LOTOSOV CVET Kinezi grade najveći stadion na svetu!

Evergrande grupa je počela u Gvangžou radove na stadionu koji će biti najveći na svetu jer će njegov kapacitet iznositi 100.000 mesta.


Izgradnja stadiona koji je po svom dizajnu nazvan Lotosov cvet počela je 16. aprila i koštaće oko 12 milijardi juana (1,69 milijardi dolara), objavila je grupa Evergrande. Ovaj stadion će biti dom Gvangžou i biće veći od Barseloninog Kamp Noa.

Dizajn lotosa izabran je kao tradicionalni kineski cveta njegov izlged je osmislio šangajski dizajner Hasan Sied.

Stadion bi takođe sadržao prostor za zabavu, trgovinu i trpezariju i verovatno će biti završen do kraja 2022. godine.

NEKO ĆE MORATI DA POPUSTI Verner i Liverpul različito gledaju!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: EURO 1976. u Beogradu, klizanje Juge posle 2:0 protiv Nemaca i rađanje „panenke“!

142 Komentara

    Zamislite, napraviće stadion kome se čak i sve žene da se dive :S

    Hahahahah bas to,jako dobra ideja..??

    Ovo je brutalno, mesto potpuno drugacije!

    Ovo treba i napuniti 🙂

    Kinezi cudo prave.Fudbal im isto ide uzlaznom putanjom.Sve vise odlicnih igraca gledamo tamo.I trenera takodje.

    Ovo ce biti najjaci stadion..samo napred punom parom

    Lepa zamisao,Kinezi bas imaju ideje,bice ovo fenimenalno.A s obzirom sta ce sve da se nalazi u sklopu ovog stadiona,bice i dobre zarade.

    Pa kakva su sila ovo sam i ocekivao, nesto vrhunski o potpuno drugacije

    Zaista prelepo izgleda. Ne sumnjam da ce biti najlepsi stadon na svetu.
    v

    To su Kinezi ,ne cudi me ništa !!! Sjajno izgleda na skici ,biće jedan od najboljih sigurno sko ne i najbolji !

    Ma bas sam zeljan kineskog fudbala, nikada ni jednu njihovu tekmu nisam pogledao, a verujem i da necu

    Slikom nisam odusevljena, o ovolikom novcu mogu samo da citam, ali svaka cast, mnogo su jaki i krize kod njih nema.

    Koliko su mocni nemam reci.

    Bukvalno,prejaki su sto se tih stvari tice

    Meni nije dobro samo cifru kad sam videla ?. Nema jacih od kineza izgleda, dokazali po ko zna koji put. Svaka im cast, samo na slici izgleda prelepo, mogu misliti kako ce biti kad se zavrsi!

    Deluje izvanredno. Ovako nesto u Srbiji mozemo da se nadamo da vidimo samo na slikama.

    Kinezi su daleko ispred svih kada je o bilo kojoj oblasti rec, pa tako i o gradjevini i infrastrukturi.
    Ne sumnjam da ce ovaj stadion biti jos jedna u nizu gradjevina koja ostavlja bez daha sve koji se nadju ispred nje 🙂

    Kinezi samo grade, bili bolesni ili zdravi, ma koga briga za to.

    Ma Kinezi su najjaci ? kod njih krize ni virusa nema. Ljudi normalno nastavili zivot kako i treba! Niko im nista ne moze!

    Braca Kinezi ???Sve mogu u bilo koje doba

    Jako lepo su zamislili kako ce da izgleda, a verujem da ce i oni ostvariti to. Kinezi su cudo od naroda

    U ovako tesskim vremenima za celo covecanstvo su objasnili ko su i sta su, neverovatan narod

    I u dobru i u zlu kinezi su tu 😀

    Iz dana u dan objasnjavaju neke stvari, svaka im cast

    Pa sta su ovi kine

    ???
    Moze li objasnjenje komentara? 😀

    Nadam se da ce uzivo da izgleda jos bolje!

    Odlicno ce odraditi posao u to ne sumnjam,samo da ne izlete slepi misevi

    Vrhunski dizajn , imaju moć i novac …i ne sumnjam da će viti jedan od najboljih na svetu !

    Wow kakva zamisao. Mogu samo zamisliti kako ce ovo izgledati. Ne sumnjam da ce zavrsiti do 2022 , ako ne i ranije.

    Kinezi razbolese citavu planetu i sad grade stadion. Brate mili ovde niko normalan nije!

    Stvarno mocno izgleda, nista se manje od Kineza nije ocekivalo.

    Prelepooo jedva cekam da bude gotovo ♥️

    Zaista fenomenalno izgleda!

    Definitivno vodeća svetska sila u svakom pogledu, fascinantno zdanje ce “Lotosov cvet” biti, nikada vidjeno u svetu fudbala, odavno izdvajaju ogromne količine novca za igrace, sada su resili da podignu infrastrukturu na sledeći level, ionako imaju odlične uslove za rad, sledece je da podignu nivo svojih fudbalera, zato ne bi trebalo da cudi ako i na tom planu uspeju.

    I posle neka kazu da Kinezi nece zavladati svetom.

