ČOVIĆ BEZ DLAKE NA JEZIKU: Kada krene vređanje i pljuvanje... Ima raznih iskompleksiranih idiota!

Srpska, a i regionalna, košarka ovih dana je u centru pažnje.

Mnogo se spekulisalo o odnosu Crvene zvezde i Partizana, pa i o njihovim dugovanjima.

Sada se ponovo oglasio i predsednik Crvene zvezde, Nebojša Čović.

– Košarkaški klub Crvena zvezda ne želi da bide u čoporu. Ono što je važno je i to da Košarkaški klub Crvena zvezda nikada sebi nije dozvolio da ne plaća porez. Naše kašnjenje plaćanja poreza je proizvod korone. Svake godine smo plaćali porez i to stoji na našem sajtu. Mi smo do sada, u toku ove godine, uplatili 330.000 evra na ime poreza, u prošlog godini 2021. godini 800.000 evra. Ne samo PDV, imate porez na platu… Počeli smo da kasnimo sa porezom 2021. godine od januara. Nije sramota dugovati, a sramota je da lažeš. Sramota je da drugu stranu optužuješ da je državni bankomat – rekao je Čović, gostujući na Kurir televiziji.

On je detaljno govorio i o pomoći države.

– Mi smo dobili 26 miliona od države, a kroz porez vratili sedam. kad se to prebije, ispada da smo dobili 19 milona. A koliko su drugi dobili i koliko su dužni, to jedva čekamo da čujemo. Samo da ne bude posle reketiranja države po sistemu da je neko veliki klub. Ja ne znam kako mogu da funkcionišu klubovi koji duguju preko 6 miliona evra – rekao je Čović i dodao:

– To pominjem jer smo mi napadani od 2012. i smejali su nam se zbog UPPR i eksel tabela. Sad više nikom nije smešno – nastavio je Čović s prozivkama na račun Partizana.

Predsednik Zvezde se složio sa time da da klubovima sledi stečaj ukoliko ne izmire dugove za porez.

– To je samo jedan segment i plašim se da on nije vezan za borbu protiv huliganstva. Ta borba je odluka države, po principu Tačerke (bivša britanska premijerka Margaret Tačer, priv. nov). Gledali smo te modele i i videli kako funkcionišu. To je jedan deo borbe, a drugi su organizacije, tačnije lige. Kad krenu vređanja, pljuvanja gađanja, odmah prekid meča. Ima raznoraznih idiota koji to rade, ma koju boju da imaju. To su idioti, iskompleksirani – rekao je Čović.

BITKA ZA KLS – PRVI ČIN: Zvezda hoće još jednu titulu, FMP Meridian iznenađenje i ostvarenje sna!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zvezda otišla na pripreme | TERZIĆ I STANKOVIĆ najavili pojačanja

 

2 Komentara

    Divne reci koriste u upravama nasih sportskih klubova!!!Doduse reci su iz narodnog jezika pa ih svi razumeju!!!!

    To stvarno kod nas uzima maha ,takvo ponašanje je oličenje našeg drustva

Postavi odgovor