Košarkaši Partizana ostvarili su pobedu vrednu plasmana u Top 16 fazu Evrokupa. U Beogradu je “pao” Bahčešehir rezultatom 88:75.
Pre utakmice 9. kola crno-beli su, zahvaljujući ishodu meča između Huventuda i Venecije, saznali da im je jedan trijumf u poslednja tri kola dovoljan za plasman u narednu fazu.
“Meč loptu” iskoristilu su već u prvom od pomenuta tri.
Nešto sporiji start nije omeo Partizan koji je već u prvoj četvrtini napravio mali preokret i završio je sa osam poena prednosti.
U drugoj deonici je došlo do pada pa su izabranici Saše Filipovskog stigli do novog zaostatka, međutim, on je ovog puta iznosio samo jedan poen, pa je uz malo jači završetak poluvremena na semaforu pisalo “plus pet” za Partizan.
Činilo se da će srpski predstavnik osigurati sebi rutinsku pobedu, pošto je u trećoj četvrtini u dva navrata išao na plus 10, međutim novi veliki pad omogućio je turskoj ekipi, predvođenoj sjajnim Erikom Grinom, na isteku 30. minuta igre.
Poslednja deonica startovala je uz prednost domaćina od samo jednog poena.
Navijači crno-belilh su morali da strepe i u poslednjih 10 minuta, pošto su se ekipe nekoliko puta smenjivale u prednosti.
Ipak, najviše zahvaljujući poenima Rašona Tomasa, Markusa Pejdža i Kodija Milera Mekintajera, beogradska ekipa uspela je da zadrži poslednje nalete protivnika i obezbedi Top 16 fazu.
Najefikasniji u redovima Partizana bili su Rašon Tomas sa 18 poena, šest skokova i četiri ukradene lopte i Mekintajer sa 17 poena, pet asistencija i četiri skoka.
Dvocifreni su bili Nikola Janković sa 12 i Pejdž sa 10 poena.
U poraženom sastavu Grin je vukao sve konce i meč je završio sa 25 poena, šest asistencija i indeksom korisnosti od 28.
Veliki preokret Virtusa; Mornar blizu TOP 16 faze!
Obavezno pogledajte: TORQUAY UNITED FC | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #32



Graso
Bravo! Sad dolazi onaj tezi deo,da ostanu motivisani i sa velikom pozitivom 😀
JNA79
Ušli su u utakmicu rasterećeni, hrabro i odlučno su igrali i osigurali Top 16. BRAVOOOO
Flaki
Dobra stvar za nasu kosarku je svakako plasman u nerdnu fatu Evrokupa.Budi se Partizan od kada je dosao Filipovski
Tirkizna
Izgleda da im je dosao kao pravo osvezenje