    Hahahhah brate hoce hoce

    Svaka čast za Kineze, I treba da imaju najveći stadion na svetu, zaslužili su

    Pa ne znam ko ce tu igrati ali za neka svetska takmičenja sto da ne

    Ispravio bih…Pise se Guangdžou…A gradi se bas u tom gradu jer je poznat kao graad cveca te itekako ima smisla sto ce izgledati tako…Meni je jako zanimljiv dizajn pogotovo jer menja boje nocu i iz latica ce ici vatromet..Tako da verovatno ce i biti jedan od najkompleksinijh stadiona….Sve u svemu prelepo 🙂

    Zvuci vrh, naravno nisam ni sumnjao da ce Kinezi nesto da rade polovicno. Zna se ko je sila.

    Jedva cekam da vidim kako ce da izgleda,generalno oni su kreativan narod imaju i para da uloze u ovako nesto mislim da ce ovo fino izgledati

    Mozes istraziti kako ce izgledati 🙂

    fenomnalni su, imaju para i kreativni su, cist pogodak!

    Verujem da ce izgledati svetski,ne sumnjam u njih

    Ima se moze se,a i uvek su kreativni oni generalno

    kinezi imaju da oduvaju sa ovim stadionom,voleo bih da mi se pruzi nekad prilika da uzivo vidim kad bude gotov

    verujem da ce biti odlican i oduzimati dah bukvalno, kako li ce nocuu tek da izgleda

    Sta ovo kinezi nece da naprave pa ovo nema nigde.

    Oni su zaista klasa, sta sve mogu i sta ce sve uraditi, ovo je tek pocetak 🙂

    Savrsen dizajn. Bice jedan i od najlepsih u svetu

    Meni se bas svidja. Specifični su u svemu

    Kod njih nista ne moze u granicama normale.

    Pa svi bi kao oni da imaju smisla za to

    Uopste nisam sumnjao, kinezi…. Kod njih je sve atrakcija

    Ovi Kinezi su ludaci sta sve mogu da izvedu! Svaka im cast. Totalno njihov fazon

    Izgleda baš moćno! Kinezi su čudo.

    ovo ima da izgleda bruka,kinezi su majstori sto se toga tice

    Zapravo arhitetka koji je uradio stadion je amerikanac koji zivi u Sangaju 😀

    Kinezi idu na to da u svemu budu dominatni. Tako da u narednim godinama mogu da budu u samom vrhu sto se sporta tice

    I konstantno teze ka tome aa trud se kad tad mora isplatiti

    Kad su kinezi u pitanju sve je moguće. Stadion u obliku cveta, fenomenalno!

    Gde se ima tu se i prosipa.Salu na stranu,stadion izgleda fenomenalno.

    Cudan dizajn za stadion,ali svakako broj mesta i zamisao su odlicni po mom misljenju

    Šta će vam to kad nikad niste niti ćete igrati fudbal.. Ne moze se lovom kupiti sve

    Vrhunski dizajn! Bice to prelep stradion.

    Ljudi idu iz krajnosti u krajnost

    Lepo je ali mislim da je pogresan trenutak za to!

    Ako imaju zasto bi bio pogresan trenutak

    Za samo dve kodine ce ovo sagraditi, pa nema sanse

    Brate oni sagrade bolnicu za nedelju dana, most preko okeana alooo okeana hahah bukvalno nista nije ne moguce kada su Kinezi u pitanju

    Posle kineskog zida od njih se svasta moze ocekivati… Jos tada su bili daleko ispred celokupne civilizacije.

    Kinu ocigledno ne drma ekonomska kriza ?

    Pa ko ce drugi nego Kinezi. Stvarno je osmisljeno brutalno sve ovo. Mogu da zamislim kako ce mocno izgledati.

    Deluje mocno , samo steta sto se tu nece igarti kvalitetan fudbal

    POceli kinezi da kupuju sve kvalitetnije fudbalere

    Kinezi su mnogo poceli da ulazu u sport. Tako da taj stadion ce biti prvi sa 100000 mesta ali ne i poslednji. Sagradice ih u vise gradova

    Sila nema šta, odličan stadion. Postavili su domaći zadatak. 🙂

    E stvarno su sila… svaka im cast!

    Kinezi su cudo, kod njih nema krize! Svaka im cast, stvarno na slici deluje prelepo!

    Ovo ce biti verujem najbolji stadion na svetu!Odlicno izgleda

    Impozantno izgleda, videcemo koga na ovaj nacin pokusava ju da izazovu i kome se pokazuju ?

    Vau! Najveći na svetu ,ne čudi me to

    Ove Kineze gotivim samo sto Amerima staju na zulj.

    Sve ekonomije sveta kada bi hiljaditi deo para dali za najugrozenije, bolesne, sve ovo bi mi bilo dobro. Ovako, svi su isti, prikaz moci i nista drugo.

    Pa takmičarski duh je prisutan ???, sa prikazom moci oni se ustvari takmice sa ostalima, ko ce vece i ko ce bolje, vecito pitanje

    Nije to prikaz moci…grade oni podmornice e to je prikaz moci 😀

    Auuu ovo ce biti spektakularno, ccc

    Moze im se, kad je niihova ekonomija trenutno jedina ekonomija na svetu koja je u usponu

    Upravo tako.

    Nemoj tako, i kod nas kazu da smo mi u usponu ????

    Mocno izgleda… kinezi resili da dominiraju u svakom pogledu..

    Oni već dominiraju u svakom pogledu.

    uhhhh…prelepo samo na slici

    kako li ce biti uzivo pitam se….

    Topina

    Woow ovo izgleda prelepo…

    Ima da bude završen na vreme,kakvi su ne bi čudilo i pre roka

Postavi odgovor