Rukometna transfer bomba: Jedan od najboljih na svetu napustio PSŽ

Jedan od najboljih rukometaša na svetu u protekloj deceniji, Luk Abalo, napustio je Pari Sen Žermen i naredne sezone igraće za norveški Elverum.

Abalo (35) je sa Norvežanima potpisao dvogodišnji ugovor.

Čuveno krilo reprezentacije Francuske provelo je osam godina u Parizu.

Sa PSŽ-om nije uspeo da osvoji Ligu šampiona, ali je šest puta bio prvak Francuske.

Prvak Evrope je postao 2009. godine saSijudad Realom, a u domovinu se vratio nakon partija u dresu Atletiko Madrida.

Sa nacionalnim timom je ostvario velike uspehe. Na Olimpijskim igrama je osvojio dve zlatne i jednu srebrnu medalju.

Po tri puta je osvajao Svetsko i Evropsko prvenstvo.

MILENKOVIĆ NE ŽURI: Prija mi interesovanje Milana i Napolija, ali…

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PONOVO NAPUŠTA DOMOVINU Dva kluba žele da dovedu Balotelija?

26 Komentara

    Kakva karijera…srecno u novom klubu!!!

    Posle toliko godina u PSŽ vreme je za neku promenu, a za nove izazove nikad nije kasno

    Uz karabatica jedan od najboljih rukometase u francuskoj u poslednjih 20 god sa srecom u norveskoj

    Kakav je on igračina🤔 mislim da takav igrač treba da menja sredine tako da je ovo sigurno dobro i za njega i za rukomet…

    Pa napustio je zato sto je vec u poznim igrackim godinama.

    Pokazace se i tamo dobro

    U to nema sumnje. Odlican je!

    Neka uzme i naplati sve sto moze, jer mu je karijera na izmaku, a on je i dalje super igrac

    Bukvalno tako

    Francuzi bas resili u svim sportovima da menjaju igrce, i da ih napustaju😁 gde su bolji uslovi, tamo se ide.

    I ja isto mislim da samo francuzi to rade,niko vise. Hahahaha ko sve komentarise vesti.

    Ovaj PSG u svim sportovima uspeva da osvoji samo prvenstvo francuske. 🤣🤣🤣🤣

    zna covek da naplati i u tim godinama,bas me zanika koliko ih je odrao za prelazak

    Pa logicno..da jos nesto naplati pred kraj karijere..
    I to opusteno…..

    Ako je u pitanje velika cifra i fobri uslovi normalno da ce se desiti

    Sada neka nize uspehe sa Norvezanima.

    nece jos dugo s obzirom na njegove godine,nego parica malo nakupi a on je svoje uspehe obavio odavno

    Pa verovatno su mu ponudili bolje uslove…

    Zasitio se možda PsG a i hoce malo da promeni , lakse će mu biti ovde i svi će biti zadovoljni

Postavi odgovor