Nije bio “bomba“ kao Šabaz Nejpir, ali osvrtom na biografiju bilo je jasno da na Mali Kalemegdan stiže igrač ozbiljnog pedigrea.
Prva zvanična utakmica je dala dovoljno materijala navijačima da pomisle kako će Majk Tobi biti veliko pojačanje. Spakovao je 19 poena na utakmici protiv Igokee i dodatno podigao očekivanja. Sezona je krenula, a tako i košarkaška bipolarnost bivšeg igrača Barselone. Uspevao je da bude na solidnom abaliaškom nivou, dok je na evroligaškim parketima izgledao prilično nesnađeno…
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
Čekao se, dugo se čekao… Krenule su kritike, ni zvižduci nisu bili strani. Stvorio je neobičnu konekciju sa tribinama – gde bi se često svaki kontakt Tobija sa loptom gledao kroz posebne naočare, a istovremeno se na pojedinim utakmicama spordanično čulo skandiranje njegovog imena ako bi uradio nešto vredno pomena.
Bilo je vidljivo golim okom da ima problem, da nešto nije u redu sa igrom Amerikanca sa slovenačkim pasošem nakon što bi se završila himna Evrolige, koju na domaćem terenu uglavnom ne bi ni čuo. Dva takmičenja i dva različita lica. Upravo je uoči prve utakmice sa Valensijom priznao da ima crva u glavi.
„Mislim da je najvažnije za mene da ne stavljam na sebe toliki pritisak u Evroligi. Igram pod stresom, uzbuđen sam, hoću da igram neverovatno dobro, a kad hoćete nešto toliko mnogo, onda ne ide dobro. Moram pokušati da udahnem, da se opustim, da se smirim da izađem na teren i igram svoju igru. Saigrači mi veruju, moram da verujem i ja sebi, samo moram skinuti taj pritisak sebe“, rekao je Tobi pre nešto manje od dva meseca.
Nije uspevao da zablista, tražio se i dobijao sve manje minuta. Imao je bljesak protiv Makabija, ali se od utakmice u Pioniru pa sve do sinoć nalazio u senci.
A, onda je dobio porciju asistencija od Miloša Teodosića, kojeg će morati da časti ručkom, iskoristio manjak fizikalija u reketu Valensije i potpisao najbolju partiju u Evroligi otkako je zadužio Zvezdin dres (indeks 13).
Nije bio junak pobede nad španskim timom, jer je Nemanja Nedović odigrao čarobnu partiju sa skoro savršenim šutom za tri i pobrao većinu lovorika, ali je Majk Tobi učinio nešto što mu je u ovom trenutku mnogo važnije – zaradio je poštovanje.
Za razliku od njegovog bivšeg kolege koji se preselio na sever Italije, reprezentativac Slovenije nijednog trenutka nije pomislio da podigne sidro profesionalizma, već je radio naporno i prihvatio situaciju, koja nije bila bajna, niti uslovno znači da će biti mnogo bolja u budućnosti. Ali, ono što je najvažnija stvar kada se priča i piše o Tobiju je činjenica da mu nije svejedno!
Videlo se po svakom migu na terenu, po svakom dobrom potezu koji je napravio. Proživljavao je emotivno prethodni period kada mu nije išlo, odnosno nije dobijao previše minuta, pa zato sada mora da koristi priliku. Sinoć je stigao “poziv” Janisa Sferopulosa, a Tobi se javio na prvo zvono i obavio zadatak sa visokom ocenom.
„Kada se prozove tvoje ime, moraš da budeš spreman. Radi se dodatno na kondiciji, dodatne treninge snage. Ovo je znak da trener ima poverenje u vas, kao i saigrači“, rekao je za Meridian sport posle utakmice.
Bonus video:



dimitrije
Pa valjda uvek gledas da pruzis bolju partiju u evroligi nego domace prvenstvo…
oleg
Odlican igrac samo da ga krene malo u Evropi i to je to…
ljubica
Majk Tobi se vec pokazao kao dobro pojacanje Zvezde i verujem da ce biti sve bolje!