Košarkaš Partizana, Rade Zagorac, rekao je da će biti spokojan tek onda kada bude ostvario “ono” što je obećao po dolasku u redove crno-belog tima.
Partizan je pre obustave sezone zbog koronavirusa imao prvo mesto u ABA ligi i prvu poziciju u grupi pred plej-of Evrokupa.
Prekid sezone, kao i svakom sportisti, teško je pao i Zagorcu…
– Postoji žal za dobrom sezonom, za dobrim ritmom koji smo imali i dobrim položajem koji smo gradili i sagradili cele sezone. Međutim, svi smo u istoj situaciji. Niko ne garantuje da bismo mi osvojili Evrokup, ABA ligu ili bilo šta. Mislim da nismo bili apsolutni favoriti ni u jednom takmičenju. Imali smo bolji položaj od ostalih, koji smo vredno zaslužili. Ipak, ne treba razmišljati o tome da je Partizan ostao bez Evrokupa ili ABA lige – rekao je Zagorac u podkastu Sport Kluba.
Podsetimo, on je ekipu crno-belih pojačao 2018. godine dolaskom iz Sevilje.
– Mislim da je u tom trenutku to bila prava stvar, i za mene i za Partizan. Ipak, u ovom regionu ja imam neko nasleđe i neke stvari urađene na dobar način. To je bilo neminovno da se desi jer u nekom mom sanjarenju, dok sam bio mlađi, taj scenario sam zamišljao dosta kasnije. Verovatno pre tridesete godine, ili sa trideset. Da poslednje tri, četiri ili pet godina karijere završim u Partizanu. Ne kada budem ispran i potrošen, već da neke najbolje godine svog života dam Partizanu – rekao je Rade.
OFFICIAL: Rade Zagorac signs a new 2-year contract with @PartizanBC
Read more at: https://t.co/kiDocUWhIb pic.twitter.com/V2N8bp0vWU
— ABA Liga (@ABA_League) April 27, 2020
On je podvukao i da neke stvari, ipak, ne treba planirati.
– Retko će ono što planirate da se ostvari onako kako ste zamislili. To nešto što sam doneo Partizanu mislim da je pozitivno i da je kasnije povuklo neke druge drugare i saigrače da dođu u klub. Ono što sam i zamislio kada sam stigao i Partizan i što sam i obećao u nekim intervjuima još se nije ostvarilo, ali ima još vremena. Mislim da ću kada se to bude ostvarilo moći da budem spokojan i da nastavim dalje – istakao je košarkaš Partizana za Sport Klub.
Podsetimo, nedavno je Rade Zagorac je produžio ugovor sa crno-belima i biće na raspolaganju sledeće sezone.



igorconga
Naravno da ces ispuniti date i zacrtane ciljeve,bili smo jako blizu,bicemo opet,ubedjen sam,jednog dan ti ili Jare sa kapitenskom trakom da predvodite i predstavljate klub kako i dolikuje,izuzetno si napredovao u odbrani,povrede su te omele da imas konstantnost u igri,ali vratice se i to,samo rad i vera…
DuLE
J A OOOOO… za godinu, najviše dve… Dobar igrač i možda i nekad uspe , recimo manje kukumavčenja nego trening…
Putnik
Od Radeta Zagorca sam nekako kada je bio u mladjim selekcijama ocekivao blistavu internacionalnu karijeru. Medjutim od ocekivanja nista, al u Partizanu mora mu se priznati je dobar. Sto se tice Partizanove igre kako u Evro Kupu, tako i u ABA ligi ona je bila na zavidno profesionalnom nivou. Po meni Partizan trpi velike gubitke nastale stuacije izazvane covid-om 19
Ruki
Upornoscu dolazimo do uspeha
Aleksandar
Svi se to nadamo, zagor je borac i ispunice to sto je zacrtao nadam se jako brzo!
zeljko1
Samo vi radiite uspeh nora doci
Dostana
Ajde Zagorac zellim ti da se st pre ostvare te tvoje zamisli u Partizanu i odes iz njega mirne glave. Pa da i mi konacno budemo mirni.
Slave
Ja cu biti spokojan kad se ova bolestina zavrsi
Dalibor
Veliki igrac i veliki gospodin, jedan je Zagorac.
Dragana
Tako je Zagorac partizan osvaja aba ligu.
Milena86
Steta sto nisu zavrsili ovu sezonu,imali su dobre sanse da osvoje bar neki trofej,ali kao sto kaze Zagorac nije bilo sigurno da bi i osvojili.Dobru ekipu ima partizan,nadam se da ce sledece sezone to i pokazati .
