Pre tačno 14 godina, na današnji dan počelo je jedno od najvećih rivalstava u istoriji sporta. Novak Đoković i Rodžer Federer odigrali su svoj prvi međusobni meč.
Bilo je to prvo kolo Mastersa u Monte Karlu. Švajcarac je u aprilu 2006. godine bio prvi teniser sveta, a Novak je kroz kvalifikacije došao do prvog kola prestižnog turnira.
Srpski teniser je pružio dostojan otpor tada neprikosnovenom Federeru. Slavio je Švajcarac rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:3.
Rodžer je relativno lako dobio prvi set. Novak je bio odličan u drugom i taj deo igre je pripao njemu. Ipak, nije imao snage za podvig. Federer je bez većih problema slavio u trećem.
Koliko je Đoković namučio rekoredera po broju Grend slemova jasno govori podatak da je Federer do finala izgubio samo 16 gemova u četiri meča. U finalu ga je posle velike borbe savladao Rafael Nadal.
Novak je tada tek krčio svoj put ka vrhu, dok je Rodžer bio na vrhuncu.
Bila je to samo prva od za sada 50 stranica knjige koju ispisuju teniski velikani. Đoković se na kraju stranica potpisivao 27, a Federer 23 puta.
I pisaće ih još, a teniska publika jedva čeka da vidi šta će se dešavati u nastavku ovog bestselera.



Mihail03
I od tog trenutka Novak pokazuje kako se postaje najbolji
Ognjen03
Dva fantasticna tenisera.Legende
Andjela03
Posle tog poraza Nole krenuo uzlaznom putanjom
Srdjan95
Kad igras sa najboljima dobijes motivaciju da ides napred.Nole je u samom vrhu
Dejan79
Kakav je to mec bio,napet sve vreme
Kaca90
Da tacno pre 14 godina je sve pocelo, a Nole je svojom upornoscu i disciplinom pokazao kako se postaje najbolji.
Putnik
Novakovi poceci, izgledao je tako krhko na terenu. Ko je mogao zamisliti u kakvu ce se zver taj momak pretvoriti.
Ruki
rivalstvo izmedju njih ne postoji, to narod stvara, ali nole je nole
DuLE
HIhihi, da li je ikad pomislio da će ga ovaj kasnije razbijati….Dobro ne razbijati ali poslednjih godina ne vidim RF kao toliko dobrog…
Iva
Ali sada se zna ko je broj jedan na svetu,jako prijateljstvo ova dva igraca ali i jako rivalstvo, ipak djokovic je broj jedan
Baca nije roba, Baca je moje dete
Najveće rivalstvo u istoriji Tenisa. Samo GS kad bi gledali taj odnos je još veći.
DanijelaDanijela
Ja pamtim samo Noletove pobede!
MakiBg
Tako je pocelo, a sve ostalo je istorija…
Muki85
Obojica su dobri igraci i veliki talenti, dobro je imati ‘visoku konkurenciju’ jer igrajuci sa najboljima i vi postajete bolji kao sto je Novak kroz godine pokazao da je bolji ali sigurno bi mu bilo ‘dosadno” da igra sa nekim ko je slabiji dosta od njega.
Gemo
Zajedno sa nadalom nalisali su tenisku istoriju. Kakve ljudske velicine
Kosta48
Davno bese,ali danas samo Federer moze da namuci Novaka 🙂
Novak22
Ko je pomislio tada da ce Nole biti kralj tenisa,drago nam je da je tako
Teo13
Bilo nekad davno,tek ce da ga dere 🙂
Marko
Secam se meca, vec godinama je drugacija prica
Kosta
Sjajni teniseri?
Nikola96
Nas Nole detence bio tada fakticki, a pruzio otpor iskusnog zrelog tenisera.
Milos90
Mnogo toga se promenilo od tog njihovog prvog susreta.Sada Federer tesko da moze da savlada Novaka,kao tada.Novak se uzdigao iznad njega i prvi je na listi.Svaka cast i jednom i drugom koliko dugo su medu prva tri tenisera sveta.
Lazar7
Daa, tada je Djokovic jos bio sto se kaze zelen ali vec sada je to sasvim druga prica. Fenomenalni Nole jos dosta toga ce nam pokazati u svojoj karijeri.
Dule
Onako mlad Djokovica je jos onda namucio tada mladog Federera, bez obzira na Federerovu pobedu.
Nebojsa
Kako kazu stranci oni su frenemies, rivalin na terenu a vani prijatelji 🙂
PAJA
Kakvo rivalstvo , kakav tenis, hvala vamm
Anakin91
Koje crno rivalstvo, od 2010. god pobedjivao ga skoro na svakom turniru
Aleksandar
I tada ga je namucio, jedno vreme ga drao svuda
Andrijana
oni su nesumljivo uvek bili veliki rivali, ali i veliki prijatelji takodje, sto ne mislim da je slucaj sa Nadalom
Durant91
Pa to vise ne moze da se nazove rivalstvo kad ovaj nije pobedi Novaka godinama
Kiki
Dan kada je Nole poceo da mu nabija komplekse 🙂
ferari
To je samo bilo zagrevanje za ono sto sledi a to je bila DOMINACIJAAAAA
Vuk89
Moji omiljeni teniseri, mnogi su odrastali gledajuci njihov tenis a gledmao i dalje vrhusnki
Filip
Dok se Novak i Rafa nisu pojavili ovaj nije imao s kim da igra realno.
