Evergrande grupa je počela u Gvangžou radove na stadionu koji će biti najveći na svetu jer će njegov kapacitet iznositi 100.000 mesta.
*The design of a new soccer stadium in #Guangzhou which
could hold 100K ppl, developed by China Evergrande, was revealed.The stadium started construction today and Evergrande Chairman Hui Ka-yan himself participated in the design.
It will be the home of Guangzhou Evergrande FC. pic.twitter.com/4PMIO38y96— ChinaPropertyFocus (@ChinaPropFocus) April 16, 2020
Izgradnja stadiona koji je po svom dizajnu nazvan Lotosov cvet počela je 16. aprila i koštaće oko 12 milijardi juana (1,69 milijardi dolara), objavila je grupa Evergrande. Ovaj stadion će biti dom Gvangžou i biće veći od Barseloninog Kamp Noa.
Dizajn lotosa izabran je kao tradicionalni kineski cveta njegov izlged je osmislio šangajski dizajner Hasan Sied.
Stadion bi takođe sadržao prostor za zabavu, trgovinu i trpezariju i verovatno će biti završen do kraja 2022. godine.



Sandra
Zamislite, napraviće stadion kome se čak i sve žene da se dive :S
Nikola
Hahahahah bas to,jako dobra ideja..??
Miroslav
Ovo ce biti najlepsi 100%
Vuk89
Ovo je brutalno, mesto potpuno drugacije!
Miroslav
Ovo treba i napuniti 🙂
Petar
Kinezi cudo prave.Fudbal im isto ide uzlaznom putanjom.Sve vise odlicnih igraca gledamo tamo.I trenera takodje.
Nikola
Ovo ce biti najjaci stadion..samo napred punom parom
Milena86
Lepa zamisao,Kinezi bas imaju ideje,bice ovo fenimenalno.A s obzirom sta ce sve da se nalazi u sklopu ovog stadiona,bice i dobre zarade.
Vuk89
Pa kakva su sila ovo sam i ocekivao, nesto vrhunski o potpuno drugacije
Masa
kinezi su opasni… ali divim im se…bice to prekep stadion
Dzoni NS
Zaista prelepo izgleda. Ne sumnjam da ce biti najlepsi stadon na svetu.
v
Tasa
Ma oni su carevi
Nemanja
To su Kinezi ,ne cudi me ništa !!! Sjajno izgleda na skici ,biće jedan od najboljih sigurno sko ne i najbolji !
Milojica
Ma bas sam zeljan kineskog fudbala, nikada ni jednu njihovu tekmu nisam pogledao, a verujem i da necu
Ancica
Slikom nisam odusevljena, o ovolikom novcu mogu samo da citam, ali svaka cast, mnogo su jaki i krize kod njih nema.
IGI
Koliko su mocni nemam reci.
Nikola
Bukvalno,prejaki su sto se tih stvari tice
Stasa
Svaka im cast,vrhunski izgleda?
Sakica
Meni nije dobro samo cifru kad sam videla ?. Nema jacih od kineza izgleda, dokazali po ko zna koji put. Svaka im cast, samo na slici izgleda prelepo, mogu misliti kako ce biti kad se zavrsi!
Rade
Deluje izvanredno. Ovako nesto u Srbiji mozemo da se nadamo da vidimo samo na slikama.
Mijat
Kinezi su daleko ispred svih kada je o bilo kojoj oblasti rec, pa tako i o gradjevini i infrastrukturi.
Ne sumnjam da ce ovaj stadion biti jos jedna u nizu gradjevina koja ostavlja bez daha sve koji se nadju ispred nje 🙂
APIS
Kinezi samo grade, bili bolesni ili zdravi, ma koga briga za to.
Adela
Ma Kinezi su najjaci ? kod njih krize ni virusa nema. Ljudi normalno nastavili zivot kako i treba! Niko im nista ne moze!
Nikola
Braca Kinezi ???Sve mogu u bilo koje doba
Dragan81
Jako lepo su zamislili kako ce da izgleda, a verujem da ce i oni ostvariti to. Kinezi su cudo od naroda
milos29
U ovako tesskim vremenima za celo covecanstvo su objasnili ko su i sta su, neverovatan narod
Jovan46
I u dobru i u zlu kinezi su tu 😀
doktor joka
Iz dana u dan objasnjavaju neke stvari, svaka im cast
Marko rema
Pa sta su ovi kine
Dule
???
Moze li objasnjenje komentara? 😀
Vanja
Nadam se da ce uzivo da izgleda jos bolje!
Zoran
Odlicno ce odraditi posao u to ne sumnjam,samo da ne izlete slepi misevi
Petar
Ovi ljudi ruse tabue u arhitekturi
Nemanja
Vrhunski dizajn , imaju moć i novac …i ne sumnjam da će viti jedan od najboljih na svetu !
