Ajaks doveo golmana od 37 leta!

Klub poznat kao rasadnik talenata i neko ko forsira mlade fudbalere prodajući ih za ogroman novac danas je iznenadio transferom golamana od 37 godina!

Poznato je već da su golmani često kao vino. Što su stariji to su bolji, ali za Ajaks ovaj potez nije baš uobičajen…

Klub iz Amsterdama se pohvalio da je kao slobodnog fudbalera ugrabio doskorašnjeg golmana Vitesea – Remka Pasevera koji će postati član “kopljanika” od leta kada mu i zvanično istekne ugovor.

– Osećaj je neverovatan. Ajaks je klub velike tradicije i ima vrlo jak tim. To što sam postao deo njega je lepa nagrada za sav trud tokom svih ovih godina – rekao je Pasever.

Ajaks je sa novim golmanom potpisao ugovor na dve godine, a zadovoljstvo obavljenim poslom nije krio i sportski direktor, Mark Overmars.

– U poslednje dve sezone Remko je pokazao na golu Vitesea da je pouzdan i dobar golman, koji ume i da igra. Zato mislimo da je on prava osoba za Ajaks. Takođe možete da vidite da on što je stariji, to je bolji. Očekujemo i da Marten Stekelenburg potpiše kratkoročni ugovor, čime bismo imali stabilnu bazu za narednu sezonu.

Pasever ove sezone igra zaista sjajno i uspeo je da zabeleži čak 11 prvenstvenih utakmica bez primljenog gola što je bio signal Ajaksu da završi pojačanje za koje ne mora da plati ni cent obeštećenja.

Izvesno je da je Ajaks bio prinuđen na ovakav potez pošto je prvi golman Andre Onana dobio jedogodišnju suspenziju iz fudbala zbog korišćenja nedozvoljenih sredstava.

Zbog toga je Ajaks ostao samo na iskusnom Stekelenburgu i 21-godišnjacima Dominiku Kotarskom i Kijelu Šerpenu. Dolaskom Pasevera konkurencija će biti znatno oštrija…

UEFA REKLA DA: Navijači mogu na stadione, ali su napravljene i neke izmene za EURO 2020

Obavezno pogledajte: Vladimir Kuzmanović: Nije budžet ono što može da napravi ekipu! | MOJ UGAO

6 Komentara

    Nije važno koliko ima godina, on je sjajan golman!

    Nije im ni potreban,ja iskreno ne vidim poentu ovog transfera …sta ce im golman od 37 godina.

    Bas me zacudio ovaj transfer, to nije politika kluba, i ovo je bilo bas neočekivano😁

    Hahaha, pravi bum za navijace Kopljanika, msm da su mnogo bolje resenje mogli da pronađu na mesto golmana…

    Ajaks je time resio problem sto mu je kljucni golman suspendovan na godinu dana!A dobili su zamenu koja je maksimalna u ovom trenutku!!!

    Pa morali su tražiti opciju u odsustvu Obame potreban im je još jedan golman privremeno ,to su i uradili uzeli su dobrog golmana i prošli finansijski dobro

Postavi odgovor