Hrvatski košarkaš Ante Žižić je ovog leta pojačao Efes, i sezonu počeo osvajanjem trofeja u Superkupu Turske, a osvrnuo se i na reči Nikole Jokića u vezi očekivanja javnosti od reprezentacija na ovim prostorima.
Žižić, uprkos dobrim igrama nije izborio mesto u reprezentaciji Hrvatske na Evrobasketu na kom je njegova zemlja završila takmičenje u osmini finala što je doživljeno kao veliki neuspeh.
– Žao mi je zbog igrača. Već nekoliko godina ne uspevamo da ostvarimo neki vrhunski rezultat – rekao je Žižić i dodao da deli Jokićevo mišljenje o košarci na prostoru Balkana.
– Mislio sam da je ovo prilika, ali nismo stigli do dobrog plasmana. Čitao sam jedan Jokićev intervju, rekao je da ljude ne zanima košarka, već samo osvajanje medalja. I Hrvatska ima takav mentalitet. Ljudi su, na žalost, izgubili interesovanje za košarku. Svaka godine situacija u hrvatskoj košarci je sve gora.
Da li ste saglasni sa Žižićevim rečima?
DRUGA STRANA NOVČIĆA: Bolje da nas zgazi Mercedes, nego fića!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Dansku i osvoji dres! EP15 | Meridian



milutin
Ljudi ne bi očekivali medalje da nisu navikli na njih, mada zadnju deceniju svi u regionu su slabiji u košarci i zato su navijači razočarani
mia
Sve zemlje Balkana imaju taj mentalitet to nije ništa novo
strahinja
Mislim da niko nije od navijača toliko zainteresovan za kosarku kao sport sve interesuju medalje i uspesi samo
bosko
Upravo tako ali ne znam kako hrvati ocekuju trofej kad nista nisu osvojili ne pamtim ni sam kada poslednji put.
rastko
Verovatno je Jokić u pravu po pitanju zainteresovanosti ljudi za košarku, većini je samo medalja bitna
ilija
Sve u svemu ocekujemo neke bokje dane za kosarku na ovim prostorima.
julija
Isto je stanje i u Srbiju i u Hrvatskoj. Nema nekih rezultata zato ljudi i ne prate.
tara
Ljudi nemaju realna ocekivanja. Ocekuju medalje kao da drugi ne igraju
vladimir
Popravice se stanje u kosarci na ovim prostorima kada se definitivno vrate nacionalne lige.
marta
Možda bi Hrvatska ostvarila bolji uspeh na Evrobasketu da je u timu bio Žižić