Kaca90
Wow kakva zamisao. Mogu samo zamisliti kako ce ovo izgledati. Ne sumnjam da ce zavrsiti do 2022 , ako ne i ranije.
Djeneral
Kinezi razbolese citavu planetu i sad grade stadion. Brate mili ovde niko normalan nije!
DuLE
Prelepo, kod brata sve može.
Petar
Fenomenalno!!!!Odusevljen sam
Jovan
Spektakularno izgleda!!!!
Vlaki
Vauuu kako je lep ????
Vlada88
Stvarno mocno izgleda, nista se manje od Kineza nije ocekivalo.
Vladana
Prelepooo jedva cekam da bude gotovo ♥️
Tea
Zaista fenomenalno izgleda!
Lakidis
Definitivno vodeća svetska sila u svakom pogledu, fascinantno zdanje ce “Lotosov cvet” biti, nikada vidjeno u svetu fudbala, odavno izdvajaju ogromne količine novca za igrace, sada su resili da podignu infrastrukturu na sledeći level, ionako imaju odlične uslove za rad, sledece je da podignu nivo svojih fudbalera, zato ne bi trebalo da cudi ako i na tom planu uspeju.
Gvozdjen
Nas i Kineza milijardu i po!!!
Djordje Djordjevic
Gde bese najveci stadion trenurno u Severnoj Koreji?
Dioklecijan
I posle neka kazu da Kinezi nece zavladati svetom.
Vlada94
Hahahhah brate hoce hoce
Anonymous
Lepo ovo izgleda.
Tzki
Svaka čast za Kineze, I treba da imaju najveći stadion na svetu, zaslužili su
Vlada94
Pa ne znam ko ce tu igrati ali za neka svetska takmičenja sto da ne
Lima
Ispravio bih…Pise se Guangdžou…A gradi se bas u tom gradu jer je poznat kao graad cveca te itekako ima smisla sto ce izgledati tako…Meni je jako zanimljiv dizajn pogotovo jer menja boje nocu i iz latica ce ici vatromet..Tako da verovatno ce i biti jedan od najkompleksinijh stadiona….Sve u svemu prelepo 🙂
Mladen76
Zvuci vrh, naravno nisam ni sumnjao da ce Kinezi nesto da rade polovicno. Zna se ko je sila.
Kole
Jedva cekam da vidim kako ce da izgleda,generalno oni su kreativan narod imaju i para da uloze u ovako nesto mislim da ce ovo fino izgledati
Maxa
Mozes istraziti kako ce izgledati 🙂
Vukica
fenomnalni su, imaju para i kreativni su, cist pogodak!
Zika
Verujem da ce izgledati svetski,ne sumnjam u njih
Acke
Ima se moze se,a i uvek su kreativni oni generalno
Mare86
kinezi imaju da oduvaju sa ovim stadionom,voleo bih da mi se pruzi nekad prilika da uzivo vidim kad bude gotov
Nemanja
verujem da ce biti odlican i oduzimati dah bukvalno, kako li ce nocuu tek da izgleda
Lima
hahahah sto Tomice? Planiras li ici pitam?
Anonymous
Wau
Joja
Bravoo. Sjajan prizor !
Chupka
Sta ovo kinezi nece da naprave pa ovo nema nigde.
manki
Oni su zaista klasa, sta sve mogu i sta ce sve uraditi, ovo je tek pocetak 🙂
Jovana
Auu ovo izgleda fantasticno.
Mixer
Savrsen dizajn. Bice jedan i od najlepsih u svetu
Ivana
Bas mocno izgledaa
Iva
Nisam ni sumnjala, vrhunski dizajn
Aleksandar
Kinezi milijarderi
Wishmaster
Ovi kinezii ludacii
Vlada
Koliko ovo dobro izgleda ???
Rada
Meni se bas svidja. Specifični su u svemu
Rajka
Kod njih nista ne moze u granicama normale.
Zika
Pa svi bi kao oni da imaju smisla za to
Mrgud
Uopste nisam sumnjao, kinezi…. Kod njih je sve atrakcija
Dostana
Ovi Kinezi su ludaci sta sve mogu da izvedu! Svaka im cast. Totalno njihov fazon
Maki
Lotosov cvet 🙂 Prelepo izgleda
Marko
Nista cudno za Kineze, imaju oni love za to
Gogi
Izgleda baš moćno! Kinezi su čudo.
Buda77
ovo ima da izgleda bruka,kinezi su majstori sto se toga tice
Brmbo
Zapravo arhitetka koji je uradio stadion je amerikanac koji zivi u Sangaju 😀
Goran 22
Kinezi idu na to da u svemu budu dominatni. Tako da u narednim godinama mogu da budu u samom vrhu sto se sporta tice
Acke
I konstantno teze ka tome aa trud se kad tad mora isplatiti
Miki
Za kineze nema krize.
