Jedan od najboljih rukometaša na svetu u protekloj deceniji, Luk Abalo, napustio je Pari Sen Žermen i naredne sezone igraće za norveški Elverum.
Abalo (35) je sa Norvežanima potpisao dvogodišnji ugovor.
Čuveno krilo reprezentacije Francuske provelo je osam godina u Parizu.
Sa PSŽ-om nije uspeo da osvoji Ligu šampiona, ali je šest puta bio prvak Francuske.
Prvak Evrope je postao 2009. godine saSijudad Realom, a u domovinu se vratio nakon partija u dresu Atletiko Madrida.
Sa nacionalnim timom je ostvario velike uspehe. Na Olimpijskim igrama je osvojio dve zlatne i jednu srebrnu medalju.
Po tri puta je osvajao Svetsko i Evropsko prvenstvo.



Kristina
Kakva karijera…srecno u novom klubu!!!
Saska
Steta za PSZ. Odlican je…
Admirson
Velika steta za PSG
Nemanja
Ko zma zasto je ovo odlucio
Aleksandra
Posle toliko godina u PSŽ vreme je za neku promenu, a za nove izazove nikad nije kasno
LEMI
Uz karabatica jedan od najboljih rukometase u francuskoj u poslednjih 20 god sa srecom u norveskoj
DuLE
Kakav je on igračina🤔 mislim da takav igrač treba da menja sredine tako da je ovo sigurno dobro i za njega i za rukomet…
M
Pa napustio je zato sto je vec u poznim igrackim godinama.
velja
Pokazace se i tamo dobro
Vuk89
U to nema sumnje. Odlican je!
Kica91
Neka uzme i naplati sve sto moze, jer mu je karijera na izmaku, a on je i dalje super igrac
Kiza30
Bukvalno tako
MaraMaki
Francuzi bas resili u svim sportovima da menjaju igrce, i da ih napustaju😁 gde su bolji uslovi, tamo se ide.
DelijaMomak
I ja isto mislim da samo francuzi to rade,niko vise. Hahahaha ko sve komentarise vesti.
Scar
Ovaj PSG u svim sportovima uspeva da osvoji samo prvenstvo francuske. 🤣🤣🤣🤣
Anđa
Ima dobar razlog za to
pavle
zna covek da naplati i u tim godinama,bas me zanika koliko ih je odrao za prelazak
Djela
Nije za bacanje on
Katarina
Pa logicno..da jos nesto naplati pred kraj karijere..
I to opusteno…..
Ruki
Ako je u pitanje velika cifra i fobri uslovi normalno da ce se desiti
Dzimbo
Sada neka nize uspehe sa Norvezanima.
Buda77
nece jos dugo s obzirom na njegove godine,nego parica malo nakupi a on je svoje uspehe obavio odavno
Cole
Prija ce mu promena definitivno.
Tandaramandara666
Pa verovatno su mu ponudili bolje uslove…
Nemanja
Zasitio se možda PsG a i hoce malo da promeni , lakse će mu biti ovde i svi će biti zadovoljni
Goran85
Još uvek ima vatre u njemu.