Rukometašice Srbije obezbedile su plasman na naredno Evropsko prvenstvo, jer su kvalifikacije prekinute. S druge strane, srpski rukotemaši neće igrati na Svetskom prvenstvu jer su otkazani baraž mečevi.
Ovako glasi odluka Izvršnog odbora Evropske rukometne federacije.
EHF je na video konferenciji doneo niz odluka, uz zaključak da neće biti mečeva planiranih za jun. Preostala takmičenja su odložena ili otkazana.
Podsećanja radi, Srbija je delila prvo mesto sa Rusijom, u grupi u kojoj su bile Slovačka i Švajcarska.
Evropsko prvenstvo će u decembru biti održano u Danskoj i Norveškoj.
Kvalifikacije su prekinute. Plasman na šampionat Evrope je određen na osnovu plasmana sa poslednje smotre najboljih selekcija Starog kontinenta u Francuskoj 2018. godine.
Pored Srbije, plasman na prvenstvo Evrope izborili su Crna Gora, Francuska, Rusija, Holandija, Rumunija.
Zatim, Švedska, Mađarska, Nemačka, Španija, Slovenija, Poljska, Češka i Hrvatska.
Norveška i Danska su kao domaćini učesnici šampionata Evrope.
Žreb za grupnu fazu biće obavljen 18. juna u Beču.
Iz nekadašnje Jugoslavije na Svetskom šampionatu u konkurenciji rukometaša učestvovaće selekcije Hrvatske i Slovenije. Ali, ne i naši rukometaši.



web hosting companies
Hello there, just became aware of your blog through Google,
and found that it is really informative. I am gonna
watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
A lot of people will be benefited from your writing.
Cheers!
Filip
Dotakli smo samo dno što se tiče rukometa, treba sve iz korena promeniti, posvetiti mnogo više pažnje ovom sportu, promeniti selektora igrače, više ulagati kod nas u ovaj sport pre svega.
Petar
Nisu ni zasluzili realno.Taman imaju vremena da preispitaju svoje redove
Nemanja
I ovako bi ostali bez plasmana sigurno tako da nismo mnogo izgubili …šta je tu je.bar pozitivna stvar sto se tiče dama
Stasa
Očekivano , muski rukomet je u x vec godinama, dok dame kidaju. ?
Dzoni NS
Sto se tice muskaraca verovatno ni ne bi obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo.
A za zene svaka cast, nadamo se uspehu na evropsko.
Milan
Ne bi mi ni imali neke sanse protiv Slovenaca u barazu tako da se nisam nesto potresao.Gledacemo devojke na evropskom i navijati za njih
Kaca90
Nismo nesto ni igrali, tako da su i bile male sanse da se plasiramo, bar je zenska ekipa uspele u tome.
DuLE
Presekli ljudi i tako je. Odlična odluka federacije….
Putnik
Nebismo se svakako plasirali, nista nije izgubljeno. U rukometu smo katastrofa i to treba prihvatiti.
Vanja
Nadali smo se tom barazu, da se bar malo izvucemo, mada sanse su svakako male bile.. Mozda i bolje sto je donesena ovakva odluka
dragi
Nasi rukometasi svakamko ne bi prosli u barazu tako da i nije neka steta
Bane
Bravo devojke pokazacete koliko cte kvalitetne
Ruki
Muski u zadnjih nekoliko godina se i nisu bas pokazali, tako da je dobro da su otkazali. Moje misljenje
Bogi
Devojkama srecno na EP a muskarcima je i bolje sto je baraz otkazan jer svakako ne bi otisli na svetsko
Peda69
Hvala bogu za muškarce, da se ne brukamo više
Petar
Steta,imali smo sansu.
k
imali bi sanse protiv slovenije??? vrlo male…..
Aleksandar
Steta, imali smo sansu!
Vlada
Ovako bi bilo i da je nastavljeno, tako da sta je tu je
Zile100
I ovako idu bez volje i zelje. Pa na kraju ispadne i svadja. Ustedece novac i zivce.
Slavisa93
Upravo tako…mozda i je bolje sto je ovako ispalo sada?
Nele91
Iskreno nama tamo nije ni mesto. Vec godinama igramo katastrofalan rukomet. Mi uopšte ne koristimo krila i kontre, i bukvalno smo prespori.
Gogi
Mozda nam trebaju iskusniji igraci?!
Scar
Nema veze momci ‘ajde sad zajedno da bodrimo devojke!!!
Fica
Dame ce se barem boriti za Sveti grb!
Unna
☺? jedva cekam 18 jun da vidim zreb.
Marija S
Napokon jedna lepa vest i za mene ???
janko
nije fer,ali budimo realni…
Aleksa 22
Za dame mi je drago da idu na prvenstvo, a sto se tice muskaraca oni se ne bi plasirali sigurno. Bolje da ostanu kuci i bodre rukometasice
Kosta
Apsolutno se slazem, muskarcima su ucinili uslugu otkazivanjem
kris
devojkama cestitke,one bi se svakako plasirale kao prve ili druge iz grupe.steta za momke bila bi dobra utakmica sa slovenijom,i valjda bi dobili novog trenera
kristina
devojke bi prosle kvalifikacije,a momci tesko da bi prosli sloveniju u barazu tako da sta je tu je
Milos
Teskko bi nasi prosli u svakom slucaju
Baki09
Steta za momke, mada ne bi daleko dogurali.
Lazar 22
Igrali bi jos tu utakmicu i tu bi im bio kraj
nikola
gledacemo i nase zene i navijati za njih!!!
Tara34
Nije fer sto su otkazali baraž mada ne verejum da bi se i tad proslavili…
Neba
I nije neka steta. Nista ne mozemo da uradimo
Nikola
Slazem se sa tobom Grizman,nije ni blizuu,bas sam razocaran
pavle
i da nam baraz nije otkazan tesko bi se oni kvalifikovali. nisu se bas nesto pokazali
Shone
Treba da se ugledaju na Crnogorce.
aleksa
jako losa igra nekoliko zadnjih godina nasih rukometasa, a devojke su i dalje tu drze koliko toliko neki standard
Tomica
U svakom sportu se vrte neke pare
Djela
I to velike pare
Nina
Na vijacemo onda za rukometasice
Shone
Naravno imaju ,veća muda.
Zoki
Svaki sport u kom se ne vrte neke ozbiljne pare su otkazani, samo se fudbali i kosarka cekaju. Steta za nase rukometase
Mare86
Pa i nije jer generalno nemamo neku ekipu.a za devojke super i zelim im srecu
Grizman
Ma i da baraz nije otkazan, tesko bi se kvalifikovali. Rukomet nam nije ni blizu onog sto je bio.
Neba
Naravno da nije. Poslednji dobar turnir nam je bio u Beogradu i od tad slobodan pad bez prestanka.
Cole
Ovo nam je doslo kao kec na desetku