Nikola Kalinić veruje u Zvezdu i pravdu: Kajem se, ali kad me neko udari i provocira – uvek ću reagovati

Zvezda u Stožicama kao da je priredila izložbu sezone sažetu u jednu utakmicu. Od najlepših eksponata koji su pokazali raskoš kvaliteta, preko ravne linije i trenutaka kad gubi glavu. Za 40 minuta utakmice plej-ofa ABA lige protiv Cedevita Olimpije bila je i sjajna i loša, kreativna i bezidejna. Na kraju je ostala bez plena i čekaće petak kako bi ponovo pokušala da obezbedi polufinale sa Partizanom.

U dobrim trenucima crveno-belog putovanja kroz Sloveniju isticao se čovek koji je prethodnih nedelja bio tema zbog činjenice da u svom vrednosnom sistemu nema kompromisa. Do kraja je svoj, pa čak i kada ide protiv sebe. Nikola Kalinić je povukao obarač, a život je zavrteo cilindar iz kojeg je izletela surova realnost današnjeg sveta gde se brzo određuje mišljenje, a sud se donosi i pre nego što misao završi tok. Da bi se fokus konačno potpuno pomerio na košarku i Zvezdin pohod na još dva trofeja, stavljena je tačka na slučaj Čajetina.

Po prvi put je reprezentativac Srbije izneo je u javnost svoju verziju događaja sa utakmice protiv Zlatibora.

„To je zatvorena priča i ne bih da joj ponovo pridajem značaj, a desilo se šta se desilo. Naravno da se kajem zbog svoje reakcije, da nije trebalo tako žustro da reagujem, ali opet, s druge strane, kad me neko napadne, provocira i udari prvi – uvek ću reagovati. Tako gledam na život. Ako sudije i organizatori utakmice nisu mogli da me zaštite, ovo je bio moj način – pogrešan, slažem se, ali desio se u trenutku i tako je kako je“, rekao je Kalinić za Meridian sport.

Stigma je zbačena i razgovor je mogao da pređe na košarkaški teren, koji je ponovo režirao dramu za crveno-bele u Ljubljani. Opet su Stožice bile malerozne za Beograđane, pa će Zvezda morati ponovo na teren protiv istog protivnika već u petak od 19 časova, kada će ugostiti Cedevita Olimpiju u majstorici koja kroji dalju sudbinu.

„Očigledno je da smo igrali dobro do određenog momenta, imali smo čak i preko 20 poena razlike, ali onda nismo kvalitetno odreagovali na njihov pritisak i povećanu agresivnost. Imamo treću utakmicu u Beogradu i nadamo se da ćemo odgovoriti kako treba i proći u polufinale.“

Kalinić je svestan problema koji su bili vidljivi protiv Zmajeva, kao i momenata koji treba da budu putokaz za dalje.

„Generalno igramo dobro na mahove, a protiv Cedevita Olimpije nismo odreagovali na kriterijum koji je postavljen, a očigledno je da su nas ubili defanzivni skokovi, pošto su nam napravili velike probleme u tom segmentu igre i tako dolazili do poena iz druge šanse. O tome moramo da mislimo i da to što pre popravimo. Nadam se boljoj igri u narednom periodu.“

Iako je sezona ušla u turbulentnu fazu i Zvezda često kao da menja svoja lica, trofejni košarkaš uveren je da aktuelna ekipa sa Malog Kalemegdana može da dopuni vitrine u prostorijama kluba.

„Mislim da imamo snage i kvaliteta da dobro završimo sezonu. Natempirali smo se dobro, kvalitetno trenirali u poslednjem periodu, a šta će biti – saznaćemo vrlo brzo“, zaključio je Nikola Kalinić za Meridian sport.

Bonus video:

0 Komentar

    Razumem Kalinića što je odreagovao na neprimeren način jer ni sudije ni organizatori nisu ništa učinili da spreče provociranje kojem je bio izložen.

    Kalinic bolje da igra nego da se bije!

    Čovek koji je dao bas mnogo zvezdi godinama igra za nas dres , jako zahvalan igrač

Postavi odgovor