U poslednje vreme Srbija ne može da se pohvali naročitim uspehom kada je u pitanju ženski rukomet. Moglo bi to da se promeni i da nekada trofejni sport dobije ozbiljan zamajac ogranizovanjem Evropskog prvenstva.
Kako je potvrdila Evropska rukometna federacija (EHF), Srbija je među kandidatima za organizovanje Evropskog prvenstva u ženskoj konkurenciji za 2030. ili 2032. godinu.
Rok za krajnje podnošenje kandidatura je prvi jun 2024. godine, ali se čini da se situacije neće drastično menjati kada su u pitanju potencijalni domaćini.
Uglavnom, Srbija će za 2030. godinu imati konkurenciju u vidu: Crne Gore, Švajcarske i Turske. Kandidaturu za EP 2032. godine su uz našu zemlju podneli još i Danska, Nemačka, Crna Gora, Poljska i Švajcarska.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
Navela je još EHF da je velika mogućnost da oba prvenstva 2030. i 2032. godine budu organizovana u dve ili više države, pa je tako teoretski moguće da Srbija i Crna Gora zajedno budu domaćini.
Rano je ipak za dalje spekulacije, ali bi bilo zaista lepo da posle onog briljatno organizovanog Svetskog prvenstva u Areni 2013. godine, naše dame dobiju priliku da se pred domaćom publikom bore za neku od medalja.
Što se tiče muške konkurencije, kandidati za domaćine EP 2030. godine su: Austrija, Hrvatska, Češka, Danska, Estonija, Francuska, Nemačka, Poljska i Švajcarska, dok su se za dve godine kasniji turnir prijavili Slovenija, Austrija, Hrvatska, Estonija, Francuska, Nemačka, Švajcarska i Turska.
Bonus video:



kasija
Imamo sve uslove da to i budemo zasto da ne bilo bi to sjajno