ODLUČENO JE! Srpski rukometaši bez plasmana na SP, dame idu na EP

Rukometašice Srbije obezbedile su plasman na naredno Evropsko prvenstvo, jer su kvalifikacije prekinute. S druge strane, srpski rukotemaši neće igrati na Svetskom prvenstvu jer su otkazani baraž mečevi.

https://www.meridiansport.rs/ostali-sportovi-vaterpolo-reprezentacija-srbija-prlainovic-aleksic-randjelovic-mandic-motivacija/

Ovako glasi odluka Izvršnog odbora Evropske rukometne federacije.

EHF je na video konferenciji doneo niz odluka, uz zaključak da neće biti mečeva planiranih za jun. Preostala takmičenja su odložena ili otkazana.

Podsećanja radi, Srbija je delila prvo mesto sa Rusijom, u grupi u kojoj su bile Slovačka i Švajcarska.

Evropsko prvenstvo će u decembru biti održano u Danskoj i Norveškoj.

Kvalifikacije su prekinute. Plasman na šampionat Evrope je određen na osnovu plasmana sa poslednje smotre najboljih selekcija Starog kontinenta u Francuskoj 2018. godine.

Pored Srbije, plasman na prvenstvo Evrope izborili su Crna Gora, Francuska, Rusija, Holandija, Rumunija.

Zatim, Švedska, Mađarska, Nemačka, Španija, Slovenija, Poljska, Češka i Hrvatska.

Norveška i Danska su kao domaćini učesnici šampionata Evrope.

Žreb za grupnu fazu biće obavljen 18. juna u Beču.

Iz nekadašnje Jugoslavije na Svetskom šampionatu u konkurenciji rukometaša učestvovaće selekcije Hrvatske i Slovenije. Ali, ne i naši rukometaši.

TIM PRE SVEGA Tijana Bošković: Privilegija je igrati za Srbiju!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: EURO 1976. u Beogradu, klizanje Juge posle 2:0 protiv Nemaca i rađanje „panenke“!

52 Komentara

    Hello there, just became aware of your blog through Google,
    and found that it is really informative. I am gonna
    watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
    A lot of people will be benefited from your writing.
    Cheers!

    Dotakli smo samo dno što se tiče rukometa, treba sve iz korena promeniti, posvetiti mnogo više pažnje ovom sportu, promeniti selektora igrače, više ulagati kod nas u ovaj sport pre svega.

    Nisu ni zasluzili realno.Taman imaju vremena da preispitaju svoje redove

    I ovako bi ostali bez plasmana sigurno tako da nismo mnogo izgubili …šta je tu je.bar pozitivna stvar sto se tiče dama

    Očekivano , muski rukomet je u x vec godinama, dok dame kidaju. ?

    Sto se tice muskaraca verovatno ni ne bi obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo.
    A za zene svaka cast, nadamo se uspehu na evropsko.

    Ne bi mi ni imali neke sanse protiv Slovenaca u barazu tako da se nisam nesto potresao.Gledacemo devojke na evropskom i navijati za njih

    Nismo nesto ni igrali, tako da su i bile male sanse da se plasiramo, bar je zenska ekipa uspele u tome.

    Presekli ljudi i tako je. Odlična odluka federacije….

    Nebismo se svakako plasirali, nista nije izgubljeno. U rukometu smo katastrofa i to treba prihvatiti.

    Nadali smo se tom barazu, da se bar malo izvucemo, mada sanse su svakako male bile.. Mozda i bolje sto je donesena ovakva odluka

    Nasi rukometasi svakamko ne bi prosli u barazu tako da i nije neka steta

    Bravo devojke pokazacete koliko cte kvalitetne

    Muski u zadnjih nekoliko godina se i nisu bas pokazali, tako da je dobro da su otkazali. Moje misljenje

    Devojkama srecno na EP a muskarcima je i bolje sto je baraz otkazan jer svakako ne bi otisli na svetsko

    Hvala bogu za muškarce, da se ne brukamo više

    Steta,imali smo sansu.

    imali bi sanse protiv slovenije??? vrlo male…..

    Ovako bi bilo i da je nastavljeno, tako da sta je tu je

    I ovako idu bez volje i zelje. Pa na kraju ispadne i svadja. Ustedece novac i zivce.

    Upravo tako…mozda i je bolje sto je ovako ispalo sada?

    Iskreno nama tamo nije ni mesto. Vec godinama igramo katastrofalan rukomet. Mi uopšte ne koristimo krila i kontre, i bukvalno smo prespori.

    Mozda nam trebaju iskusniji igraci?!

    Nema veze momci ‘ajde sad zajedno da bodrimo devojke!!!

    Dame ce se barem boriti za Sveti grb!

    ☺? jedva cekam 18 jun da vidim zreb.

    Napokon jedna lepa vest i za mene ???

    Za dame mi je drago da idu na prvenstvo, a sto se tice muskaraca oni se ne bi plasirali sigurno. Bolje da ostanu kuci i bodre rukometasice

    Apsolutno se slazem, muskarcima su ucinili uslugu otkazivanjem

    devojkama cestitke,one bi se svakako plasirale kao prve ili druge iz grupe.steta za momke bila bi dobra utakmica sa slovenijom,i valjda bi dobili novog trenera

    devojke bi prosle kvalifikacije,a momci tesko da bi prosli sloveniju u barazu tako da sta je tu je

    Teskko bi nasi prosli u svakom slucaju

    Steta za momke, mada ne bi daleko dogurali.

    Igrali bi jos tu utakmicu i tu bi im bio kraj

    Nije fer sto su otkazali baraž mada ne verejum da bi se i tad proslavili…

    I nije neka steta. Nista ne mozemo da uradimo

    Slazem se sa tobom Grizman,nije ni blizuu,bas sam razocaran

    i da nam baraz nije otkazan tesko bi se oni kvalifikovali. nisu se bas nesto pokazali

    Treba da se ugledaju na Crnogorce.

    jako losa igra nekoliko zadnjih godina nasih rukometasa, a devojke su i dalje tu drze koliko toliko neki standard

    U svakom sportu se vrte neke pare

    I to velike pare

    Na vijacemo onda za rukometasice

    Naravno imaju ,veća muda.

    Svaki sport u kom se ne vrte neke ozbiljne pare su otkazani, samo se fudbali i kosarka cekaju. Steta za nase rukometase

    Pa i nije jer generalno nemamo neku ekipu.a za devojke super i zelim im srecu

    Ma i da baraz nije otkazan, tesko bi se kvalifikovali. Rukomet nam nije ni blizu onog sto je bio.

    Naravno da nije. Poslednji dobar turnir nam je bio u Beogradu i od tad slobodan pad bez prestanka.

    Ovo nam je doslo kao kec na desetku

Postavi odgovor