MILOJEVIĆ: Zvezda igra lepo, može da prođe grupu u Ligi Evrope!

Tvorac ponovnog uzdizanja Crvene zvezde Vladan Milojević govorio je o igri ekipe, šansama da prođe grupnu fazu Lige Evrope, nasledniku Dejanu Stankoviću…

U razgovoru za Informer, nekdašnji trener crveno-belih smatra da ekipa igra lep i dobar fudbal.

– Pratim redovno Zvezdine utakmice i dopada mi se kako to izgleda. Gledao sam evropske utakmice i smatram da crveno-beli mogu da prođu grupu. Imaju dobar tim, lepo igraju.

Milojević se dotakao i Dejana Stankovića.

– Deki Stanković dobro radi. Čim je ušao u trenerske vode, znači da ima ogroman motiv i ambiciju da napreduje. Igrao je za velike klubove, sarađivao sa najboljim trenerima, pretpostavljam da je od svakog nešto naučio i da će znanje preneti igračima. Ja mu svakako želim mnogo sreće.

dejan-stankovic-konferencija-gent-liga-evrope
Milojević smatra da Stanković dobro radi (FOTO: :Pedja Milosavljevic/Starsport

Zanimljivo je da su pre Milojevića treneri bili bivši igrači Zvezde Miodrag Božović i Nenad Lalatović.

– Klub nam je mnogo dao, svima nam je to bilo značajno za karijeru i zahvaljujući Zvezdi smo napredovali. Siguran sam da svako želi da vrati klubu koliko može. Zato se ja nisam dvoumio nijednog trenutka kada mi je stigao poziv.

Ističe Milojević da je mnogo hrabrosti trebalo generalnom direktoru Zvezdanu Terziću da dovede baš njega.

– Trebalo je hrabrosti generalnom direktoru Zvezdanu Terziću da prelomi i pozove mene da budem trener. Očekivanja u Zvezdi su velika i nikada ne možete biti sigurni kako će stvari odvijati.

vladan-milojevic-zvezdan-terzic
Milojević ističe da je Terziću trebalo mnogo hrabrosti da ga dovede za trenera (FOTO: Pedja Milosavljevic/STARSPORT)

Sjajni stručnjak je srećan što je baš on vratio Zvezdu na evropsku mapu.

– Srećan sam što sam doprineo vraćanju Crvene zvezde u elitni fudbal, jer tamo po istoriji i tradiciji i pripada. Dejan je nastavio tim putem i uveren sam da će još dugo biti tako.

Milojević smatra da nije smak sveta ukoliko klub ne uđe u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

– Naravno, nikom ne bi trebalo da se nabija pritisak, nije smak sveta i ako se nekad ne plasira u Ligu Evrope ili Ligu šampiona.

ZVEZDA PROLETER 51
Milojeviću je drago što je baš on vratio Zvezdu na evropsku mapu (FOTO: Predrag Milosavljevic/Starsportphoto)

Još jednom je ponovio Milojević da Stankoviću ne treba nabijati pritisak rezultata.

– Svaka čast Dejanu na onome šta radi, ali ne bi trebalo da bude pod pritiskom da mora biti bolji od nekog drugog. Najteže je takmičenje sa samim sobom.

Upravo Milojević ističe da je imao veliku pomoć od prethodnika Grofa Božovića.

– Ja se nikada nisam upoređivao s prethodnicima. Ni ja ne bih napravio to što sam napravio da nisam imao temelj koji je udario moj prethodnik Miodrag Božović – zaključio je Milojević.

TIMSKA POBEDA Stankoviću magla nije smetala, ali jedva čeka odmor!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SRBIJA – ŠKOTSKA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #28

34 Komentara

    Jedini trener koji je znao da vodi ekipu Zvzede, Deki nije za ovaj posao najbolje bi im bilo da vrate njega

    Da si ti na mestu trenera ne bi razmisljao o prolasku posto je Deki sad jos uvek nista nije sigurno

    Može zvezdadosta ove sezone ,pokazali su da mogu odlično da igraju i mislim da će nas pozitivno iznenaditi

    Samo da ne zaseru kad najvise bude trebalo i u kljucnim utakmicama

    Svaka mu se pozlatila,jos samo da Crvena Zvezda igrom pokaze da je u pravu,da nije bilo samo do sad stvar trenutka….

    Upravo tako samo ona da dokaze da moze, imaju velike sanse za prolaz

    Borba sa samim sobom jeste najteza 😀 Mada ovde je borba veca sa timom koji vodi 😛

    To si upravu sto posto, borba sa timom je najveca

    Meni se više sviđa kako je Zvezda igrala dok je Milojević bio na klupi

    Kome se nije svidjalo Zvezda je pod njegovom palicom svake godine igrala grupnu fazu Lige Sampiona

    Nahvalio ih lepo 😀 Jos samo da se pokaze da je u pravu 😀

Postavi odgovor