"Novakova igra nije ničiji san, a Federera svi vole zbog elegancije"

Francuski teniser Žil Simon uporedio je stilove igre Novaka Đokovića i Rodžera Federera.

Federer pleni elegancijom i mnogi smatraju da igra daleko najlepši tenis, pa je između ostalog zbog toga i mnogo popularniji od Novaka.

Međutim, Francuz smatra da i Đoković zaslužuje divljenje uprkos tome što ne igra previše atraktivan tenis.

– U redu je “prodati” Federera svima jer on izaziva divljenje na toliko načina, ali i Đoković je za divljenje. Sem toga, sa Novakom posebno želimo da osetimo kako on nije Federer. Svi bi voleli da Rodžer bude najveći svih vremena, jer javnost igrača najpre voli zbog njegovog stila igre – rekao je Simon.

On dodaje da se stil igre reflektuje i na samu ličnost.

– Stil igre se onda projektuje na ličnost, a sa Federerom sve štima. Sa Novakom, ne. Njegova igra nije ničiji san. I on pati od toga, kao u finalu Vimbldona protiv Federera, gde ima čitavu javnost protiv sebe. Mora da mu je teško – objasnio je Simon.

Novak i Federer su do sada odigrali 50 međusobnih mečeva, a srpski teniser vodi sa 27:23.

Đoković učesnik velike kampanje ATP-a

Obavezno pogledajte: TORQUAY UNITED FC | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #32

4 Komentara

    Neko mora biti gospodin kad je nole Monstrum B)

    Nije bitan stil nego rezultati, nemam ništa protiv da Federer ostane upamćen u istoriji tenisa kao najelegantniji.

    Bukvalno,nego se hvataju sad za svaku slamku da bi ih izdvojili od Noleta

    Federer je teniski gospodin…dzentlmen u sportu..ja obozavam da gledam meceve Federera.

Postavi odgovor