Na današnji dan pre 35 godina dogodila se jedna od najvećih tragedija u fudbalu kada je na stadionu Hejsel u Briselu nastradalo 39 navijača.
Sve je toga majskog dana u Belgiji mirisalo na fudbal pošto su u Brisel stigli Juventus i Liverpul, dva najkvalitetnija fudbalska tima u tom trenutku.
Lopta se pošteno nije ni zakotrljala kada su na stadionu Hejsel usledili neredi.
Sukob je eskalirao kada je veća grupa pristalica Liverpula probila zaštitnu ogradu. Bežeći pred naletom huligana, Juventusovi navijači su nagrnuli na zid stadiona, koji se pod pritiskom srušio.
Epilog je 39 mrtvih koji će ostati večite žrtve i podsetnik da ljudski život nema cenu.
Ovoj brojci bi trebalo dodati i više od 600 povređenih, a među nastadalima su se našla čak 32 Italijana.
Smatra se da je do stravičnog incidenta došlo zbog osvete navijača Liverpula koji su godinu dana ranije stradali u napadima pristalica italijanske Rome.
Za strašnu tragediju nikada niko nije odgovarao, čak ni organizatori koji su kumovali ovom činu budući da je stadion bio u jako lošem stanju.
Na stadionu Enfild u Liverpulu je postavljena spomen ploča u znak sećanja na ovaj tragičan dan.
VESTI IZ ARGENTINE: Mesi će se vratiti u Njuel old bojse!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: POČETAK GVARDIOLINE ERE Mesijev gol glavom za triplu krunu | Sportske priče
MILENKOVIĆ NE ŽURI: Prija mi interesovanje Milana i Napolija, ali…



Saska
Tuga. Kakva tragedija…
DuLE
gledao sam live prenos, bilo je užasno. Tv je tada prenosio sve, nisu okretali kamere. Strašno…
Totti
Zbog tih huligana normalnom svetu je mrsko i otici na stadion
Nemanja
Nezaboravna tragedija
Aleksandra
Kakve sve tragedija nastaju zbog ovih glupih tuča, huligani nisu navijači i njih treba skrogo kažnjavati
LEMI
Velika tuga tako lep dogadjaj upropastise huligani
Admirson
Ovo je bila velika tragedija
Kiza30
Tuga velika
M
Velika tragedija, nikad se ne ponovilo…
velja
Velika tragedija
Garinca
Uzasne scene, ne ponovilo se vise nikada.
Mića3
Šta reći sem,ne ponovilo se nikad više!
Zorica
Tužno,na šta su sve ljudi spremni zbog osvete
DelijaMomak
Na sta su spremni? Da se sruse sa sve tribinom?
Kica91
Nikada necu da shvatim to da niko nije odgovarao za toliku tragediju
Vuk89
Jezivi scenario. Velika tragedija.
MaraMaki
Ne ponovilo se! I to nisu navijaci i ljubitelji fudbala, da se razumemo. Zna se ko su i sta su.
Scar
Zato se od tada debelo proveravaju stadioni a kazne za ne disciplinu na utakmicama su ogromne.
Anđa
Baš tužno…
Tandaramandara666
Ne znam sta bih rekla… Jezivo!
lazar
najveca je sramota sto niko nije kaznjen,a poginulo je toliko ljudi,strasno,najveca sportska tragedija ikada
Dunja
Ma uvek postoji neko ko sve to izazove koliko mogu da shvatim neće bez razloga to biti tako
Nina
To može predaleko da ode uvek zato mi je žao što se sve tako završilo
Mare86
ma trebali su da ih puste da se poubijaju medjusobno kaada su umobolni toliko.Englezi su uvek bili katastrofa kao navijaci mada ih generalno ni kao narod ne volim…Kada odem na more i cujem ih,bukvalno se sklanjam sa tog mesta
Goran85
Odvratno,smirila ih je Margaret Tačer.
Lukas
Englezi su bili najgori navijaci na svetu ali njihov zakon ih je smirio, strasno sta su radili
SonPen
Velika tuga, mnogo zivota je odneto
Misa
Strasnam prizor.Uzasna tragedija.
Djela
Velika tuga
Dalibor
Tuga.
Vukan
Da li se ovoo treba i komentarisati 😡
Neciji bezobrazluk je doveo do ovogaaa, too niko ne mozee sada sa opravdaa
Peđa
Zatoo nikad nisam voleo tee najvijacke grupe.. koliko too moze da odee dalekoo. Uzas
Nemanja
Jedno su navijačke grupe a drugo huligani , misu svi ma tribinama isti ! Ovo sto se desilo ovde je za najstrožu kaznu svih
Cole
I od svega toga samo spomen ploca? Niko da odgovara
Neverovatno.
Jovan
Ovoo je bas bila tragedijaaa. Prodje toliko godina jos nikoo nije odgovarao za ovoo.
Dostana
Eto koliko moze da kosta neciji bezobrazluk.
Micko90
Ne mogu da verujem da niko nije odgovarao za ovo. Strasno.
Ruki
Velika tragedija, nisu to bili obezbedili kako treba. Bilo ne ponovilo se
Katarina
E to je bila tragedija,secam se,bio sam klinac….kakva korona…smesna je….slava im!!!
Anonymous
podvojena licnost?