Srbija već ostala bez jednog predstavnika: Lajović poražen na startu US Opena

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je već na startu US Opena.

Bolji od njega bio je Belorus Egor Gerasimov sa 3:1 – po setovima 6:1, 4:6, 6:4, 6:4.

Lajović, koji je na Otvoreno prvenstvo Amerike stigao kao 18. nosilac, odigrao je prilično loš meč protiv 72. igrača sveta.

Prvi set je izgubio glatko sa 6:1, za samo 24 minuta igre. Napravio je svega četiri vinera i imao 14 neiznuđenih grešaka.

Drugi set je takođe loše započeo, pretrpevši brejk na samom startu. Međutim, onda je usledio dobar period igre našeg tenisera. Smanjio je broj grešaka i kod vođstva Gerasimova od 4:2, Lajović vezuje četiri gema i preokreće rezultat u drugom setu za 6:4.

U trećem, ispostaviće se odlučujućem setu, viđena je velika borba. Napravio je Belorus ključni brejk u petom gemu i poveo sa 3:2. Do kraja su i jedan i drugi bili prilično sigurni u gemovima na svoj servis i Gerasimov je taj deo igre dobio sa 6:4.

Jedini brejk u četvrtom setu napravio je 72. teniser sveta u trećem gemu koji mu je bio dovoljan i taj deo igre je dobio takođe sa 6:4.

Srbija je već prvog dana ostala bez jednog predstavnika u singlu.

NOVA ATP LISTA Đoković dodatno uvećao prednost u odnosu na Nadala

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #10 | ŽELjKO URDAREVIĆ

2 Komentara

    Lose je odigrao, ali nista novo. On uvek igra toplo hladno

Postavi odgovor