Selektor srpskih košarkaša Svetislav Pešić istakao je da nije protiv stranaca u reprezentacijama ali da on neće pozvati nekog od njih.
Pešić je gostovao u emisiji “Sportlight” Sport kluba i otkrio da verovatno dok je on selektor Srbije ta praksa neće zaživeti.
“Poslednjih dana me zovu drugari i pitaju da li ću da uzmem stranca. To ti je kao što u Zvezdi ne mogu da igraju muslimani ili Hrvati, a ovde stranci. Nećemo zvati za sada, verovatno dok sam ja trener reprezentacije neće biti stranaca. Nikad ne reci ne, ne zbog toga što sam ja protiv stranaca, baš naprotiv, ali jednog dana to će se desiti. Košarka je globalni sport, a mi živimo u globalnom svetu”, rekao je Pešić.
Pešić će tokom popodneva saopštiti spisak igrača na koje računa za Svetsko prvenstvo u Japanu, Filipinima i Indoneziji.
Srbija u grupnoj fazi igra u Manili sa Kinom, Portorikom i Južnim Sudanom.
Mundobasket je na programu od 25. avgusta do 10. septembra.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije
Bonus video:



sale1
Dok si ti trener tesko da ce iko nas iigrati.
Anonymous
Bukvalno ,potpuno rasulo u reprezentaciji