TV ekrani i tribine ne lažu: Zvezda i Partizan su duša Evrolige

Bez obzira što nemaju stalnu, nego samo privremenu licencu, i bez obzira što nisu bar ni minorni (su)vlasnici, Crvena zvezda Meridianbet i Partizan su dva najprivlačnija brenda Evrolige. Tako bar kažu TV brojke u koje je Meridiansport imao uvid, a prema kojima su crveno-beli najgledaniji tim u prvom delu sezone najjačeg evropskog klupskog takmičenja, dok su crno-beli treći i pored turbulencija i lošijih rezultata koje su ih zadesile u poslednja tri meseca.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Dodatni dokaz za to je statistički pregled publike na domaćim terenima: Beogradska arena – podeljena na dva tima – jedan je od stubova nosioca Evrolige. I to kažu brojke sa terena! Tačno je da je Panatinaikos lider po prosečnom broju gledalaca na domaćim utakmicama (18.461), ali Zvezda je druga (17.868), a Partizan treći (15.671). Međutim, srpski rivali imaju otežavajuće okolnosti.

Naime, Pionir je bio domaća podloga crveno-belih protiv Valensije (5.672), odnosno crno-belih protiv Olimpijakosa (4.503), a uz to je Partizan u Mihnenu ugostio Hapoel (1.093).

Ako se sklone u stranu brojevi sa ta tri meča, prva dva zbog daleko manjeg kapaciteta Pionira, a treći jer su izabranici Đoana Penjaroje bili de fakto gosti u najvećem bavarskom gradu, Zvezda skače na prosek od 18.630, a Partizan na 18.512 gledalaca, što znači da su oba beogradska kluba iznad Panatinaikosa.

Sve ovo nesumnjivo navodi na pitanje: Da li je konačno došlo vreme da Evroliga preraspodeli određeni deo akcija i A licencu na večite rivale? Ignorisati klubove koji su lideri po gledanosti i koji iz nedelje u nedelju praktično garantuju 15-20 hiljada ljudi u dvorani – da se ne pominju njihovi simpatizeri koji redovno u značajnom broju posećuju ostale evroligaške objekte po Evropi (kada im naravno dozvole tamošnje lokalne vlasti) – postaje poslovno neodrživo za samu organizaciju.

Stabilnost koju nosi suvlasništvo omogućila bi Zvezdi i Partizanu još dugoročnije planiranje i veća ulaganja, čime bi evroligaški Beograd postao trajna kategorija. Bez njih, Evroliga bi gubila jedan od svojih najjačih marketinških aduta i autentični identitet koji privlači globalnu publiku.

Bonus video:

0 Komentar

    Još da Evroliga to javno prizna….

    Brojke su neumoljive,ova dva nasa tima na domacem terenu prati najvise navijaca u Evroligi…

Postavi odgovor