Čikago bolji od Vašingtona uz novi dabl-dabl Nikole Vučevića (VIDEO)

Košarkaši Čikago Bulsa savladali su na svom parketu Vašangton Vizardse rezultatom 102:82.

Prva četvrtina bila je veoma neizvesna, a prednost od dva poena imali su gosti, koji su u nastavku dozvolili domaćinu da se vrati i do poluvremena preokrene rezultat u svoju korist (47:45).

Najveće zasluge za to u timu Bulsa pripadaju Zeku Levinu koji je u prve dve deonice sakupio 17 poena i Demaru Derozanu koji je postigao dva manje.

Čikago je u trećoj deonici prelomio meč, u tom periodu do dabl-dabl učinka stigao je i Nikola Vučević, koji je meč završio sa 16 poena i 13 skokova.

U poslednjoj četvrtini domaći košarkaši su uvećali razliku u svoju korist i tako došli do nove pobede.

Meridian ima najbolje kvote

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Derozan sa 29 i Levin sa 27 poena, dok su u poraženom timu to bili Bredli Bil sa 18 poena i Denijel Gaford sa 15 poena i 11 skokova.

Čikago je ostvario 28. pobedu i sa 33. poraza zauzimaju 11. mesto u Istočnoj konferenciji, ispred njih je Vašington sa istim brojem pobeda i jednim porazom manje.