons iskren: Sami sebi smo iskopali rupu

Sitnice, detalji… Jedna lopta! Ona je, baš kao i nedavno protiv Virtusa, bila na strani protivnika. Ali, kako uvek treba iz svega izvući nešto dobro, treba konstatovati i da je ova završnica bila dosta drugačija od one – recimo – baš protiv Virtusa. Slaba uteha, jer je je ishod bio isti. Još slabija jer su obe utakmice crno-beli igrali pred svojim navijačima.

Ni Mariju Nakiću nije bila bog zna kakva uteha što je sa dve dosta važne trojke dao ogroman doprios u tom povratku Partizana. Toliko da ih posle svega nije ni pomenuo.

Dva različita poluvremena. Drugo je način na koji mi treba da igramo“, pričao je Nakić za klupsku televizuju.

Sležući ramenima, samo je konstatovao…

Ne mogu da kažem da se nismo borili. Ponosan sam na svoje saigrače, dali smo sve od sebe.“

Ali…

Bilo je grešaka, kao i svakoj utakmici. Ishitreni šutevi, neki napadi gde je trebalo da imamo više strpljenja… Odbrana, naravno. Neki su malo i ispadali…“, nizao je mladi as.  

Zastao je, kao da je tražio prave reči…

Nemam šta da zamerim, dali smo sve od sebe. Izborili smo egal završnicu. Ali… Stvarno ostaje velika žal, jer mislim da je trebalo da pobedimo. Dobro, radićemo i vratićemo ovu utakmicu negde dalje, nadam se uskoro. Možda u petak.“

Kada su uhvatili ritam i kada se činilo da će i definitivno da prelome meč, crno-beli to nisu uradili. Monako je vraćao jedan po jedan brejk, sve dok konačno nije i pobedio.

Igrali smo protiv veoma kvalitetne ekipe. Znamo način na koji oni igraju. To je dosta agresivno, dosta slobodno, dosta jedan na jedan sa njihovim bekovima“, pričao je mladi bek, pa se onako više za sebe zapitao:

„Mislim, oni su igrali super od početka. Mi smo im dozvolili da uđu u svoj ritam, da nametnu svoj stil. Imaju stvarno sjajnu ekipu. Ne mogu da kažem da je želja i borba falila, pokazali smo to čim smo se vratili, čim smo imali šansu da pobedimo. Bili smo tu. Pogotovo u drugom poluvremenu. Ali te neke sitnice su odlučile utkamicu, i to je to. Idemo dalje.“

Obradović žali zbog ‘jedne lopte koja je odlučila’: Niko ne planira poraze, Bonga je imao šut iz otvorene pozicije na poen zaostatka

Dalje su već i figurativno i bukvalno otišli. Pre zore su se okupili kod stadiona u Humskoj ulici, odakle su svi zajedno krenuli put aerodoroma, dalje ka Istanbulu. Gde će već sutra izaći na megdan Fenerbahčeu. Možda prilika da – kako je rekao i Nakić – vrate ovu utakmicu.  

Bonus video:

5 Komentara

    U Istanbulu vratiti sigurno nećete, tamo samo Zvezda dobija.

    “Možda” uspeju da je vrate već u Istanbulu, u najgorem slučaju 21. novembra mada je i ta “možda”

    Kad nismo dobili kuci nemamo sta da trazimo na strani ja mislim!

    Da je dao vise sanse Nakicu nego nasem kapitenu mozda bi i dobili ovaj mec

    E tamo cete bas da je vratite,kako da necete!

Postavi odgovor