Košarkaši Budućnosti nakon pobede nad Crvenom zvezdom u Beogradu, spremaju se za duel u Evrokupu sa ekipom Ulma.
Budućnost je pobedom u Beogradu potvrdila da se nalazi u sjajnoj formi, ali junak trijumfa nad Zvezdom Nikola Ivanović, poziva na oprez.
-Ostvarili smo zaista veliki uspeh. Imali smo mnogo problema u proteklom periodu, pre svega sa koronavirusom i nedostatkom treninga. Odmah iz izolacije smo ušli u seriju zahtevnih mečeva, a jako je teško podizati nivo igre kroz utakmice, gde imate i rezultatski imperativ. Prethodnu seriju smo prebrodili uspešno. Pobedili smo Brešu i Cibonu, a novu, koja je počela posle kvalifikacija za Evropsko prvenstvo smo počeli zaista sjajno, jer smo ispeli da savladamo, na papiru, najbolju ekipu u ABA ligi, evroligaški sastav, koji je prikazao zaista odlične partije u oba takmičenja- naglasio je Nikola Ivanović za Sport Klub i potom dodao:
-Utakmica je imala očekivan tok. Viđena je velika borba, u prvom poluvremenu, Zvezdu smo iznenadili dobrom igrom u napadu, a u nastavku smo odličnom odbranom uspeli da ostanemo u igri i na kraju stignemo do zaslužene pobede. Imali smo više koncentracije, strpljenja, boljih rešenja u završnici. Nema na našu žalost vremena za slavlje jer nas očekuju jako bitni mečevi u Evrokupu-.
Ekipa Budućnosti ima veoma zahtevan raspored u narednom periodu, Ivanović ističe odmor kao prioritet.
-Posle fizički zahtevnog meča protiv Crvene zvezde i velike pobede, očekuju nas dueli sa Ulmom i Metropolitenom koji su od vitalnog značaja kada je reč o plasmanu u TOP 16 fazu drugog po rangu evropskog takmičenja. Utakmica sa Ulmom, dolazi jako brzo, ali nastojaćemo da se osvežimo, te da na krilima zaista velike pobede nad Crvenom zvezdom, odigramo još jednu kvalitetnu utakmicu, pružimo maksimum i stignemo do trijumfa, koji bi nam širom otvorio vrata ka ostvarenju cilja, a to je plasman u pomenutu TOP 16 fazu Evrokupa- zaključio je Ivanović.
Utakmica Evrokupa između Budućnosti i Ulma na programu je 8. decmbra u 20 časova.
OSTOJA: Mi se takmičimo po pravilnicima ABA lige
Obavezno pogledajte:TORQUAY UNITED FC | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #32



Srki
Teško mi pada poraz od Budućnosti i to što sada ispiraju zubni kamenac ali šta da se radi. Moramo sada da povežemo nekiliko pobeda kako ekipa ne bi klonula još više
palasio
velika pobeda Buducnosti,i to jos u Beogradu,Zvezda igra bas lose,i vezali su crnu seriju,jeste da ima udela sto imaju paklen ritam u evroligi,ali zato su i doveli tolike igrace,bas zbog toga
DI MARIA
Za njih jako važna pobeda niko iskreno nije očekivao da će pobediti Zvezdu