Tepi
Kad su kinezi u pitanju sve je moguće. Stadion u obliku cveta, fenomenalno!
Joca
Vau, izgleda fenomenalno!
Fica
Gde se ima tu se i prosipa.Salu na stranu,stadion izgleda fenomenalno.
Bojan
Cudan dizajn za stadion,ali svakako broj mesta i zamisao su odlicni po mom misljenju
Siux atack
Šta će vam to kad nikad niste niti ćete igrati fudbal.. Ne moze se lovom kupiti sve
Milos
Auuuuu koje ludilo
Boki
Kakva originalnost ???
Kiki
Bice fenomenalan izgled stadiona
Vasa
Stadion pucaaaa
Djomla
A joj ???
Vuk89
Vrhunski dizajn! Bice to prelep stradion.
Perazdera
Ljudi idu iz krajnosti u krajnost
Milanmimi
Ovo ce biti prava senzacija
Aleksandar
Lepo je ali mislim da je pogresan trenutak za to!
Gogisa23
Ako imaju zasto bi bio pogresan trenutak
Darkekralj
Za samo dve kodine ce ovo sagraditi, pa nema sanse
PAJA
Brate oni sagrade bolnicu za nedelju dana, most preko okeana alooo okeana hahah bukvalno nista nije ne moguce kada su Kinezi u pitanju
Nikola96
Posle kineskog zida od njih se svasta moze ocekivati… Jos tada su bili daleko ispred celokupne civilizacije.
Sanja90
Kinu ocigledno ne drma ekonomska kriza ?
Maja
Stadion izgleda sjajno..
Mina87
Pa ko ce drugi nego Kinezi. Stvarno je osmisljeno brutalno sve ovo. Mogu da zamislim kako ce mocno izgledati.
Karlo
Deluje mocno , samo steta sto se tu nece igarti kvalitetan fudbal
Aki007
POceli kinezi da kupuju sve kvalitetnije fudbalere
Luka 22
Kinezi su mnogo poceli da ulazu u sport. Tako da taj stadion ce biti prvi sa 100000 mesta ali ne i poslednji. Sagradice ih u vise gradova
Petar Maras
Sila nema šta, odličan stadion. Postavili su domaći zadatak. 🙂
Vale13
E stvarno su sila… svaka im cast!
Sakica
Kinezi su cudo, kod njih nema krize! Svaka im cast, stvarno na slici deluje prelepo!
Fudbaler
Ovo ce biti verujem najbolji stadion na svetu!Odlicno izgleda
Gandi
Kinezi zadali ostalima zadatak.
Gavricka
Impozantno izgleda, videcemo koga na ovaj nacin pokusava ju da izazovu i kome se pokazuju ?
Ivan
Vau! Najveći na svetu ,ne čudi me to
Rajko
Zanimljiv i lep dizajn
Vesna
Ove Kineze gotivim samo sto Amerima staju na zulj.
Brane
Kinezi kad zapnu,to gotovo za čas
Tomica
Vrh bas sam radostan
Djela
Uuu ovo je odlicnooo
Joca
Sve ekonomije sveta kada bi hiljaditi deo para dali za najugrozenije, bolesne, sve ovo bi mi bilo dobro. Ovako, svi su isti, prikaz moci i nista drugo.
Gavricka
Pa takmičarski duh je prisutan ???, sa prikazom moci oni se ustvari takmice sa ostalima, ko ce vece i ko ce bolje, vecito pitanje
Maxa
Nije to prikaz moci…grade oni podmornice e to je prikaz moci 😀
Marko88
Auuu ovo ce biti spektakularno, ccc
Mare
Verujem da će biti odličan
Mare
Dobro izgleda stvarno
Shone
Auuu, ostao sam zatečen.
Mina00
Bravo za Kineze izgledace prelepo
Slave
Moze im se, kad je niihova ekonomija trenutno jedina ekonomija na svetu koja je u usponu
Totti
Upravo tako.
Gavricka
Nemoj tako, i kod nas kazu da smo mi u usponu ????
MakiBg
Mocno izgleda… kinezi resili da dominiraju u svakom pogledu..
Shone
Oni već dominiraju u svakom pogledu.
Volfgan
Odlicna zamisao!
lazar
uhhhh…prelepo samo na slici
nikola
kako li ce biti uzivo pitam se….
Mitar
Topina
pfc
meni ovo liči na luk
Tara34
Woow ovo izgleda prelepo…
Milan
Ima da bude završen na vreme,kakvi su ne bi čudilo i pre roka
zizi
Kinezi su cudo!!! ovo je prelepo