Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na ATP turniru u Roterdamu.
Bolji od Lajovića u osmini finala bio je Hrvat Borna Ćorić sa 2:0 u setovima 6:3, 6:2, posle jednog sata i 13 minuta igre.
Dušan nije uspeo da ponovi igru iz prvog kola, kada je pobedio trećeg tenisera sveta Danila Medvedeva maksimalnim rezultatom.
Od samog starta se videlo da Lajović nije raspoložen za igru. Prelomni trenutak dogodio se u sedmom gemu. Ćorić je napravio brejk bez izgubljenog poena, da bi do kraja seta još jednom oduzeo servis srpskom teniseru i dobio taj deo igre sa 6:3.
Nije se mnogo toga promenilo ni u nastavku susreta. Lajović je pretrpeo brejk već u svom uvodnom servis gemu, da bi Ćorić potom potvrdio brejk i poveo sa 3:0.
Napokon je Duci prekinuo seriju rivala od sedam uzastopnih gemova i upisao se na semaforu u drugom setu. Međutim, Ćorić mu nije dao ni najmanju šansu da se vrati u meč, pa je rutinski došao do pobede, napravivši još jedan brejk za sigurnih 6:2.
Rival Ćoriću u četvrtfinalu biće Japanac Kei Nišikori.
Novak Đoković u Melburnu – SAVRŠENSTVO!
Obavezno pogledajte: JESI LI PODIGAO MOJE PARE? | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #44



Zvoncica
Bas mi je krivo,posle onakvog trijumfa nad Medvedevim da Lajovic izgubi od Corica!!!Ali karijera mu je pocela uspesno i neka samo gura napred…Iduce godine ce se ispraviti greske….
Srbin
Pobedio Medvedeva pa izgubio od Ćorića, bilo bi mi draže da je bilo obrnuto!
Teemo
Ocigledno je Borna fizicki izdrzljiviji. Zao mi je sto nije Lajovic prozao dalje. Vise srece sledece godine taj Roterdam se mora osvojiti!
Teemo
Steta! Izgleda da je Lajovica Medvedev bas izmorio. Zao mi je sto je ispao! Mislio sam da ce osvojiti!