Da će turneja na dalekom Istoku biti naporna za reprezentaciju Srbije znalo se još pre polaska. Ali, put je trajao celih 24 sata nakon čega su “orlovi” konačno doputovali u Japan.
Put je protekao bez bilo kakvih problema, a nije bilo komplikacija ni na aerodromu u Osaki. Reprezentacija je nastavila put do Kobea i smestila se se u hotel Ana Kraun Plaza gde će boraviti narednih dana.
Selektor Dragan Stojković planirao je da odradi prvi trening sa svojim izabranicima u subotu, 5.juna u 17,00 po lokalnom vremenu.
Srbija prvi meč u Zemlji izlazećeg sunca igra 7. juna (09.00 po našem vremenu) sa Jamajkom, a onda četiri dana kasnije u okviru Kirin kupa, sastaće se sa selekcijom domaćina (12.25).
Imaće naši fudbaleri dovoljno vremena da se igrači odmore i pripreme, prilagode na vremensku razliku i spremno dočekaju prvi duel sa Jamajkom.
Biće ta dva duela jako dobra prilika za selektora Stojkovića da proveri neke nove snage predvođene Savom Čestićem, Dejanom Joveljićem, Ivanom Ilićem…
JUŽNOAMERIČKI SKANDAL Igrači besni, Brazil se povlači sa Kopa Amerike?!
OBAVEZNO POGLEDAJTE:Ruža Ilić: Sudija treba da vraća fudbalerima istom merom!



Srbin
JBG daleko je zemlja izlazećeg sunca. Najbitnije je da su stigli, sad malo odmor od puta i adaptacija pa u pobede.
Flaki
Dobta turneja.Da.igraci provere svoje sposobnosti i stanje pred veoma vazne ùtakmice u kvalifikacijama.
Čičarito
Ja ne znam kakva je ovo turneja i kome je potrebna iskreno.Toliko maltretiranja,prosto me zanima da li je moglo negde blize
Di maria
Jedva čekam da vidim kako će naši momci odigrati na ovoj utakmici protiv Japana .. i da li će iskoristiti mladi igrači svoju šansu