MINISTAR JASAN: Bez publike sigurno bar do septembra

Usled pandemije koronavirusa sport je u gotovo celom svetu stao. Nastavak sportskih dešavanja pod velikim je znakom pitanja.

Naravno, izuzetak nije ni Srbija.

Prema rečima Ministra omladine i sporta Vanje Udovičića, čak i kada počnu sportske manifestacije, održavaće se bez publike barem do septembra.

– Slušajući savete eksperata, domaćih i SZO, stav je da se do kraja godine sportska takmičenja nastave bez prisustva publike. Okolnosti se menjaju iz dana u dan, ali ne možemo sa sigurnošću tvrditi da će to biti do kraja goldine. Ali sam siguran da će bar do septembra, odnosno da će kraj sezone 19/20 biti bez publike – rekao je između ostalog Udovičić za Tanjug.

Udovičić ističe da veliki problem predstavljaju regulative međunarodnih organizacija.

– Najveći problem su nam regulative međunarodnih organizacija. Svaka se opredeljuje za svoju, već imamo primere različitog postupanja i pokušavamo da nađemo rešenje. Dobra stvar je da prvi put neke stvari možemo da predvidimo ili vidimo iskustva drugih zemalja koje su ranije zahvaćene pandemijom – izjavio je nekadašnji vaterpolista Srbije.

SPORT POSLE PANDEMIJE? “Ništa neće biti kao pre!”

U ovakvim situacijama ne treba žuriti.

– Bitno je da sačekamo eksperte, najbezbedniji trenutak, da ne srljamo. Biće vremena za sve i da se ponovo na velikim takmičenjima čuje “Bože pravde – poručio je Ministar omladine i sporta.

On je istakao da je ponosan što nijedna plata nije smanjena, niti je uručen ijedan otkaz.

– Isplatili smo 25 odsto ukupnih sredstava. Savezi mogu neometano da rade i ispunjavaju sve obaveze koje su došle u prvom kvartalu – objasnio je Udovičić.

Podsećamo da su ove godine otkazane Olimpijske igre, najveći sportski događaj.

Zdravko Kuzmanović: Radomir Antić je bio veliki gospodin! Ako Zvezda pozove… Serija A je ludilo!

Ronaldo: Samo jedan moj saigrač imao bi mesta u reprezentaciji Brazila!

87 Komentara

    Dobro bi bilo da je samo do septembra

    i ja sve mislim da ce biti i duze

    Daj ti nama titulu, pa kako hoces posle

    Ma samo da je igara pa makar i bez publike

    Doktori kazu mozda se vrati korona posle septembra a ovaj da nece biti publike do septembra,jel oni znaju o cemu pricaju vise

    Nemaju pojma o cemu pricaju
    I sve se na isto svodi

    Daj bre sto do septembraa,jel on normalan

    Bez publike? Bolje i da se ne igra onda…

    kod nas na fuci i nije bilo publike, tako da nije problem

    Ako treba i duze,samo da se smiri situacijaa

    Bas steta, ali tako je verovatno bolje

    Ovaj ministar se opasno šali, kao da smo imali publiku u domaćem prvenstvu aj za međunarodne uredu !

    Pa jo ne treba publika sad najbolje do kraja god da tako ostane

    Dobro to je nekako i bilo ocekivano. Treba postepeno vratiti sve u normalu.Verujem da je teze igrati bez publike i podrske, ali bolje je biti obazriv.

    Maa samo nek počne više nešto, gledaćemo preko tv, nije problem 😀

    Manje vise se i predpostavljavo da ce ovako nesto da desi.

    Ma i bolje je tako. sto je sigurno,sigurno

    Za sada dobra odluka,ma ne treba ni posle ovoga pustati nikoga 😀

    Dobra odluka,neka prodje sve pa SVI NA STADION!

    Tako i treba, nek sve prodje pa moze i sa to malo publike da se igra.

    Ja se i onak ne kladim na publiku

    Hahahahahhaha.. Jesi car. ??

    Zasmeja me lepo 😀

    mi navikli na prazne tribine…tako da nista cudno ?

    To za nas i nije neki hendikep jer su nam stadioni uvek polu prazni

    Pa i bolje, zdravlje je na prvom mestu

    “u ovakvim situacijama ne treba zuriti”

    Zdravlje je najbitnije, publika će sačekati

    Kako god, samo da se nastavi sto pre!

    Po meni je i septembar rano, i kad prodje ovo ne bi se trebalo opuštati…

    Ama sta vam je s tim utakmica bez publike nije utakmica, zar u ovim situacijama da se pune stadioni, mislite malo

    I kad ima publike uvek neki incidentni i neredi.Neka przne tribine pa da vidimo

    Bas tako

    E bas to

    Mi nemamo publiku, 90% huligani koji prave haos , prekidaju utakmice. Divljastvo i vandalizam. Nikome to nece nedostajati, naprotiv.

    Strasno koliko pametnih ljudi na jednom mestu

    To sto nema publike, kod nas je redovno stanje ?

    Ocekivano zbog date okolnosti. Mada su nasi navikli bez publike ?

    Bilo koji sport da se igra bez navijaca je sranje..nadam se da ce sto pre proci ova korona ?

    Mislim da je sad najvaznije da se spasu zivoti, a pojedini su ionako navikli da igraju bez publike pa im nece ni sad tesko pasti

    Bravo za ovakvu odluku pre svega najbitnije je zdravlje svih a ostalo samo polako…

    Odluka na mestu definitivno. Ne treba zbog zabave dovoditi ljude u nepotrebni rizik.

    Tačno tako, odluka je svakako na mestu!

    Logicno da ce biti bez publike.Mada nasi fudbaleri su svakako i navikli da igraju bez publike 😀

    hahahah bagra

    Utakmica bez publike nije prava utakmica.
    Ali u svakom slucaju ova odluka je potpuno ok, ne moze se nista.

    Najbitnije je sacuvati zivote

    Podrzavam odluku…totalno je na mestu…zdravlje je najbitnije,i treba svesti rizike na minimim…bice prenosa,bitno da se igra 🙂

    Sta mu je trebalo da pocne da se bavi politikom?

    Bravo Udovicicu, tako i treba. Prvenstveno misliti na zdravlje ljudi, igraca i ostalih. Timovima ce sigurno biti tesko da igraju bez podrske ali se nadamo svi da se to nece oduziti.

    Pa dobro,obezbedite nam tv prenose i sve je ok…

    slazem se

    Toga će biti sigurno, mora.

    Mozda je tako i najbezbednije za sve.

    Pametna odluka

    Sere mi se od ovih politicara, treba ih sve u tri picke materine oterati

    Odlicna odluka Udovicicu, tesko je igrati tekmu bez publike, ali snacice se, zdravlje je bitnije

    samo se nadam da nece na kraju biti tek od sledece godine publike

    Što nam lep ovaj ministar :)))

    Neki timovi su naucili da dobiju duplu snagu uz svoje navijace. Nadamo se da cento biti pre septembra

Postavi odgovor