Legendarni košarkaš Irvin Medžik Džonson izjavio je da ako NBA odluči da nastavi sezonu da će se utakmice igrati pred praznim tribinama.
Sezona u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu prekinuta je 11. marta zbog pandemije koronavirusa.
Nekadašnja zvezda Los Anđeles Lejkersa smatra da igranje bez prisustva gledalaca neće predstavljati nikakav problem igračima da se prilagode tome.
– Ima nade i mislim da je potrebna samo jedna utakmica da se košarkaši prilagode igranju na terenu bez publike na tribinama – kazao je Džonson u intervjuu za CNN.
Bivši predsednik Lejkersa veruje da će profesionalni sport igrati važnu ulogu u ozdravljenju nacije nakon završetka pandemije virusa Covid 19.
– Potreban nam je sport, posebno u ovakvim vremenima, ali samo ako se vodi briga o svima. Verujem da će se sport vratiti, najverovatnije bez navijača na tribinama – rekao je Irvin.
On smatra da NBA neće pokrenuti sezonu dok se kriza sa virusom u SAD-u ne stabilizuje i dok svi igrači ne budu mogli da budu testirani.



Fića
Najsigurnije i najbezbednije ako uopšte dođe do igranja.
Mina
Prosto svi treba da se naviknu na to da je vanredno stanje gde svi strahuju za zdravlje i zivot i tako svi i da se ponasaju. Pa sta sto se igra bez publike, bitno je da se igra i da se nesto desava.
Vladimir
NBA bez publike.Niko nece ni primetiti da ih nema.Ionako samo jedu hamburgere i piju pivo.
Dule
Bez publike hmmmhmmm
Deki
Zasto da ne bez publike, ako ne postoji rizik za igrače…
Vuk
NBA bez publike….meni lično nezamislivo…
Step
Bez navijača.dosadno
Tasa
Najbolja odluka…..
Paki
Ipak je to veliki rizik, niasm siguran da bi to bilo dobro
Srdjan
Jeste da to nije to bez navijaca, ali sto se tice bezbednosti najbolje je tako
Anđa
Tako je najbolje! ??
Tomane17
Ma samo neka pocnu da igraju, nebitno je sto nema publike
Slavisa
Slazem se,samo da se nastavi,pa makar i bez publike 🙂
Misko
E to bi bilo super samo nek igraju.
Marko
Treba jos da sacekaju..
Marko855
iskreno ja mislim da svi sportovi mogu da se nastave samo bez publike i da se svi igraci istestiraju i ko god je pozitivan nastavi da bude u karantinu a timovi sa ostatkom igraca nastave sezonu
Nemanja
Ideja je skroz dobra i realna 🙂
Apis
Kosarka bez publike nije kosarka.
PAJA
A oni pa imaju neku publiku,
Stefan
Bez publike utakmice ne liče na ništa, bolje je neigrati ni nba.
Mihajlo
Ma samo da se nastavi.
Siba
Mislim na NBA nije to to bez punih tribina.
Igi
Dobra ideja, spreman sam, vremena na pretek, sta se ceka?!?
Rovac
Mozda bi najbolje bilo da se saceka sledeca god. Pa sa navijacima da se zaigra
Kinez
Ne bi bilo navijaca na tribinama ali bi bilo navijaca ispred tv-a ??
Toma
Odlicna ideja. Bezbedno!
Car
To bi bilo sjajno ?
V.B.
NBA bez publike mi je nezamisliv, jer oni daju tu energiju igracima. Ali, navici ce se i na to. Nek igraju, bar da imamo sta da gledamo:D
DanijelaDanijela
Moze, moze!!
Milenaaa
Najbezbijednije, a opet i zabava za nas u izolaciji.
Goran
Zamislite da morate sanjim da se gurate u reketu 🙂
Vuk
Svakako da nam je sport sada potreban, da nam skrene misli od svega a i da imamo sta da pratimo. Za pocetak je odlicno i bez publike.
Kiki
Nije to to,kosarka se igra za publiku 🙂
Miki
Pa sta ce, kako ne bi gubili novac moraju da se snadju, a publika od kuce moze da gleda
Predrag
Prvo korona da prodje a posle cemo da trcimo po terenu
Denis
Samo nek se nastavi, smorismo se kad nema nista 😀
Vlada
Ma moze i bez publike,samo da se nesto gleda a da bude bezbedno
Dovla
Kod njih je velika kriza,tesko da ce se ovo uskoro desiti
Milica
Bitno da igraju,jedva cekam
Boris
Ljudi treba da razumemo to,ipak je bezbednost najvaznija
Nemanja
Moze daj samo da gledamo,ne mogu vise…
Nemanja
Ma samo neka igraju sa ili bez publike …da počne nešto da se desava i da se prati
Bosko
Bolje ista nego nista, bar nekako da se igra, pa makar i bez publike.
Karlo
Uh jedva cekam da pocne NBA da gledam Bogdana , Nikolu , Belog…
Marija S.
Tako je najbezbednije ?♥️?