ŽIŽIĆ SAGLASAN SA JOKIĆEM: Ljude ne zanima košarka, samo medalja!

Hrvatski košarkaš Ante Žižić je ovog leta pojačao Efes, i sezonu počeo osvajanjem trofeja u Superkupu Turske, a osvrnuo se i na reči Nikole Jokića u vezi očekivanja javnosti od reprezentacija na ovim prostorima.

Žižić, uprkos dobrim igrama nije izborio mesto u reprezentaciji Hrvatske na Evrobasketu na kom je njegova zemlja završila takmičenje u osmini finala što je doživljeno kao veliki neuspeh.

Žao mi je zbog igrača. Već nekoliko godina ne uspevamo da ostvarimo neki vrhunski rezultat – rekao je Žižić i dodao da deli Jokićevo mišljenje o košarci na prostoru Balkana.

– Mislio sam da je ovo prilika, ali nismo stigli do dobrog plasmana. Čitao sam jedan Jokićev intervju, rekao je da ljude ne zanima košarka, već samo osvajanje medalja. I Hrvatska ima takav mentalitet. Ljudi su, na žalost, izgubili interesovanje za košarku. Svaka godine situacija u hrvatskoj košarci je sve gora.

Da li ste saglasni sa Žižićevim rečima?

DRUGA STRANA NOVČIĆA: Bolje da nas zgazi Mercedes, nego fića!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Dansku i osvoji dres! EP15 | Meridian

10 Komentara

    Ljudi ne bi očekivali medalje da nisu navikli na njih, mada zadnju deceniju svi u regionu su slabiji u košarci i zato su navijači razočarani

    Sve zemlje Balkana imaju taj mentalitet to nije ništa novo

    Mislim da niko nije od navijača toliko zainteresovan za kosarku kao sport sve interesuju medalje i uspesi samo

    Upravo tako ali ne znam kako hrvati ocekuju trofej kad nista nisu osvojili ne pamtim ni sam kada poslednji put.

    Verovatno je Jokić u pravu po pitanju zainteresovanosti ljudi za košarku, većini je samo medalja bitna

    Sve u svemu ocekujemo neke bokje dane za kosarku na ovim prostorima.

    Isto je stanje i u Srbiju i u Hrvatskoj. Nema nekih rezultata zato ljudi i ne prate.

    Ljudi nemaju realna ocekivanja. Ocekuju medalje kao da drugi ne igraju

    Popravice se stanje u kosarci na ovim prostorima kada se definitivno vrate nacionalne lige.

    Možda bi Hrvatska ostvarila bolji uspeh na Evrobasketu da je u timu bio Žižić

Postavi odgovor