Marko
Zagor je doktor, biće neka titula.
Dzoker
Doktor cega… cas gori na terenu, cas ga nema ni na mapi….da bi bio doktor mora da ima neki kontinuitet
Fica
Trebace jos dooosta da se potrudi i poboljsa igru!
Tasa
Bravo decko
Goran
Još jedan igrač koji se ponaša kao da neko iz Partizana treba da mu bude zahvalan što igra za njih.
Sanja90
Dok Partizan bitke bije, zastava se naša vije, Parni valjak neka melje, da ispuni naše želje
Crno beli, Crno beli ma gde bili na tabeli nek vas hrabri nek vas jača pesma vaših navijača. ???
Nemanja
Posle ovih rexi morace mnogo da pokaže na terenu !
Coda
Neka nastavi sa dobrim igrama bice prilike za dobrim rezultatima.
Slavisa93
Tako je, ima potencijala, a kada imas zelju vise se trudis i radis na sebi,pa dobri rezultati neizostaju?
Mario
Idemo Zagorac, sledece sezone Evroliga!
Sladja
Pa tako ce i biti
PAJA
Ne znam po cemu je on ljudima dobar igrac? Ako ostane u Partizanu to je zato sto nema gde
Fica
Pa ako sd malo potrudi mozda i odd negde
Micko90
Najgore mi sto ce do kraja karijere ostati u Partizanu!
Anđa
Partizan neće ostati bez titule, a Zagorac bi mogao malo više da se potrudi i pokaže
Anđela
Veliku ljubav ima prema Partizanu, svako da je Partizan bio favorit ove sezone
Box
Zagorac je izuzetan igrac…bice spokojan brzo…
Jovan
I ja se nadam da cemo ubrzo gledati Partizan na terenu i da Zagorac ispuni obecano
Vuk
Samo nek se nastavi redovno liga i sve
DelijaMomak
Ovako je i Teodosic pricao za Zvezdu 😀
Bogi
Samo što Teo nikad nije igrao u Zvezdi…ups FMP,u pravu si…:D
Radivoje
Dobar mlad igrac ucinice mnogo s partizanom al nadam se za njegovo dobro da ce dobiti bolju ponudu od jaci evropski klubova pa posle NBA
El matador
Rade Zagorac-najveci antitalenat u Partizanu!Bolje ti ide u neki drugi klub,onda osvajamo sigurno nesto kada ne bude tebe u klubu!
Dzoker
Ma joook svi pisu kako je doktor kosarke? evo sad ce Partizan da sazove konferenciju za novinare da mu se javno zahvali
Duka
Da osvaja evropu a to ce biti ove sezone samo ako bog da,da se brzo nastavi
Anonymous
Bolje ti idi predj
Anonymous
Bo
Anonymous
*Bolje ti predji na neki drugi sport posto ti ovaj ne ide od ruke tj nemas pojma!!!
DelijaMomak
Au al si se iznervirao 😀
Kiza30
Ma kakva obećanja. Videćemo dela
Boki30
Kad sve počne videćemo
Bobi30
Pa ajd da vidimo i to
Branko
A sta je time hteo da kaze “kao ispran i potrosen”?
Ilija
Misli na svoje sadasnje stanje ?
Maxa
Pa onda se trgni i svaku utakmicu razvali. A ne jedna dobra pa pet loših…
Maras!!!
Da je pet losih nego lik promasio profesiju izgleda,omasio sport…
DelijaMomak
Da je 5 pa i nekako
Oki
Kosarka se vraca na svoje mesto!
Vukan
Trud se uvek isplati.
Bice sigurno titule. ?
Miki30
Slazem se
Boro
Da ce biti prvi, u to ne sumnjamo!
Janbo
Partizanu je ovaj prekid najteze pao, jer su bili u najvecoj formi!
DelijaMomak
Stalno neka kuknjava sa vama
Marko855
ma ajde samo je vama uvek nesto kad ste najbolji kako da ne
Cana fontana
Hahah pa sad.im se ukazala prilika, pa da malo kukaju???✌?✌?
Peđa
Tako se to radi. Verujemo u tebe
Milojica
Bice titule, samo da krene da se igra
Jovan
Lepo je što želi jednog dana da svoju karijeru i završi u partizanu sa apsolutno svojim maksimumom.
Nikola96
Samo vi vredno nastavite da radite, trud mora biti nagradjen. Bice jos takmicenja i titula.
Filip
Biće titule ubrzo!
Prka
Ma hajde rekli su nekad Obecanje ludo radovanje. Ko bre to mozde da postigne jos za partizan.
Mare10
I mi ćemo biti spokojni,samo neka se to ostvari!