IMA NADE "Ako se NBA sezona nastavi, biće to bez publike"

Legendarni košarkaš Irvin Medžik Džonson izjavio je da ako NBA odluči da nastavi sezonu da će se utakmice igrati pred praznim tribinama.

Sezona u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu prekinuta je 11. marta zbog pandemije koronavirusa.

Nekadašnja zvezda Los Anđeles Lejkersa smatra da igranje bez prisustva gledalaca neće predstavljati nikakav problem igračima da se prilagode tome.

Ima nade i mislim da je potrebna samo jedna utakmica da se košarkaši prilagode igranju na terenu bez publike na tribinama – kazao je Džonson u intervjuu za CNN.

Bivši predsednik Lejkersa veruje da će profesionalni sport igrati važnu ulogu u ozdravljenju nacije nakon završetka pandemije virusa Covid 19.

– Potreban nam je sport, posebno u ovakvim vremenima, ali samo ako se vodi briga o svima. Verujem da će se sport vratiti, najverovatnije bez navijača na tribinama – rekao je Irvin.

On smatra da NBA neće pokrenuti sezonu dok se kriza sa virusom u SAD-u ne stabilizuje i dok svi igrači ne budu mogli da budu testirani.

NE LJUTI SAŠU: Rekoh neće dati više od 6 poena, dao je 7 za 45 sekundi

Zdravko Kuzmanović: Radomir Antić je bio veliki gospodin! Ako Zvezda pozove… Serija A je ludilo!

45 Komentara

    Prosto svi treba da se naviknu na to da je vanredno stanje gde svi strahuju za zdravlje i zivot i tako svi i da se ponasaju. Pa sta sto se igra bez publike, bitno je da se igra i da se nesto desava.

    NBA bez publike.Niko nece ni primetiti da ih nema.Ionako samo jedu hamburgere i piju pivo.

    Zasto da ne bez publike, ako ne postoji rizik za igrače…

    NBA bez publike….meni lično nezamislivo…

    Ipak je to veliki rizik, niasm siguran da bi to bilo dobro

    Jeste da to nije to bez navijaca, ali sto se tice bezbednosti najbolje je tako

    Ma samo neka pocnu da igraju, nebitno je sto nema publike

    Slazem se,samo da se nastavi,pa makar i bez publike 🙂

    iskreno ja mislim da svi sportovi mogu da se nastave samo bez publike i da se svi igraci istestiraju i ko god je pozitivan nastavi da bude u karantinu a timovi sa ostatkom igraca nastave sezonu

    Ideja je skroz dobra i realna 🙂

    Kosarka bez publike nije kosarka.

    A oni pa imaju neku publiku,

    Bez publike utakmice ne liče na ništa, bolje je neigrati ni nba.

    Mislim na NBA nije to to bez punih tribina.

    Dobra ideja, spreman sam, vremena na pretek, sta se ceka?!?

    Mozda bi najbolje bilo da se saceka sledeca god. Pa sa navijacima da se zaigra

    Ne bi bilo navijaca na tribinama ali bi bilo navijaca ispred tv-a ??

    NBA bez publike mi je nezamisliv, jer oni daju tu energiju igracima. Ali, navici ce se i na to. Nek igraju, bar da imamo sta da gledamo:D

    Najbezbijednije, a opet i zabava za nas u izolaciji.

    Zamislite da morate sanjim da se gurate u reketu 🙂

    Svakako da nam je sport sada potreban, da nam skrene misli od svega a i da imamo sta da pratimo. Za pocetak je odlicno i bez publike.

    Nije to to,kosarka se igra za publiku 🙂

    Pa sta ce, kako ne bi gubili novac moraju da se snadju, a publika od kuce moze da gleda

    Prvo korona da prodje a posle cemo da trcimo po terenu

    Samo nek se nastavi, smorismo se kad nema nista 😀

    Ma moze i bez publike,samo da se nesto gleda a da bude bezbedno

    Kod njih je velika kriza,tesko da ce se ovo uskoro desiti

    Ljudi treba da razumemo to,ipak je bezbednost najvaznija

    Moze daj samo da gledamo,ne mogu vise…

    Ma samo neka igraju sa ili bez publike …da počne nešto da se desava i da se prati

    Bolje ista nego nista, bar nekako da se igra, pa makar i bez publike.

    Uh jedva cekam da pocne NBA da gledam Bogdana , Nikolu , Belog…

Postavi odgovor