Vesna
Svemirski tenis igraju,cesto kao da nisu sa ove planete… hahahah
Slavisa93
Ma kakvo rivalstvo, Nole je broj jedan?
Vuk89
Nole i Rafa su vrhunski, e sad to sto nas naklon ide Novaku to je drugo 😀
Gandi
Odlicni teniseri, ali kako je vec neko rekao zna se ko je broj jedan… Jedan mali predlog, oduzeti Federeru titule koje je osvojio pre ere Djokovic, Nadal, Federer. heheheheh
Vladan81
Jeste da ga je lupao Federer duzi vremenski period, ali onda je doslo Novakovo vreme.
Sanja90
Djokovic, kralj nad kraljevima iii full stop ?
Iva12
Ova trojka Novak,Federer i Nadal,su vrhunski teniseri.O tome govore i maratonski mecevi ovih rivala.Svako na svoj nacin ulepsava mec.Njihovi mecevi su sve samo nisu nikada dosadni.Do zadnjih trenutaka su neizvesni i u svakom gemu zablesne bar jedan prelepo izveden udarac.Federer je vec u godinama kada polako popusta,ali i dalje igra bolje od nizeplasiranih tenisera.Zaista ne znam trenutno ni jednog ko bi mogao da se pridruzi ovoj trojci ,da stane rame uz rame sa njima i odrzi tu konstantnost.
Totti
Nista ne bih dodao ili oduzeo… hahahah Sala mala! Slazem se!
Maja
Slažem se..
Kole157
Dugo ce svet cekati da se opet pojavi ovako velika trojka !
Goran
14 god? To je nečije detinjstvo.
Klara
Zdravo rivalstvo, ali zna se ko je broj jedan 🙂
Joca
Meni je zdravije rivalstvo Djokovic-Nadal.
Nakica
I Nole i Federer su odlicni igraci, ali opet Nole je Nole ☺️
Marko
Rivalstvo koje se neće ponoviti u ovom sportu verovatno, svaka im čast obojici zaista ali Novak je ipak najbolji svih vremena i nadam se da će se sezona ubrzo nastaviti pa da to i pokaže na terenu.
Micko90
To je jedno epsko rivalstvo.
Dare
Jedva čekam da ih opet gledam
Kole
Davno,pre 14 godina… Dobrog smo se tenisa i nagledali od tada
Jova
Bio je to meč za pamćenje,ja ga se sećam
Sladja
Najace rivalstvo ikada, najbolji teniseri ikada
Dzimbo
Nemojte Nadala da zaboravljate! djokovic vs federer vs nadal
Kuki
Koliko dobrog i lepog tenisa smo gledali kad njih dvojica ukrste rekete
Mile
Koliko samo dobrih mečeva između njih dvojice koliko maratonskih prenosa smo odgledali ajoj i živaca potrošenih
Petar
Jedno od najveciu rivalstva u istoriji tenisa ako ne i najvece
Milan
Nešto ne gotivim Federara,mada je igrač i po,ali od ovog meča pa na dalje Nole je napedovao i mnogo šta pokazao …
Rajko
Od tog meča pa do sada ispisana je istorija tenisa,lepih mečeva,dizanja pehara… padova i uspona,napredovanja i borbe,Nole legenda
Mare
Koliko je Novak samo napredovao od tada,u svemu
Brane
Kako je tada igrao Nole imao je padova u meču,falilo je nešto…
Miki
Sećam se dobro ovog meča
Gedza
neverovatni teniser i ne verujem da cemotakva rivalstva ikada vise gledati u belom sportu
Leo
Koliko god mi Federer bio antipatican moram da priznam da je odlican teniser, ali ce, naravno, Novak uvek biti broj 1.
Lela
Dobar je i Federer ali nazalost nije ni prineti nasem asu
Lara
Što nažalost? ?
Ostoja
Kada se ova velika trojka penzionise jednog dana mislim da cu i ja prestati da gledam tenis,tuga me hvata…
Mateo
Da, tesko da ce neko uspeti njih da nadmasi
Marko89
Isto tako, realno ne vidim ko moze da ih nasledi…. Nema nijednog mladog tenisera koji je konstantan i kompletan kao igrac
Leo
Ima par solidnih tenisera od ovih mladjih, ali kad ih uporedim sa cuvenom trojkom deluju kao amateri
Teo
To je mozda bio prvi teniski mec koji sam odgledao, iako ne volim tenis. Posle toga samo sam njih dvoje mogao da gledam, dva velikana. Pravo uzivanje.
k
korona malo usporila,ali bice ovde jos meceva u kojima ce Novak da dominira
kris
rivalstvo jos traje Nole vodi
kristina
vec tad se videlo da ce Novak biti no.1
Z
Najjači teniseri današnjice.
