SUMORNA PROGNOZA: Mnogi turniri će se ugasiti

Usled pandemije koronavirusa brojni teniski turniri su otkazani ove sezone, a pitanje je kakva ih sudbina čeka i naredne godine.

Nekadašnja juniorska šampionka Vimbldona Barbara Ritner pribojava se da će se brojni turniri ugasiti ubog nedostatka prihoda od strane sponzorskih ugovora i TV prava, ali i od prodaje karata.

Ritner, koja je od ove godine direktorka turnira u Kelnu istakla je da su primetni značajni gubici.

– Mislim da su mnogi već shvatili šta nas očekuje. To je novi standard života, nova situacija za sve sa ovim korona periodom. Mnogi turniri će se ugasiti jer sponzori neće imati od čega da im daju novac – rekla je nemačka teniserka.

Prema poslednjim informacijama naredna sezona bi trebalo da počne četvrtog januara turnirom u Delrej Biču, a planirano je da se Australijan open održi od osmog do 21. februara.

DONETA ODLUKA Evo da li Nadal ide na Australijan Open

Obavezno pogledajte: PAPAGAJ KOKI DOBIO ZAMENU | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #33

3 Komentara

    Mislim da se neće ugasiti samo će biti u zamrznutom statusu dok se situacija ne promeni na bolje

    kao i u svakom sportu,prezivece samo najjaci,veliki turniri ce uvek opstati i bez bublike,ali sa malima to nije slucaj,i to je istina da ce se mnogo mali hturnira ugasiti i da se verovatno vise nece igrati,ali takva je situacijai to je nazalost neizbezno

    Veliki problem za sve u svetu tenisa , sušna godina bez turnira bez ičega ,nadam se da nećemo isli sliku gledati sledece godine bilo bi previše

Postavi odgovor