Pešić i Lučić ostavili Spasića bez plej-ina

Večeras je igrano poslednje kolo nemačke Bundeslige, a vrlo važan meč igrali su košarkaši Oldenburga, koje sa klupe predvodi srpski stručnjak Lazar Spasić.

Bivši trener Vršca je sa svojim pulenima gostovao lideru na tabeli i proslavljenom zemljaku Svetislavu Pešiću. Nije uspeo da ga nadmudri, Bavarci su slavili 77:67 i ostavili Oldenburg bez plasmana u plej-in.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Bajernu pobeda suštinski nije bilo potrebna, već odavno je overio čelnu poziciju, ali je odigrao pošteno do kraja i okončao sezonu Spasiću i njegovim izabranicima.

U pobedničkom sastavu istakli su se Venjnen Gabrijel sa 16 poena i devet skokova, Neno Dimitrijević sa 15 poena, devet asistencija i šest uhvaćenih lopti, zatim Ksavijer Retan Mejs sa 13 poena, kao i kapiten Vladimir Lučić koji je brojao do 10.

U poraženom timu je najbolji bio Kris Klemons sa 20 poena, dok je 13 dodao Dakaraj Taker.

Svetislav Pešić se sad okreće plej-ofu i sa pol pozicije napada titulu u Bundesligi, dok Spasić uprkos porazu može da bude zadovoljan urađenim. Preuzeo je ekipu u teškom trenutku, kad joj je pretila borba za opstanak, i za kratko vreme uspeo da je podigne i dovede na prag doigravanja.

Standings provided by Sofascore

Bonus video:

0 Komentar

    Iskustvo i znanje Pesica je ipak nenadmasno….

    Bilo bi nemoguće zamisliti da Bajern pod Pešićem odluči da namerno izgubi utakmicu samo da bi Oldenburg se pomakao na tabeli….

    I njima je bilo pitanje morali su i oni da se zakaže može tvoju da dođu do prolaska dalje

    To su takve utakmice da su sve odlučuje nema tu milosti jednostavno svako gleda sebe i to je to

Postavi odgovor