M
Ipak tu postoji veliko poštovanje.
Stasa
Да, велико ривалство је почело на данашњи дан, два велика играча, мајстори тениса, сваки њихов меч је спектакл за уживање
Lazar
Kao juce da je bilo
Drazen
Velikani belog sporta.. ??
Fudbaler
Veliki igraci,pisu istoriju ovog sporta njih dvojica i Nadal.Cekamo Noleta da obori Federerov rekord u broju nedelja na prvom mestu.
Joca
Odlicni igraci..ali je samo jedan najbolji..zna se i ko ??
Aca
Nole Kralj!!!!
Maki
Nije ni slutio da ce ga Nole prestici u buducnosti?
zizi
Nole legendo!
M
Mozda najvece rivalstvo u istoriji belog sporta
Vladan
Naravno da cemo uvek stavljati Noleta na prvom mestu,to je nasa legenda,ali realno gledano i Federer je odlicaAli Nole je Nole!
Anonymous
Nole najboljii
Aleksa
Odlicni igraci.Nole je nas ponos!Najbolji je!
Petar
Legende tenisa
Nemanja
Koliko dugo rivalstvo
Jasmin
Naravno da svi favorizujemo Novaka, ali i ovaj Federer je poprilicno uspesan 🙂
Nakica
Apsolutno di u pravu, ja bih rekla da je Federer takodje odlican igrac.
Misa
Nema sumnje da su najjaci mecevi kada njih dvojica igraju.Dve legende.
Dule
Skroz sam saglasan sa tobom 🙂 obozavam njihova nadmetanja
Loka7
Rezultati se postignu vremenom,Nole je pokazao ko je kralj tenisa,i pokazace jos mnogo puta protiv svojih velikih rivala.Napred samo kralju ?
Rade
U to vreme nisam preterano pratio tenis, dok danas mislim da sam zaludjenik:D
Kako je Nole napredovao u profesionalnom smislu ja sam naredovao kao navijac 😀
Caki
Dobri su obojica,nema sta.Samo sto je nas Nole najbolji?
Luka
Zna se ko dominira, ko je najbolji!!!
Beba
Nole je legenda,prednost njemu
Tandaramandara666
Obojica su dobri, ali prednost dajem nasem Noletu ☝️
Backo
Ja ne pravim neku tazliku izedj unjih,oboje su fenomenalni
Simo
Jos se svi secamo tog prvog meca
Branko
Obojica su vrhunski sportisti i ispisali su istoriju u tenisu.
Dusan B.
Kako se ono kaze u narodu prvi macici se u vodu bacaju..to je bio prvi mec gde je djokara izgubio..Posle toga je krenula masina da gazi sto se i dokazalo u medjusobnom skoru 27:23 za doktora!
drasko
hahahahaha..dobra fora nema sta..Nema tu sta da se vise prica..sve price su ispricane..a medjusobni skor to i pokazuje..lepo si rekao!
Mare86
pa moralo je od necega da se pocne 😀
Kiza30
Sjajan meč je to bio. Najbolji su zaista
Boki30
Sjajni teniseri. Naravno Nole je najbolji
Bobi30
Bio je to sjajan meč. Kako brzo prolazi vreme
Iks
Doslo je Novakovo vreme,Federer je vec mator…
Mario
Kakvi su to mecevi kada ova dvojica igraju, neverovatno, prosto je uzivanje gledati ih. Finale Vimbldona verovatno nikad necu zaboraviti. Dva genijalca, sta drugo reci za njih.
Kole
Ko o čemu, mi o tom Noletu. Federer je bolji, uvek bio.
Jecika
Kao da je bilo juce, jedva cekam da se ova prica nastavi.
LEMI
realno je tad bilo niko nije ni znao za noleta tad … al vreme je pokazalo svoje
MaraMaki
Nole number 1.
Milojica
I tako pocinje istorijsko rivalstvo
MaraMaki
Legende tenisa.
MaraMaki
Dva sjajna tenisera, legende ovog sporta.
Mare
Sjajno rivalstvo,a što je još važnije međusobni skor ide u korist Novaka Đokovića!
MaraMaki
Dva sjajna tenisera.
Bogi
I to ne samo sa njim,već i sa Rafom!
Vuk
Sjajno rivalstvo najboljih igraca koje je tenis imao. Nadamo se da cemo imati prilike gledati jos dosta njihovih duela.
Jakov
slazem se, jos dodati i Nadala i njih trojica su najveci i najbolji igraci koje je tenis ikada imao.
MaraMaki
Slazem se tako je, Djokovic, Federer, Nadal, legende.
Milojica
Necemo jos puno, valjda ce fedex u penziju uskoro
Slj1
Rivalstvo je samo na terenu, a i to je gruba rec
Maja1
Nema tu rivalstva, tu se zna ko je bolji
Mita 89
Apsolutno se slazem…Nole je najbolji teniser sveta