Dugo su većali čelnici Košarkaške lige Srbije povodom odluke da Partizan ne igra domaće takmičenje ove sezone i sve što su imali da kažu i odluče su saopštili kroz saopštenje.
Za početak, osuđuju odluku Partizana za koju smatraju da je – skandalozna!
– Košarkaška liga Srbije je veoma neprijatno iznenađena i vrlo razočarana odlukom Partizana da istupi iz takmičenja. Odluka koja je sama po sebi skandalozna je i dodatno nekorektna pošto je zvanično saopštena pred sam početak polufinalne serije plej ofa. Partizan je svojom odlukom naneo veliku štetu srpskoj košarci!
Navodi se i da je ovakva odluka direktno nepoštovanje države Srbije!
– Smatramo da odluka da se odustane od takmičenja u najvišem državnom rangu predstavlja nepoštovanje države Srbije posebno u trenutku kada država izdvaja ogromna novčana sredstva za sport, a pre svega za košarku i samim tim i za Partizan. Košarkaška liga Srbije je prinuđena da preduzme sve neophodne mere koje su u skladu sa odredbama akata koji regulišu istupanje iz takmičenja. Košarkaška javnost će o svim budućim koracima KLS biti blagovremeno obaveštena.
I za kraj, jasno je da će crno-beli biti izbačeni u treći rang takmičenja domaće lige…
– Klub koji istupi, odnosno odustane od već započetog takmičenja (posle žrebanja takmičarskih brojeva za sezonu) ili bude isključen iz takmičenja tokom sezone (pre završetka takmičenja) u sladu sa ovim Pravilnikom i propozicijama takmičenjau sledećoj takmičarskoj sezoni može učestvovati u dva stepena nižem takmičenju od onog iz kog je istupio, odnosno isključen.
Ostaje nam da sačekamo u narednim satima i danima ostale odluke KLS-a. Za početak, ko će zameniti Partizan u polufinalu Košarkaške lige Srbije…
JOVANOVIĆ HVALI ZVEZDU: Evo šta trener Mege kaže o glavnoj snazi crveno-belih!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vaso Bakočević: Novi protivnik, Fight Company, YouTube kanal… – Sport Fokus EP49



sara
Sramno je blaga rec…
ilija
Usao im Covic u glavu izgleda…
ruzica
Vala bas jeste skandal,jedan veliki klub ovako da se ponasa